4 bin kişi ziyarete etti

Tekirdağ il Sağlık Müdürlüğü, Narkotik Eğitim TIR’ının 7 gün boyunca Tekirdağ’ın ilçelerini dolaştığını ve 4 bin civarında öğrenci ve vatandaşın Tır’ı ziyarete ettiğini açıkladı.

4 bin kişi ziyarete etti

banner287
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından sekretaryası yürütülen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Kararı gereği İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ait ‘Hedef Olma Hedefsiz Kalma’ projesi kapsamında 2015 yılında hizmet vermeye başlayan Narkotik Eğitim Tır’ı 23 Mart 18 tarihinden itibaren 7 gün süreyle Tekirdağ’da faaliyet gösterdi.

Tır’ın eğitim çalışması hakkında yazılı bir açıklama yapan Sağlık Müdürlüğü şu bilgileri paylaştı:  Faaliyet kapsamında 23-24 Mart 2018 tarihlerinde Süleymanpaşa ilçesinde, 25-26 Mart 2018 tarihlerinde Çorlu ilçesi, 27 Mart 2018 tarihinde Ergene İlçesi, 28.03.2018 tarihinde Çerkezköy ilçesi ve 29 Mart 2018 tarihinde ise Kapaklı İlçesinde faaliyet göstermiştir. Narkotik Eğitim Tırının ilimizde olduğu sürede 4 bin civarında öğrenci ve halkımız ziyaret etmiştir. Ziyaret esnasında Tırda görevli 2 Narkotik Eğitim Uzman Polisi ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları ile öğrencilere 12 adet bilgisayar 20 adet interaktif eğitim paneli ile birlikte uyuşturucu madde kullanmanın zararları hakkında eğitim verilmiş, konu ile ilgili afiş, broşür dağıtılarak mücadeleye dikkat çekilmiştir. Proje kapsamında ilimize gelen Narkotik Eğitim Tırını Vali Mehmet Ceylan, Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Cengiz Becerir, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hacı Bayram Zengin, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ve kamu kurum yöneticilerimiz ziyaret etmişlerdir. Narkotik Eğitim Tırının ilimize gelmesi için çalışmalarımıza destek veren Tekirdağ Valiliğine, Eğitim Tırını 7 gün boyunca ilimizde görevlendiren İstanbul Emniyet Müdürlüğüne, Narkotik Eğitim Tırının ilimize gelmesi için 8 gün boyunca çekici ayarlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına, Görevli personellerin konaklama giderlerini karşılayan Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğüne, lise öğrencilerinin öğretmenler eşliğinde eğitim Tırını ziyaret etmesi için koordinasyonu sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Narkotik Eğitim Tırı ile beraber 7 gün boyunca sağlıklı yaşam aracı ve personel görevlendiren İlçe Sağlık Müdürlüklerine, Narkotik Eğitim Tırında ziyaretçilere dağıtılması için broşür sağlayan Tekirdağ Yeşilay Şubesine, Narkotik Eğitim Tırında görevli eğitimcilere ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306