Bir okuldan daha fazlası

Çerkezköy’ün Kızılpınar Mahallesinde “Bir okuldan fazlasıyız” sloganı ile yola çıkan 125. Yıl Ortaokulu’nun öğrencileri, öğretmenleri ve okul çalışanları, okul bahçesinde bahçıvan gibi çalışarak organik sebze ve meyve yetiştiriyor. Bu çalışmayla öğrenciler, emek vermenin ve karşılığını görmenin önemi anlıyor.

Çerkezköy Bakış
Bir okuldan daha fazlası

Çerkezköy Bakış - 125. Yıl Ortaokulu Okul Müdürü Uğur Hasantus öncülüğünde okulun bahçesine yaz ve kış bahçesi oluşturuldu. Öğrenciler, öğretmenleri ve okul çalışanları ile birlikte burada bahçıvan gibi görev yaparak bahçede domatesten bibere, patatesten havuca 60 adet bitki ekimi gerçekleştirdi.

Öğrencilerin boş zamanlarını verimli geçirmeleri adına böyle etkinlikler yaptıklarını belirten Okul Müdürü Uğur Hasantus, “Sadece öğretimle yetinmiyoruz. Sanatla, sporla, bilimle, tarihle, tarımla, inşaatla, hayata dair her şeyle çocuklarımıza yol gösteriyoruz. Eğitim yapıyoruz, öğrencilerimize çok yönlü eğitimler veriyoruz. Onları hayatın her noktasına hazırlamak ve hayatı onlara öğretmek adına bir okuldan fazlası olmaya çalışıyoruz. Organik bahçemiz de ekim başladı. Öğrencilerimiz tarımı uygulayarak öğreniyor.” diye konuştu.

banner287

EKTİĞİMİZ ÜRÜNLERİN ÇIKTIĞINI GÖRMEK ÇOK GÜZEL


Ekimini yaptıkları ürünlerin çıkmasını ve yeşermesini gördüklerini belirten öğrenciler, “Boş zamanlarımızda bu bahçeyi güzelleştirmek, burada güzle sonuçlar almak bizi çok mutlu ediyor. Zamanla onların büyümeleri ve onları toplayacak olmamız çok güzel. Sabırsızlıkla büyümelerini bekliyoruz ve bir an önce toplayacağımız günün gelmesini istiyoruz.” dediler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 17:09

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510