Bursluluk Sınavı pazar günü

İlköğretim 5. sınıf ve lise 11. sınıfları kapsayan bursluluk sınavı Çerkezköy’de pazar günü 5 okulda, toplamda 81 salonda gerçekleştirilecek. Sınava Çerkezköy’den 1466 öğrenci katılacak.

Çerkezköy Bakış
Bursluluk Sınavı pazar günü

Çerkezköy Bakış - Milli Eğitim Bakanlığı'nın bünyesinde gerçekleştirilecek bursluluk sınavı hafta sonu yapılacak. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıf öğrencilerinin katılım sağlayacağı bursluluk sınavının başvuruları 12 Mart ve 5 Nisan tarihleri arasında yapılmıştı. Sınav 3 Haziran Pazar günü ülke çapında gerçekleştirilecek.

 

100 SORU 120 DAKİKA

banner287

Öğrenciler sınavda 120 dakikada 100 soruyu yanıtlamaya çalışacaklar. Sınavda ülkemizde yaygın olarak kullanılan 5 seçenekli soruların yerine 4 seçenekli sorular sorulacak. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada öğrencilerin, kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.30’da fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen salona alınmak üzere hazır bulunmaları gerekiyor. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında “Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi” ile kimlik belgeleri (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport), koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracak. Kimlik belgeleri yanında olmayan öğrencilerin ise sınava alınmayacağı belirtildi.
 

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Bursluluk sınavı sonuçları 18 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığının //www.meb.gov.tr ve //odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde yayınlanacak.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Udjsf
Udjsf - 6 ay Önce

Yeni mi

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306