Fen Lisesi’nde bilim şenliği

Çerkezköy Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi. Genç mucitler, buluşlarını sergiledi.

Fen Lisesi’nde bilim şenliği

Çerkezköy Bakış - Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesinde düzenlenen programa Kaymakam Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Coğrafya Öğretmeni Murat Gök, “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; ‘Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir doğru yoldan sapmaktır.’ Bu düşünce ile öğrencilerimizden gelen her fikri değerlendirerek onlara projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmak için ortam hazırlamaya çalıştık. Bu bağlamda 1 Türk Dili Edebiyatı, 4 Biyoloji, 5 Fizik, 5 Kimya ve 5 Matematik alanında 20 projede toplan 60 öğrenci görev aldı. Yaptığımız çalışmalardaki temel amaç öğrencilerin soru ve problemlerini günlük hayatla bağdaştırarak, problemlerine eğlenceli ve etkin çözümler bulmalarını sağlamak ve öğrencilerde var olan proje hazırlamadaki zorluk, sıkıcılık ve buna benzer önyargıları kırmaktır.” dedi.
Gök’ün konuşmasının ardından, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına düzenlenen “Bilim Işığında Geleceğe Genç Bakış” Fen Liseleri 3. Ulusal öğrenci kongresinde Fizik öğretmeni Selçuk Özel’in danışmanlığında öğrenciler Ömer Bedirhan ve Hüseyin Bakican Aksoy’un hazırladığı “Sabit Kanatlı Uçaklarda Uçuş Dinamikleri ve Kompozit Malzemeler” konulu proje, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. tesislerinde yapılacak uygulamalı eğitime hak kazandı. Öğrencilere katılım sertifikasını ilçe Kaymakamı Atilla Selami Abban takdim etti.

banner287
AÇILIŞI YAPILDI

Konuşmaların ve sertifika verilmesinin ardından fuarın açılışı yapıldı. Kaymakam Abban, öğrencilerin projeleri ile yakından ilgilenerek bilgiler aldı ve başarılarının devamını diledi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510