LGS birincileri Çerkezköy’den

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları açıklandı. Buna göre Çerkezköy Tepe Ortaokulunda eğitim gören İsmail Arda Ergene ve Utku Asutay tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan aldı.

LGS birincileri Çerkezköy’den

Çerkezköy Bakış - LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Çerkezköy’de 2 öğrenci derece yaptı. LGS sınavında gösterdikleri başarı ile Çerkezköy’ün gururu olan İsmail Arda Ergene ve Utku Asutay beraberindeki Okul Müdürü Ercan Ögeday, öğretmenleri ve ailesi ile birlikte Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ü makamında ziyaret etti. Öğrencileri tebrik eden Gümüş, “Açıklanan Lise Geçiş Sınavı'nda Tepe Ortaokulu öğrencilerimiz İsmail Arda Ergene ve Utku Asutay tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan almışlardır. Öğrencilerimizi, ailelerini, bu başarıda emeği geçen ilkokuldan bu yana öğretmenlerini ve okul idaresini kutluyorum. İsmail Arda Ergene, Sayın Bakanımız Ziya Selçuk ilçemizi ziyaret ettiğinde kendi tasarladığı ürünlerden oluşan sergisiyle bakanımızı karşılayan ve hediye takdim eden öğrencidir.” dedi.

KAYMAKAM ABBAN’DAN ALTIN ÖDÜLÜ

banner287
Ardından Gümüş, öğrenciler ile birlikte Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ı ziyaret eti. Toplantı salonunda öğrencileri ağırlayan Abban, başarılarından dolayı öğrencileri, velilerini ve öğretmenlerini tebrik etti. Ardından da öğrencileri altın ile ödüllendirdi.
Aldıkları sonuçtan dolayı çok mutlu olduklarını beliren Ergene ve Asutay, “Devletime ve milletime faydalı vatandaş olmak istiyorum.”dediler. öğrencilerin hedefi ise Galatasaray lisesi ve Bahçeşehir Koleji olduğu öğrenildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 19:12

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zehra
Zehra - 3 ay Önce

Çok tebrik ederim basarilarinin Devamini
Dilerim Bende 341p341puan aldim

Burhan Ergene
Burhan Ergene - 3 ay Önce

Tebrikler,Çerkezköy'un ve Tekirdağ'ın gururusunuz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510