Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi tarafından Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu içerisinde açılan Ev Tekstil Ürünleri Hazırlama Kursu ve Giyim Üretim Teknolojileri Kursu’nda eğitim gören toplamda 60 kursiyerin, yaklaşık 8 ay boyunca ürettiği el emeği göz nuru ürünler düzenlen sergiyle görücüye çıktı.

Mustafa Baykuş İlkokulunda düzenlenen sergiye, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman, Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu Müdürü Hakan Asma, Kurs Öğretmeni Nurlan Vijdan Çetinkaya, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Katılımcıların, serginin açılış kurdelesini kesmesinin ardından, kursiyerlerin hazırladığı birbirinden güzel ürünler yakından incelendi.

Birçok çeşit el emeği ürünün yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.

“BU TÜR FAALİYETLERİN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ”

Sergi hakkında değerlendirmelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, “Halk eğitim Merkezi bünyesinde görevli olan hocalarımızın destekleriyle, kursiyerlerin katılımıyla çok güzel bir yıl sonu sergisi olmuş. Emeği bulunan hocalarımıza, halk eğitim müdürümüze ve kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra bu tür faaliyetlerin devam etmesini diliyoruz.” dedi. 

Yıl Sonu Sergisi5

“HER OKULUMUZDA KURS AÇMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ardından konuşan Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman, “ Bölgemizde açtığımız kurslarda daha önce 2 tane olan giyim üretim teknolojileri kursumuz bu yıl itibariyle 8’e ulaştı. Her okulumuzda hemen hemen açmaya çalışıyoruz. Bize yer sağlayan okul müdürümüze, ilçe milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum. Geçen sene 6 Şubat depreminde giyim üretim kurslarında ürünler çıkartarak bölgeye gönderen hocalarımıza, kursiyerlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yıl Sonu Sergisi3

Şüphe üzerine durdurulan araçtan silah çıktı Şüphe üzerine durdurulan araçtan silah çıktı

“ÖĞRENCİLERİMİN DE, BİZİMDE EMEKLERİMİZE SAĞLIK”

Son olarak konuşan Ev Tekstil Ürünleri Hazırlama Kursu ve Giyim Üretim Teknolojileri Kursu öğretmeni Nurlan Vijdan Çetinkaya, “Haftanın 2 günü burada giyim üretim oldu. 3 günde ev tekstili ürünleri hazırlama kursumuz oldu. Kursa 35 kişi ile devam ettik. Yıl sonu sergimizde ürünlerimizi görücüye çıkardık. Öğrencilerimin de, bizimde emeklerimize sağlık. Böyle güzel şeyler çıkınca çok mutlu oluyorum. En büyük hedefim yıl sonu sergim. Katılımları için herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Yıl Sonu Sergisi10

Yıl Sonu Sergisi11

Yıl Sonu Sergisi8

Yıl Sonu Sergisi6

Yıl Sonu Sergisi7

Yıl Sonu Sergisi4

Yıl Sonu Sergisi1

Yıl Sonu Sergisi2

Yıl Sonu Sergisi

Muhabir: Burak Dalkıran