Çerkezköy Özel Eğitim Uygulama Okulu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bünyesinde eğitim gören zihinsel engelli ve otizmli öğrencilerin ürettiği eserlerden oluşan “Engelsiz Sanat” Sergisini açtı.

Center AVM’nin giriş katında açılan serginin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Özel bireyler askerlik yemini etti Özel bireyler askerlik yemini etti

Engelsiz Sanat Sergisi2

Serginin açılışında konuşan Okul Müdürü Çağrı Erkaraman, “Bu gün Engelliler Haftasının ilk günü. Bu hafta kapsamında okulumuz öğrencilerinin el sanatları, görsel sanatlar ve tarım atölyelerimizde ürettiği eserleri sunduğumuz bir sergi düzenledik. Sergimizin amacı farkındalık yaratmak ve toplumu bilinçlendirmek. Engel düzeyi ne olursa olsun, tüm öğrencilerimiz kendi farklılıklarını da ortaya koyarak emeklerini bu eserlerde bizlere göstermekte. Ürettikleri eserler ile normal hayat akışına sağladıkları katkı bizlerin nazarında çok önemli ve heyecan verici. Emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Engelsiz Sanat Sergisi1

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz da serginin hayırlı olmasını diledi.

Açılış törenine Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Tekirdağ İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Yılmaz, Çerkezköy Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Çağrı Erkaraman, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Engelsiz Sanat Sergisi3

Muhabir: Barış Karapaça