Erasmus programını tanıttılar

Çerkezköy Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Murat Bora ve beraberindekiler İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Bora, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından kabul edilen Erasmus+ Programı K122-SCH Okul Eğitimi Programı'nı tanıttı.

Erasmus programını tanıttılar

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Murat Bora ile yürütücü öğretmenler Tuba Aydın ve Murat Körük, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından kabul edilen Erasmus+ Programı K122-SCH Okul Eğitimi Programı'nı tanıtmak amacı ile İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş'ü makamında ziyaret etti.

“AMAÇ YENİ ÖĞRETİM METOTLARINI KAZANMAK”

Bilim KG- Avusturya Tourismusschule Wien 21-Avusturya Berufsschule Amalienstrasse-Avusturya kuruluşları ile ortak yürütecekleri projenin bütçesinin 44 bin 675 euro olduğunu belirten Murat Bora, "Projemizde ana amaç Erasmus+ programı özellikle dijitalleşme ve yeni öğretim metotlarını kazanmaktır. Temel etkinlik alanımız da öğrencileri akademik tabanlı yetiştirmektir. Şu an sistemin istediği nitelikte teknolojiyi yararlı kullanan bir kitleye ihtiyaç vardır ve bu ihtiyacı giderebilmek için yeni metotları öğrenmek gerekmektedir. Bu projenin amacı da paydaşlarımızla bu metotları öğrenmek ve sahadaki uygulanışını gözlemlemektir. Proje kapsamında Avusturya Viyana'ya gidecek olan ekiplerin hareketliliği Nisan ve Mayıs ayında gerçekleşecektir." şeklinde bilgi verdi.