Erseçkin'den basın açıklaması

İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin'in sosyal medya hesabından yaptığı ve AK Parti ile MHP'lilerin darbe imasında bulunulduğunu iddia ettiği 'Bu korku nedir ey insanoğlu sonunun benzemesi midir? Aminnnn sen bilirsin Ya Rabbi!' paylaşımı ile ilgili açıklama yaptı. Erseçkin kendisi ile ilgili bir linç kampanyası başlatıldığını belirterek tepki gösterdi.

Erseçkin'den basın açıklaması

Çerkezköy Bakış - İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin, yazılı basın açıklaması yaptı. 

Erseçkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İki gün önce şahsi facebook hesabımda isim, şahıs, kimlik, grup, zümre ve benzeri hiçbir işarette bulunmadan günlük hayata dair yazdığım iki cümlelik paylaşımım, ilçemizdeki sığ siyasi çevreler tarafından suistimal edilmiş, şahsım ve temsil ettiğim siyasi parti hakkında darbecilik ithamıyla linç kampanyası başlatılmıştır.

Bu linç kampanyası öyle organize bir şekilde gelişmiştir ki, aynı saat ve dakikada aynı siyasi görüşe mensup yüzlerce kişi tarafından şahsıma tek noktadan yönlendirildiği belli olan hakaret, tehdit, suçlama ve benzeri eylemlerde bulunulmuştur. Sözlü saldırıların yanında fiili saldırıların da olması muhtemeldir! 

Bu saldırının işaret fişeğini ise ne yazık ki sorumluluk makamında bulunan iktidar partisinin sorumsuz ilçe başkanı vermiştir. Malum zihniyetin kadınlara ve muhalif fikirlere bakışını çok iyi ortaya koyan, resmimi sosyal medyada paylaşarak şahsımı, ahlak ve namusumu alenen tahkir ederek hedef gösteren bu seviyesiz siyasi anlayışa ve trollerine karşı gerekli yasal işlemler tarafımdan başlatılacaktır.

Ancak şunu ifade etmeliyim ki, paylaşımım hiçbir siyasi hedef içermemesine ve partim ile alakası olmamasına rağmen şahsımı ve siyasi partimi darbecilik, fetö, pkk ve benzeri aşağılık iddialarla suçlayan bu seviyesiz siyasetin çukur zihniyetine prim vermeyeceğiz. 

Ülkemizde son günlerde her muhalif siyasi hareketi darbecilikle itham eden ve çok açık bir şekilde erken seçim telaşında olan iktidar partisinin bu telaşının taşra teşkilatlarına kadar yayıldığını ortaya koyan bu linç kampanyasının çukur siyasetine hodri meydan diyorum! 

Üzerlerine sinmiş olan Fetönün maklube kokuları halen çıkmamışken, daha düne kadar Fetö ile birlik olup Türk ordusuna Ergenekon kumpaslarıyla darbe yapan, Habur kapılarında devlete diz çöktüren, her siyasi rakibini Fetö ve Pkk ile suçlayan bu zihniyete ne söylenebilir ki?

Bizler demokrasi geleneğinin teminatı ve her darbenin mağduru olan bir siyasi gelenekten geliyoruz. Ne acıdır ki şikayet ettikleri her darbe ile nemalanan ve milletimizin demokrasi şevkini suistimal edip, dar siyasi görüşlerine yontarak güçlenen bir zihniyet bize demokrasi, ahlak, edep, namus dersi vermeye kalkıyor! Ve şahsımı hedef gösteriyor!

Ülkemizin birlik ve beraberliğinin, demokrasi geleneğinin sevdalısı olan şahsım, bu ayrıştırıcı, bölücü, iftiracı zihniyete karşı takdiri Yüce Türk Milletine ve Yüce Türk Adaletine bırakmayı bir görev biliyor ve kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.
 

Yorumlar 4
ağası 01 Haziran 2020 15:36

ERSEÇKİN BIRAK BU MAĞDUR EDEBİYATLARINI KİMSENİN YOKLUĞUNDAN İLÇE BAŞKANLIĞINI YAPTIĞIN "YANCI"PARTİN İP'İN ONA BUNA YALAKALIK YAPMASA DURUMU ORTADA HDP ADETA COŞKUYU VEREREK SENİN AKŞENERE ""KAPININ YANINDAKİ PARTİ"HADDİNİ BİL BİZİM SAYEMİZDE ORADA OTURUYORSUNUZ DEDİĞİNDE HERŞEY ORTAYA DÖKÜLDÜ SIRRI SÜREYYA ÖNDER "BİZE ELÇİLER ARACILAR GÖNDERDİĞİNİZİ NE ÇABUK UNUTTUNUZ DEDİĞİNDE SUS PUSTUN.ŞİMDİ AKLINCA İRONİK AMA GERÇEKTE"ANAKRONİK"MESAJLAR ATARAK GÜNDEMDE KALMAYA ÇALIŞIYORSUN.AMA BOŞ KONUŞUYORSUN ZATEN BU PARTİYİ İLK KURANLAR BİLE BIRAKTI GİTTİ SENDEN VE AKŞENERDEN BİR ŞEY OLMAYACAĞINI ANLAYINCA.İP'TEN ANCAK "YANCILIK"OLUR OKEY OYNAYANLARIN YANLARINDAN NEMALANMAYA ÇALIŞANLAR GİBİ

Ben 31 Mayıs 2020 22:52

CHPKK ile kolkola seçime giren de sanki benim...Ne anlatıyosunuz acaba sayın ilçe başkanı...Hâlâ HDP ile araniza mesafe koymamışken,Haburmuş,oymuş,buymuş..İnandırıcı değilsiniz..Ama ilk seçimde halk tarafından gönderilecekler taifesindensiniz..

Pazarcı esnafı 30 Mayıs 2020 13:24

Kuyruğu kıstırmış giderken darbe isteyenler sonunu gördü bu ülkede

KIZILPINARLI 30 Mayıs 2020 12:30

HEM SEVIYESIZLIK HEM REZILLIK BASTAN ASSAGA CEHALETLE DOLU SÖZLER CÜMLELER GEZI ZEKALILAR SIZI FETOCU DARBECILER