Olayın Arka Planı

Eski Bakan Mehmet Ali Yılmaz, dün kızı tarafından evinde hareketsiz halde bulunmuştu. Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, ancak ne yazık ki Yılmaz'ın hayatını kaybettiği belirlenmişti.

Merakla Beklenen Açıklama Geldi

Yılmaz'ın ölümüyle ilgili merakla beklenen açıklama ailesi tarafından yapıldı. Açıklamada, Trabzonspor Onursal Başkanı olan Yılmaz'ın evde kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği ifade edildi.

Aile Açıklaması

Yılmaz'ın ailesi tarafından yapılan açıklamada, "En değerli varlığımız, aile büyüğümüz, sevgili babamız Mehmet Ali Yılmaz'ı bugün Beşiktaş'taki evinde ailesinin yanında dinlendiği odasında saat 13.00 sıralarında geçirdiği kalp krizi sonucu maalesef kaybettik" denildi.

Cenaze Detayları

Öte yandan, Yılmaz'ın cenazesinin 26 Nisan Cuma günü Altunizade Marmara İlahiyat Fakültesi Camisi'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet aile kabristanlığına defnedileceği belirtildi. Açıklamada, "Bütün sevenlerinin, yakınlarının, dostlarının ve Trabzonspor camiasının başı sağ olsun" ifadelerine yer verildi.

Mehmet Ali Yılmaz Kimdir?

'Sahte gönderi etiketi' uyarısı 'Sahte gönderi etiketi' uyarısı

Mehmet Ali Yılmaz, 21 Ekim 1948 tarihinde Trabzon'da doğdu. İstanbul Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesi mezunudur. Bankacılık ve basın alanlarında da faaliyet göstermiştir. Ayrıca, Tek-Art Holding ve Yılmaz Yayınları AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Güneş Gazetesi sahibi, Titibank Yönetim Kurulu Başkanı, Trabzonspor Kulübü Başkanı gibi görevlerde bulunmuştur. Yılmaz, 1991 genel seçimlerinde DYP'den Trabzon Milletvekili seçilmiş ve 20.10.1991-24.12.1995 arası TBMM'de yasama çalışmalarına katılmıştır. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Merkezi