'Faturayı Çerkezköy Belediyesi'ne kesiyorlar'

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Atatürk Caddesi'ndeki çalışmaların hem belediyeyi hem de esnafı üzdüğünü ifade ederek, 'Ama tabii ki vatandaş şunu demiyor, 'Büyükşehir Belediye Başkanı bizi niye bu kadar ihmal etti?' veya 'Büyükşehir Belediyesi çalışmalar konusunda niye bu kadar sakin davranıyor?' diye. Faturayı Çerkezköy Belediyesi'ne kesiyorlar. Ama vatandaşa söyleyecek bir şey yok' dedi.

'Faturayı Çerkezköy Belediyesi'ne kesiyorlar'

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi’nin, Çerkezköy Kent Merkezi’ne yeni bir çehre kazandırma hedefiyle ortaklaşa hayata geçireceği Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması Projesi çalışmaları devam ediyor. Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Atatürk Caddesi’nde devam eden çalışmaları değerlendirdi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BİZİ NİYE BU KADAR İHMAL ETTİ?”

Atatürk Caddesi’nde yapılan çalışmaların yavaş ilerlediğini ifade eden Bozdağ, “Atatürk Caddesi’ndeki çalışmalar tabii belediyemizi de üzüyor, esnafımızı da üzüyor. Pandemi döneminden gelen sıkışıklık nedeniyle esnafın ekonomik durumu şişti. Artı bu yol üzerine tuz biber ekti. Ama tabii ki vatandaş şunu demiyor, “Büyükşehir Belediye Başkanı bizi niye bu kadar ihmal etti?” veya “Büyükşehir Belediyesi çalışmalar konusunda niye bu kadar sakin davranıyor?” diye. Faturayı Çerkezköy Belediyesi’ne kesiyorlar. Ama vatandaşa söyleyecek bir şey yok. Zaman içinde bizim Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler içinde mutlaka çalışmaları hızlandıracaklarını, hatta Öztrak Caddesi’nin bir dahaki seneye aktarıldığını biliyorum yanlış bilgi almadıysam. Çalışmalar böyle Allah esnafımızın yardımcısı olsun. Çalışmalar biraz ağır gidiyor. Bunu her esnaf arkadaşımız gibi hep gözlemliyoruz. Aşağı yukarı günümüzün yüzde 25 kısmını Atatürk Caddesi’ndeki esnaflarla görüşerek geçiriyoruz.” dedi.