Gazileri kahvaltıda ağırladılar

İYİ Parti Çerkezköy İlçe yönetimi Kıbrıs Barış Harekatı'nın 46. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği üyelerini kahvaltıda ağırladı.

Gazileri kahvaltıda ağırladılar

Çerkezköy Bakış - İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı tarafından Kıbrıs Barış Harekatı’nın 46. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği üyelerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi. Çınar Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıya İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin ile teşkilat üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ile dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı.

“SİZLERİ AYRI AYRI TANIMAK ÇOK İSTİYORUZ”

Kahvaltıda konuşan İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin, “Davetimizi kırmayıp geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Haftanın en önemli günü pazardır. Aileye ayrılan gündür, ya da insanın kendine ayırdığı en özel gündür. Sizler bugününüzü bizimle paylaştınız.

Sağ olun hakkınızı helal edin. Davetimizin özel bir sebebi yok. Sadece Kıbrıs Barış Harekatı’nın 46. Yıl dönümünde dernekte sizleri ziyaret ettiğimizde orada hoş bir ortam oluştu.

Biz de sizlerle sürekli iç içe olabilmenin bir fırsatı olarak bunu hemen kendimize doğru  çevirelim istedim. Sizleri ayrı ayrı tanımak çok istiyoruz. Sizlerden gelecek her türlü konuyu başkanımız aracılığıyla ya da sizlerin de birebir ulaştırabileceğiniz her türlü konuyu çözebilmek için mücadele vermek istiyoruz” dedi.

SORU ÖNERGESİ VERDİ

Dernek üyelerinin ‘Gazi ve vefat eden gazi eşlerinin vatan hizmet tertibinde aldığı maaşlarının sosyal güvencesi olan veya olmayan maaşların eşitlenmesi ve asgari ücret düzeyine getirilmesi, şehit aileleri, iç güvenlik ve vazife malullerine verilen faizsiz konut kredisinin muharip gazilere de verilmesi, şehit ailelerine iç güvenlik gazileri ve vazife malullerine tanınan istihdam hakkının muharip gazi çocuklarına da tanınması’ gibi sorunların çözülmesi amacıyla İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’ın TBMM’ye soru önergesi verdiğini ifade eden Erseçkin, önergenin cevabını beklediklerini kaydetti.

Erseçkin, “Biz iktidar partisi değiliz ya da elimizde sihirli bir değnek yok. Bir şeyleri hemen hızlıca kendimizden tarafa çeviremeyebiliyoruz. Fakat en azından haksızlıkları dile getirip, çözmek için mücadele ediyoruz. Bu yerelde de öyle. Ben ve ekibim iyilik neredeyse oraya koşmaya çalışıyoruz. Evet şu anda yerelde iktidarız ama orada bile çözülmesi gereken konular var.

Yine vatandaş tarafında ya da sizin tarafınızda çözülmek istenen sorunlar yine bunları çözmeye çalışıyoruz. Ama tabii her şeyimiz çok sınırlı. Biz bizden alıp yine bize veriyoruz. Yani elimizde büyük güçler yok şu anda” dedi.  

“HEPİNİZ HAKKINIZI HELAL EDİN”

Gazilik mertebesinin yüceliğini çocukluğundan bu yana çok iyi bildiğini ifade eden Erseçkin, “Gazilik mertebesine nasıl ulaşıldığını, hayatınızın hangi noktasından vazgeçerek bu mertebeye eriştiğinizi birebir yaşayarak çok iyi bilenlerden birisiyim. O yüzden her birinizin kıymeti şahsım adına çok ayrıdır.

Hepiniz için bir telefon kadar yakınım. Eğer bizden yana da sizde bir eksiklik olursa da lütfen başkanımıza iletin. Her zaman yanınızda olmaya gayret ederiz. Yapabildiğimiz ölçüde değil yapabileceğimiz tüm sınırları zorlayarak. Çünkü biz sınırları zorlamayı seviyoruz.

Sizlerin kaybettikleriniz bizim aldığımız rahat nefestir. Hepiniz hakkınızı helal edin. ” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan da, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 46. yılında bizleri yalnız bırakmayan Yasemin Başkan’a ve bugün burada beraber olduğumuz arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabii ki gaziler adına bazı eksiklikleri buradan kendilerine bildiriyoruz.

Onlar da kendileri aracılığıyla Ankara’ya bildiriyor. Muhakkak birileri vasıtasıyla bunlar yapılması gerekenler. Ben bunları diğer siyasi partilerle de paylaşıyorum. Çünkü biz siyasi bir kurum değiliz. Biz kamu yararına çalışan bir derneğiz.” dedi.

Yarlıgan, gazi ve vefat eden gazi eşlerinin vatan hizmet tertibinde aldığımız maaşlarımızın sosyal güvencesi olan veya olmayan maaşlarımızın eşitlenmesi ve askeri ücret düzeyine getirilmesi, şehit aileleri, iç güvenlik ve vazife malüllerine verilen faizsiz konut kredisinin muharip gazilerine verilmesini, şehit ailelerine iç güvenlik gazileri ve vazife malüllerine tanınan istihdam hakkının muharip gazi çocuklarına da tanınması talep ettiklerini her platformda aktardıklarını ifade etti.