Geleceğin mimarları

Mimarlar Odası Çerkezköy Temsilciliği tarafından 'Mimar Sinan Günü' kapsamında 4-6 yaş grubuna yönelik Özel Safa Kelebek Anaokulu'nda "Çocuk Gözünde Mimarlık" temalı maketli yarışma etkinliği düzenlendi. 90 maketin yarıştığı projede dereceye girenler önümüzdeki günlerde açıklanacak. Ardından da tüm maketler için yerel ve ulusal sergi açılması planlanıyor.

Geleceğin mimarları

Çerkezköy Bakış - Okulun bahçesinde düzenlenen "Çocuk Gözünde Mimarlık" temalı maketli yarışmanın jüri üyeliklerini Mimarlar Odası Çerkezköy Temsilcisi Mimar Sinan Meral, Mimar Nilay Aygün, Mimar Elif Özer Sezer, Mimar Serdar Aygün ve İnşaat Mühendisi Abdurrahman Yekeler yaptı.

“BU ETKİNLİĞİ GELENEKSEL HALE GETİRMEYİ PLANLIYORUZ”

Mimarlar Odası Çerkezköy Temsilcisi Sinan Meral yaptığı açıklamada, “Mimarlık Atölyelerimiz, çocuklara ulaşmak için bir araçtır. Her çocuğun öğrenme sürecinin ve yönteminin farklı olabileceğini biliyoruz, çocukların mimarlık ve çevre ile ilgili konular aracılığıyla problem çözme yetilerinin gelişmesinde de katkı payı vardır. Mimari aracılığıyla çocuklara farklı düşünme biçimleri kazandırmak istemekteyiz. Eski köye yeni adet getiren çocuklar olsun istiyoruz. Okullarımızda mimarlar ve sanatçılarla çocukları bir araya getirerek yaratıcılıklarını geliştirmeleri için paylaşımlarda bulunmalarını sağlıyoruz. Bu hem çocukların sosyalleşmelerini hem de neşeli vakit geçirmelerini sağlıyor. Atölyelerimizde hayvan evleri, süt kutularından, kürdanlardan ve nohutlardan evler, marşmelov ve spagettilerden gökdelenler, havlu kağıtların rulolarından otoparklar, kartonlardan köprüler yapılır. Çocukların hayalleri maket çalışmalarıyla yaşam bulur. Mimarlar Odası Çerkezköy Temsilciliği olarak Mimar Sinan Günü kapsamında 4-6 yaş grubuna yönelik "Çocuk Gözünde Mimarlık" temalı maketli yarışma etkinliği çocukların enerjisiyle inanılmaz eğlenceli geçti. 90 maketin yarıştığı projeden seçilen öğrencilere 23 Nisan da Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediyenin misafiri olacaklar. Dereceye girenler ilerleyen günlerde açıklanacaktır. Bizlere ev sahipliği yapana Özel Safa Kelebek Anaokuluna, değerli hocalarına, basının güzide temsilcilerine ve jüri üyeleri Mimar Nilay Aygün, Mimar Elif Özer Sezer, Mimar Serdar Aygün ve İnşaat Mühendisi Abdurrahman Yekeler’e teşekkür ediyorum. Bu yaş grubunda ve maketli yarışma etkinliği kapsamında ilk olma özelliğini taşıyor. Bu etkinliği geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Dereceye giren öğrenciler açıklanmasıyla tüm maketler için yerel ve ulusal sergi açmayı planlıyoruz.