Kanal D'nin sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta, yeni bir haftaya heyecanla başladı. 29 Nisan 2024 tarihinde ekranlara gelen bölümde, gelinler günün yemeği olan Şehzade Beğendi'yi en lezzetli şekilde hazırlamak için kıyasıya yarıştı. Haftanın ilk gününde çeyrek altını kazanmak isteyen gelinler, hem hünerlerini sergiledi hem de kayınvalidelerden yüksek puanlar almaya çalıştı. Peki, 29 Nisan 2024 Gelinim Mutfakta'da günün birincisi kim oldu ve çeyrek altını kim kazandı?

Mevlanakapı Çocuk Kütüphanesi ve Atölye Merkezi'nin tanıtımı yapıldı Mevlanakapı Çocuk Kütüphanesi ve Atölye Merkezi'nin tanıtımı yapıldı

Şehzade Beğendi'de Lezzet Düellosu

Gelinim Mutfakta, her gün olduğu gibi bugün de dört gelin ve dört kayınvalideyi karşı karşıya getirdi. Yarışmacılar, hem lezzetli yemekler pişirmek hem de sunumlarıyla göz doldurmak için büyük çaba sarf etti. Şehzade Beğendi'nin püf noktalarını en iyi şekilde uygulayan gelin, günün sonunda çeyrek altının sahibi oldu.

Nursel Ergin'in sunumu ve jüri üyeliğinde gerçekleşen yarışmada, gelinler sadece yemekleriyle değil, aynı zamanda mutfaktaki tavırlarıyla da değerlendirildi. Kayınvalidelerin puanları ise yarışmanın en heyecanlı anlarından birini oluşturdu.

Puan Durumu ve Çeyrek Altının Sahibi Belli Oldu!

29 Nisan 2024 tarihli Gelinim Mutfakta bölümünde, Şehzade Beğendi'yi en başarılı şekilde hazırlayan ve kayınvalidelerden en yüksek puanları alan gelin, günün birincisi olarak çeyrek altını kazandı. Puan durumu ise şu şekilde:

[Gelin 1 Adı] - [Puan]

[Gelin 2 Adı] - [Puan]

[Gelin 3 Adı] - [Puan]

[Gelin 4 Adı] - [Puan]

x, başarılı performansıyla günün birincisi oldu ve çeyrek altının sahibi oldu. Diğer gelinler ise hafta boyunca performanslarını artırarak çeyrek altın ve haftalık büyük ödül olan 10 bileziği kazanmak için mücadeleye devam edecek.

Gelinim Mutfakta, yeni bölümleriyle hafta içi her gün saat 13.00'te Kanal D ekranlarında izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Lezzet dolu rekabetin ve heyecanın eksik olmadığı program, gelinlerin hünerlerini sergilediği ve kayınvalidelerin puanlarıyla yarışın seyrini belirlediği keyifli anlara sahne oluyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ