Bu yıl balık bol

Çerkezköy’de Yeni Kapalı Pazar yerinde balıkçılar ‘Bismillah’ diyerek tezgâhlarını açtı. Bazı balıkçılar yerden memnun olduğunu, bazıları ise memnuniyetsizliğini dile getirdi. Pazarda ise balık bolluğu yaşanıyor. Sofraların vazgeçilmezi hamsinin kilosu 5 ile 10 liraya, palamut ise tanesi 10 ile 15 liradan satılıyor.

Bu yıl balık bol

Çerkezköy Bakış - Yeni Pazar Yerinde tezgahını açan Karadeniz Balıkçılık işletmecisi Cenk Diş, vatandaşın bu sene bol bol balık yiyeceğini dile getirdi. Diş, “Sezon hareketli başladı. Fiyatlar şu an düşük, daha da düşecek. Vatandaş en çok palamutu tercih ediyor. Satışlarımız da güzel, yeni yer ile ilgili de şuan bir sorunumuz yok.” dedi.
Bir diğer balıkçı esnafı Çerkezköy Balıkçılık İşletmecisi Bekir Sal, “Şu an için balık bol gözüküyor. Havalar soğuk devam ederse daha da artar. Bu sene balığın bol olacağını düşünüyoruz ama denizin içindeki sonuçta bilemeyiz, inşallah istediğimiz gibi olur” diye konuştu.

banner287
GEÇEN SENEYE GÖRE FİYATLAR DÜŞTÜ

Yaşar Balıkçılık çalışanı Dursun Akkurt, hamsi ve palamutun bol olduğunu dile getirdi. Akkurt, “Geçen seneye göre fiyatlar yarı yarıya düştü. Bu sene balığın bol olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BAŞKAN BUNLARI GÖRSÜN”

Çorlu Balıkçılık sahibi Mahmut Purut ise Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a seslendi. Purut, “Ben pazar balıkçısıyım. Burada yer dağılımı yapılmış ama ne bir kura çekilmiş ne de başka bir şey. Kendi isteklerine göre yer vermişler. Ben pazarın içinden yer istiyorum. Başkan gelsin ön tarafı da bir görsün, balık suları olduğu gibi dükkanın önünde, buraya bir gider yapamamışlar mı? Dükkan camlarını söktük, böyle olmaz kepenk olarak yapılması gerekir, şimdi biz kendi imkanlarımızla yapacağız bunu.” dedi. 
Balık tezgahlarında hamsinin kilosun 5 ile 10 TL, palamutun tanesi ise 10 ile 15 TL arasında değişiyor.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 18:33

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510