banner265

banner571

Düğün sezonu haraketliliği başladı

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 1 Haziran’dan itibaren kademeli normalleşmeye geçilmesiyle birlikte düğün sezonunda canlanma yaşanırken, mobilya, beyaz eşya gibi sektörler de de kısmi hareketlilik başladı. Beko Yetkili Bayisi Hüseyin Ülger, düğün sezonunda şu an için bir belirsizlik yaşandığını ifade ederken, Mondi Home Mağazalardan Sorumlu Müdürü Fikret Çok da, evlenecek çiftlerin mobilya ihtiyaçlarını karşıladıklarını ve satışlarının devam ettiğini kaydetti.

GENEL 08.06.2021, 16:33 Bakış Haber Merkezi
Düğün sezonu haraketliliği başladı
banner301

Çerkezköy Bakış - Ülke genelinde olduğu gibi Çerkezköy’de de koronavirüs nedeniyle uygulanan kısıtlamaların 1 Haziran’dan itibaren kademeli olarak normalleşmeye geçilmesiyle düğün sektörü de canlanma yaşanmaya başlarken, mobilya, beyaz eşya gibi sektörün de de kısmen de olsa bir hareketlilik başladı. Evlenecek olan çiftler, yeni bir hayata başlayacakları evlerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mobilya, beyaz eşya gibi sektördeki işletmelerin yolunu tuttu.

“ŞU AN DAHA BELİRSİZLİK VAR”

Düğün sezonunda şu an için bir belirsizlik yaşandığını ifade eden Beko Yetkili Bayisi Hüseyin Ülger, çeyiz kampanyası düzenlediklerini ifade ederek, “3 beyaz eşya alımında 80 ekran televizyon veriyoruz. Veya televizyon yerine indirim yapabiliyoruz. Örneğin buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi aldı müşteri, dördüncü ürün almak istiyorsa televizyon hediye veriyoruz. Müşteri daha üst modelde bir televizyon almak istiyorsa, bir üst model televizyon verip kampanyalı televizyon fiyatını aldığı televizyondan düşüyoruz. Şu an için çok bir yoğunluk yok daha. Haziran ayının ortalarına doğru bir yoğunluk oluşmaya başlar diye düşünüyorum. İnsanlar şuan için ne yapacaklarına tam olarak karar veremiyor. Düğünleri acele olanlar yaptı düğünlerini. İnsanlar zamanla normalleşmeye de alışacaklar. Şu an için gelip soran da yok.” ifadelerini kullandı.    

“TALEP VAR”

Mondi Home Mağazalardan Sorumlu Müdürü Fikret Çok da, “Talep çok şükür yerinde. Hem bizim fiyatlarımız hem markamızın değeri alışverişte bir etkisi oluyor. Çerkezköy’ün de potansiyel yapısı olduğu için çok şükür bizim satışlarımızda bir problem yok. 1 Haziran’da bir kampanyamız başladı. Belli başlı ürünlerde anında indirim kampanyamız var. 14 bin 900 TL alışveriş yapan müşteri bizden bin 500 TL, 19 bin 900 TL alışveriş yapan müşteri 2 bin TL, 24 bin 900 TL alışveriş yapan müşteri 2 bin 500 TL, 29 bin 900 TL alışveriş yapan müşteri 3 bin TL yani yüzde 10 indirim kazanıyor. Her bir müşteri toplu eşya veya çeyiz alacaksa cebinde yüzde 10 indirimi var. Bu kampanyamız 3 ay boyunca sürecek. Sevkiyatlarımızla ilgili bizim temin süremiz 30 gün olduğu için hiçbir problem yaşanmıyor. Zaten bir müşterimiz düğün alışverişi yapacağı zaman 1-2 ay öncesinden bunun alt yapısını hazırlamaya başlıyor ve siparişini veriyor. Dolayısıyla yetişmeme gibi bir durumumuz da yok.” dedi.

“BİR DEĞİŞİKLİK YAŞANACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Düğün sezonunun 1 Temmuz’dan itibaren tamamen açılmasıyla birlikte satışlarda artış olur mu sorusunu da yanıtlayan Çok, “Biz bunun nabzını aslında 1,5 yıldan bu yana ölçmeye çalışıyoruz. Aşağı yukarı ölçtüğümüz de söylenebilir. Hastalığın durumuna göre bu sezonluk kapanma ve açılmalar bizi çok da etkilemiyor. Çünkü düğün yapacak müşteri “düğünüm iptal olsa bile mobilyaya ihtiyacım var mecburen” diye düşünüyor. Müşteri bu düşünceyle gittiği için bizim sipariş dengemizde çok bir değişiklik yok. Mağazalarımızın sadece müşterinin alışveriş yapacağı günler açık olması sipariş almamız için yeterli oluyor. Müşterilerimiz de onun bilincinde zaten. Biz dayanıklı tüketim malları sattığımız için elzem bir ihtiyaç. Çok şükür bir düşüş yok. Bir değişim de beklemiyoruz. Yani haziran ayından temmuz ayına geçtiğimizde haziran ayındaki beklentimiz temmuz ayındaki beklentimiz bir dengesizlik olacağını düşünmüyorum. Temmuz her zamanlı temmuzu yakalayacak. Yani geçen yıl ki temmuzu yakalayacak. Haziran da her zaman ki haziranda kalacak. Şimdiye kadar böyle gitti. Tabii bundan sonra ne olur bilemeyiz ama beklentimiz o şekilde.” ifadelerini kullandı.

“MOBİLYA FİYATLARI ARTTI”

Mobilya fiyatları ile ilgili de konuşan Çok, “Mobilya fiyatlarını 31 Mayıs’tan itibaren yüzde 10 artış geldi. Müşteriye yüzde 10 indirim yapıldığında 1 Ocak fiyatı ile aynı fiyata denk geliyor. Yani 6 ay önce fiyatımız ne ise şimdi ki fiyatımız da aynı düğün yapacak müşteriler için.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P