Geri dönüşüm sergisi açıldı

Çerkezköy Recep Arif Gabralı İlkokulu öğrencileri 'Çevre Dostu 1000 okul' projesi kapsamında geri dönüştürülebilir ürünlerle sergi açtı. Sürdürülebilirlik için yapılan geri dönüşüm sergisi veliler tarafından beğenildi. Sergide öğrenciler, geri dönüşüm malzemelerinden hazırladığı özel kıyafetlerle defile de yaptı.

Geri dönüşüm sergisi açıldı

Çerkezköy Bakış - Recep Arif Gabralı İlkokulu öğrencileri ‘Çevre Dostu 1000 okul’ projesi kapsamında ellerinde bulunan atık malzemeler ile süs eşyalarından, saksılara, kalemliklerden tablolara kadar birçok ürün hazırladı. Proje çerçevesinde okul bahçesinde geri dönüştürülebilir ürünler ile sergi oluşturuldu. Öğrencilerde atık bilinci oluşturmak ve dünyanın sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacı taşıyan sergide ayrıca defile de yapan öğrencilerin sergisi veliler tarafından ilgi gördü.

TEŞEKKÜR ETTİ

Sergi hakkında bilgi veren Recep Arif Gabralı İlkokulu Müdürü Yakup Dönmez, “Öğrencilerimiz her biri geri dönüştürülebilir malzemelerden farklı temalarda ürünler ve kıyafetler hazırladı. Defile için atık plastik tabaklar, Alüminyum folyo, çöp poşeti, çuval ve tahtalardan elbiseler hazırladık. Projemize velilerimiz büyük ilgi gösterdi. Herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.