Geri dönüşümden sanat eseri çıkarttılar

Çerkezköy'ün Kızılpınar Mahallesindeki Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin 1 yıl boyunca geri dönüşüm malzemelerini şekil vererek tasarladıkları eserler düzenlenen sergide görücüye çıktı. Serginin açılışını ise Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban yaptı.

Geri dönüşümden sanat eseri çıkarttılar

Çerkezköy Bakış - Serginin açılış törenine Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Hayri, Aydın Hasar ve ilçede bulunan diğer okulların müdürleri katıldı. Okulun görsel sanatlar öğretmeni Hakan Özkafa tarafından bilgilendirilen Kaymakam Atilla Selami Abban ve Şube Müdürü Yusuf Hayri daha sonra serginin açılış kurdelesini kesti. 

SERGİYİ DOLAŞTI

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ve katılımcılar ardından öğrencilerin yaptıkları eserleri tek tek inceledi. Okulun görsel sanatlar öğretmeni Hakan Özkafa, “Öğrencilerimizin 1 yıl boyunca geri dönüşümlü malzemeler ile hazırladıkları bu eserler bizim ve öğrencilerimiz için çok değerli. Geri dönüşümlü malzemeleri hayat kazandırmak amacı güdülen bu etkinliklerde hiçbir öğrencimize şunu yap, şu şekilde yap diye bir şey söylemedik. Bizler tamamı ile onların hayal gücüne bıraktık ve ortaya bu sonuçlar çıktı.” diye konuştu. Okuldaki resim atölyesine ise ‘Evladı Fatihan Resim Atölyesi’ adı verildi.
Serginin ardından ise Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ve heyet okul müdürünün odasında kısa bir görüşme yaptı.