Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamak ve çalışmak isteyenlerin hayallerini süsleyen Green Card çekilişi sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2024 Yeşil Kart başvuruları geçtiğimiz yıl tamamlanmıştı ve sonuçların açıklanacağı tarih yaklaşıyor. Başvuru sahipleri, 4 Mayıs 2024 Green Card sonuçlarını sorgulama ekranı üzerinden takip etmeye başladı. Peki, Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak? Yeşil Kart başvuru sonuçları nereden öğrenilir?

Green Card Sonuç Tarihi ve Sorgulama Ekranı

2024 Green Card sonuçları, 4 Mayıs 2024 tarihinde açıklanacak. Başvuru sahipleri, sonuçları www.dvlottery.state.gov adresindeki Green Card sonuçları sorgulama ekranı üzerinden öğrenebilecekler. Sonuçları sorgulamak için başvuru sırasında verilen teyit numarası (Confirmation Number) kullanılacak.

Gazze'ye destek sürüyor Gazze'ye destek sürüyor

Green Card, yani Daimî İkametgâh Kartı, Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıcı olarak yaşama ve çalışma hakkı sağlayan bir belge. Her yıl düzenlenen Green Card çekilişi ile dünyanın farklı ülkelerinden binlerce kişiye Amerika'da yaşama fırsatı sunuluyor.

Green Card Başvurusu ve Şartları

Green Card başvuruları her yıl Ekim ve Kasım ayları arasında https://dvprogram.state.gov/ adresi üzerinden online olarak yapılıyor. Başvuru yapmak için herhangi bir İngilizce şartı aranmıyor. Ancak çekilişte kazananlar, vize görüşmesine giderken İngilizce yeterliliğini kanıtlamaları gerekiyor.

Green Card çekilişine katılmak isteyenler, başvuru dönemini takip ederek gerekli şartları sağladıklarından emin olmalılar. Başvuru sürecinde doğru ve eksiksiz bilgi vermek, çekilişe katılım için oldukça önemli.

Kaynak: HABER MERKEZİ