Gülerçin Koleji öğrencilerinden anlamlı çalışma

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'ı makamında ziyaret eden Çerkezköy Özel Gülerçin Koleji öğrencileri, 'Çevre Haftası' kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ziyarette öğrenciler Akay'a, kendi tasarladıkları tişört ve bez torbalardan hediye etti.

Gülerçin Koleji öğrencilerinden anlamlı çalışma

Çerkezköy Bakış - Özel Gülerçin Koleji Müdürü Ömer Kürklü beraberindeki 7’nci sınıf öğrencileri ile birlikte Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. Çevre Haftası dolayısıyla öğrencilerin her birinin farklı farklı tişörtler ve bez torbalar tasarladıklarını kaydeden Ömer Kürklü, “Çocuklarımız bu ziyarette çevre konusunda tespit ettikleri sorunları ve çözüm önerilerini sizinle paylaşmak istedi. Ayrıca bir sanayi şehri olan Çerkezköy Belediyesi’nin de ‘Çevre’ konusunda ne gibi çalışmalar yaptığını da merak ediyorlar” diye konuştu.

FARKINDALIK OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy, gerek yeni gelen sanayi kuruluşları, gerekse mevcut sanayi kuruluşların daha da büyümesi nedeniyle yoğun göç alan bir kenttir. Sanayi kuruluşlarının Çerkezköy’ün havasına ve doğasına verdiği zararlar konusunda Belediyemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Biz bu zararlar hakkında yalnızca tereddütlerimizi ilgili mercilere iletmeye çalışıyoruz. Bunun yanında okullarımızda öğrencilerimize atıkları ayrıştırarak geri dönüşüme kazandırmanın önemi hakkında farkındalık aşılamaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇOK DAHA DUYARLI OLMALIYIZ

Özel Gülerçin koleji öğrencilerinin çok anlamlı bir çalışma gerçekleştirdiklerini sözlerine ekleyen Başkanı Vahap Akay, “Sizleri çevre konusuna olan duyarlılığınız ve yaptığını başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Bu gibi hassas konuları daha yüksek sesle konuşmaya devam etmeliyiz. Çünkü çevre konusunda toplum olarak çok daha duyarlı olmalıyız” dedi. Başkanımız Akay ziyaret sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.