22 otobüs ile Kocaeli’ne gidecekler

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarını Kocaeli’nde yapılmasına karar verdi. Türk Metal Sendikası (TMS) Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, 22 otobüs ile buradaki programa katılacaklarını belirtti.

22 otobüs ile Kocaeli’ne gidecekler

Çerkezköy Bakış - Türk-İş Tekirdağ Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Türk-İş’in Kocaeli’nde yapılacağını duyurduğu 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına 22 otobüs ile gideceklerini açıkladı. Koçak, “22 otobüs yani yaklaşık bin kişi ile Kocaeli’nde olacağız. Gündemdeki konular da konuşulacak. Özellikle kıdem tazminatının mevcut haliyle kalmasını isteyeceğiz. Vergide indirim isteyeceğiz. Çalışanlar, ülkenin maaşlı kesimi en çok cefayı çekenlerden bir tanesi. Şu anda yıllık bazda en çok vergi veren biziz, asgari ücretle çalışanlardır. Emeklilik yaşı sıkıntılı, bu konu da konuşulacak. Kademeli olarak 65 yaşında emekli olunuyor. Bu da adeta mezarda emeklilik gibi. Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunu var. Örgütlenmemenin önündeki engelleri kaldırmak için; hak, hukuk, adalet için orada yüz binlerle birlikte haykıracağız.” dedi.
TMS Çerkezköy Şubesi Müzik Grubunun da kutlamalarda sahne alacağını belirten Koçak, tüm işçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladığını ifade etti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510