Akay: Bazı noktalarda olumsuzluklar yaşandı

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçede etkili olan ve birçok cadde ve sokağın su altında kaldığı sağanak yağışla ilgili yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 20 dakika boyunca çok yoğun bir yağış aldı. Genel anlamda ciddi bir sıkıntı yaşamadık. Fakat lokal olarak bazı noktalarda olumsuzluklar yaşandı. Bu noktaları tespit ettik. TESKİ ile birlikte bu yerlerde gereken çalışmaları yapacağız” dedi.

Çerkezköy bakış
Akay: Bazı noktalarda olumsuzluklar yaşandı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkan, ilçedeki mahalle muhtarı ile kahvaltıda bir araya gelerek, mahallelerinin sorun ve isteklerini dinledi. Kahvaltıda Başkan Akay,’a  yardımcıları Kemal Gümüş ve Esengül Güven  de eşlik etti. 

“BAĞLIK VİYADÜĞÜ İHALE AŞAMASINDA”
Bağlık Mahallesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Viyadük projesi ile ilgili ihale çalışmalarının tamamlandığını belirten Akay, “Ağustos ayı sonu gibi Bağlık Viyadüğü yapım işi ihalesinin gerçekleştirilmesi bekleniyor. İhalenin yapılması ve sözleşmenin imzalanmasının ardından Bağlık Viyadüğü yapım çalışmalarına başlanacak” dedi.   

banner287
“105 SOKAKTA YOL YAPIM ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK”


Kızılpınar Mahallesinde altyapı çalışmalarında sona gelindiğini ve üstyapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Başkan Akay, “Bugüne kadar Kızılpınar Mahallemizde 105 sokakta asfalt ve beton yol yapım çalışmalarımızı tamamladık. TESKİ tarafından teslim edilen sokaklarımızda Çerkezköy Belediyesi olarak yol yapım çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.  Kızılpınar Mahallesi’nde Sıcak Asfalt Kaplama ve Beton Yol Yapım İşi ihalesinin yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Önümüzdeki hafta itibari ile TESKİ tarafından teslim edilen yaklaşık 35 sokağımızda sıcak asfalt kaplama çalışmalarına başlayacağız. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediyemiz de birkaç gün içinde Eren Caddesi, Terzi Caddesi ve Vatan Caddesi’nde sıcak asfalt kaplama çalışmalarına başlayacak” ifadelerini kullandı.                 

“VELİKÖY MAHALLEMİZE YENİ BİR YAŞAM ALANI KAZANDIRIYORUZ”


Veliköy Mahallesi’nde Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından oluşturulan mesire alanında çalışmaların sürdüğünü belirten Akay, “Veliköy’deki piknik alanında çalışmalarımız devam ediyor. Yeni piknik alanımız en kısa sürede Veliköy Mahallesi sakinlerimizin hizmetine açılacaktır. Piknik alanımızın hemen yanına ayrıca bir adet futbol sahası, bir adet basketbol sahası ve bir adet de voleybol sahası yapacağız. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Veliköy Mahallemiz güzel bir yaşam alanına kavuşmuş olacak” diye konuştu.
İlçede Salı günü etkili olan sağanak yağış ve dolu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Akay, “Kentimiz yaklaşık 20 dakika boyunca çok yoğun bir yağış aldı. Genel anlamda ciddi bir sıkıntı yaşamadık. Fakat lokal olarak bazı noktalarda olumsuzluklar yaşandı. Bu noktaları tespit ettik. TESKİ ile birlikte bu yerlerde gereken çalışmaları yapacağız” dedi. 
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Galip güngör
Galip güngör - 9 ay Önce

Cengiz topel cad orta refujdeki salyangozlar çevreye zarar vermekte ağaçlarım suyunu emmekte defalarca şikayetçi olmamıza rağmen sonuç alamadık

S.a
S.a - 9 ay Önce

Fatihmahallsiynen ilgilenen yok

teskiyi arıyoruz yapacak bişey yokdiyor

Galip güngör
Galip güngör - 9 ay Önce

Sn başkan cumhuriyet ve istasyon mh telefon ve internet sorunu ne olacak

Sn başkan istasyon ve cumhuriyet mh tlf ve internet sorunu ne olacak
Sn başkan istasyon ve cumhuriyet mh tlf ve internet sorunu ne olacak - 9 ay Önce

yılmaz
yılmaz - 9 ay Önce

ambardere yolları nezaman yapılcak

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306