Anaokulunun temeli atıldı

Çerkezköylü hayırsever Fikri Güner’in yaptıracağı 3 derslikli anaokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı. Bu temel ile birlikte ilçede hayırseverlerin desteği ile 11. okulun temeli atılmış oldu.

Anaokulunun temeli atıldı

Çerkezköy Bakış - Fabrikalardan dolayı nüfusu her geçen gün artan ve nüfusla birlikte yeni okul ihtiyaçların yaşandığı Çerkezköy’de, devlet-hayırsever işbirliği ile yeni okulların yapımı sürüyor. Çerkezköy esnaflarından Fikri Güner, İstasyon Mahallesi Hacı Fahri Zümbül İmam Hatip Ortaokulu arkasında bulunan 848 ada 8 parsellik alanda yaptıracağı anaokulunun protokolü geçtiğimiz nisan ayında Tekirdağ Valiliğinde tören düzenlenmişti. Hayırsever Fikir Güner tarafından anaokulu binası ve arsa hibesi protokolü Vali Aziz Yıldırım, hayırsever Fikri Güner, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu tarafından imza altına alınmıştı.
3 derslikli anaokulunun temeli dün Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, hayırsever Fikri Güner’in katılımıyla gerçekleşti. Kesilen kurban, okunan duaların ardından okulun temeli atıldı. Okulun yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.
Kaymakam Abban, desteklerinden dolayı hayırsever Güner’e teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510