banner265

banner579

banner306

banner578

Atatürk Kültür Merkezi hizmete açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 1,5 yıl önce temeli atılan Kızılpınar yolu üzerindeki Atatürk Kültür Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Gündem 14.03.2019, 17:49 Bakış Haber Merkezi
Atatürk Kültür Merkezi hizmete açıldı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi dün saat 14:00’da yapılan törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Ergene Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Rasim Yüksel, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin ve çok sayıda partili ile vatandaş katıldı

“BÜYÜK BİR COŞKU VE MUTLULUK YAŞIYORUZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay yaptı. Atatürk Kültür Merkezi’nin Çerkezköy’e çok yakıştığını kaydeden Akay, “Bugün bir heyecan, coşku, gurur ve mutluluk var. 5 yıl evvel bu topraklara hizmet etme sevdasıyla göreve geldikten sonra bugün yeni bir mutluluğu paylaşıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu duyguları yaşamak adına bin bir engeli atlayarak geçmek var. Bunları yaparken, yalanları iftiraları atlatmakta var. İşte bizler Atatürk’ün çocukları olarak onun bize öğrettiği mücadeleyi veriyoruz.” dedi.

“O ÇOCUK, BİR ŞEHRİN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ”   

Akay, konuşmasına ilkokul dönemlerinde yaşadıklarını anlatarak devam etti. Akay, “Birileri Belediye başkanlığı görevi için başka hesaplar yaparken, biz çocukların taştan kale yaptığı yere futbol sahaları yapar keyifleniriz. Aynı alanda oynayan çocukları görür mutlu oluruz. Sonra köhne pazar yerini kapaklı pazar yerine çeviririz onun gururunu yaşarız. Sonra bir bataklığı 29 Ekim Spor Kompleksine çeviririz. Sonra orada çekirdek çitler keyifleniriz. Sonra bir mahalle dere kokusundan canı çıkar. Sonra Büyükşehir Belediye Başkanı, berduşların cirit attığı alanı ışıl ışıl yapar ve Kent Meydanı ortaya çıkarır sonra bunun mutluluğunu yaşarsın. 1984 yılında ilkokul çocuğu Vahap Akay, tiyatro için İstasyon Mahallesi’nde sıraya girer. Yürüye yürüye Halk Eğitim Merkezi’ne gider. Aradan 35 yıl geçer aynı Halk Eğitim Merkezi. Sonra Allah kısmet eder ve o öğrenci Vahap Akay Belediye Başkanı olur. Bu sefer tiyatrolar için 35 yıl sonra Çerkezköy’ün kaderini değiştirir. Koca yürekli Kadir Albayrak başkanımdan Allah razı olsun.” ifadelerine yer verdi.

“SİZİN HABERİNİ VAR MI?

Başkan Akay, kendisine yöneltilen salıncak belediyesi eleştirisine de cevap verdi. Cumhur İttifakı’ndan gelen bu eleştiriyi sert dille eleştiren Vahap Akay, “Bir buçuk yıl önce ben demişim ki, böyle bir kitapçık göstermişim. Stratejik plan kitapçığı. 2009 yılında sözler verilmiş, birileri söz vermiş o söz nasıl verilir nasıl yerine getirilir görüyoruz. 2009 yılında verilen o sözler unutuldu. Bizler dünü unutmadan bugünü hatırlayarak değişimi Çerkezköylü hemşehrilerimle yaşayarak geleceğe gidiyoruz. Ben demeden, sen demeden, ayırmadan kutuplaştırmadan tüm hemşehrilerimle mutluluğu ve acıyı paylaşan anlayışla yönettik. Siyasette bu görevleri vatandaş belirler, belirleme tarihleri de bellidir. Birilerinin dediği gibi gaza gelerek belediye başkanı olunmuyor. Önce bu millete saygılı olunmasını bileceksin. Millete kendini doğru anlat. Mikrofonu eline alıp atıp tutmakla o işler olmuyor.  Dün demişler ki, salıncak belediyesi. Ya sen 5 sene evvel bu insanlar parka dahi gidemiyordu. Bunlardan haberiniz var mı? İnsanlar kapısında parka gidemiyordu, biliyor musunuz? Kent Park sizin salıncak belediyesi demenizle kirlenmez, düşmez. Siz çocuğu ile parka giden annenin elinden özgürlüğünü elinden almıştınız. Bugün tepe piknik alanında millet kardeşlik içinde piknik yapabiliyorlarsa bunu 5 yıllık görevde olan belediyeye borçlusunuz. Kim ne anlatırsa anlatsın 5 yıldır bu görevdeyiz. Bize bu desteği veren belediye personellerimize ve Çerkezköylü halkımıza teşekkür ediyorum. Seçime 18 gün kala yeni hedeflerimizi kapı kapı gezerek anlatıyoruz.” diye konuştu.

“AYNI DÜSTURU İZLİYORUZ”

Akay’ın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak kürsüye geldi. Albayrak, “4 tane kültür merkez temeli attık. Bugün Çerkezköy’ü açıyoruz haftaya Kapaklı’daki kültür merkezini açacağız. Nüfus artışında Türkiye’de ikinci sıra Tekirdağ. Eğer Vahap başkan beni zorlamasaydı bu hizmetler bu kadar kolay gelmezdi. Çünkü çalıştı Vahap Akay. İsmini ne koyalım dediğimiz de ise ikimizin ağzından da aynı isim çıktı. Atatürk! ‘Lider önde giden değil yol gösterendir’ demiş Atatürk, biz de aynı düsturu izliyoruz.  155 bin nüfus artmış 5 yılda. Demek oluyor ki bu artan nüfusa her yıl hizmet etmek gerekiyor. Böyle hizmet isteğine dedik ki, 11 ilçeye 11 okul yapalım. Bu projeyi de hayata geçirdik. Bu okullara da Mustafa Kemal Atatürk’ün adını koyduk. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkenin kalbidir. Büyükşehir belediye meclisini Çerkezköy’de kapadık, 2019’da yine Çerkezköy’de açacağız.” diye konuştu.

“İLK İŞ BAĞLIK VİYADÜĞÜ”

Albayrak konuşmasını şöyle sürdürdü: Şu bağlık viyadüğü ilk yapacağımız ihale. Niye, bağlık mahallesinde yapılan açık hava toplantısı demeyeceğim, bir miting havasında oldu. Orada da sözünü verdik ve yapacağız.  Hazırladığımız tüm projeleri inşallah gerçekleştireceğiz. 11 ilçenin her karış toprağını gezdim. Her köyde adını sayabileceğim insanlar sayabilirim. 357 muhtarımızla beraber onlar bizim yol arkadaşımız. Onlarla beraber hizmet edeceğiz.” dedi.

“GEÇMİŞİ GÖZÜMÜZ GÖRDÜ”

Albayrak’ın ardından ise Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer söz aldı. Yüceer, Çerkezköy’ün geçmişini çok iyi bildiğini kaydetti. Yüceer, “Çerkezköylüler gerçekten heyecanlıdır, candır. Herkes geçmişe giderken bende geçmişe gittim. Çerkezköy’de eskiden bir panel, konferans yapılacak yer yoktu. Okul dahi yoktu. Çerkezköy’ün sorunları büyüdü, nüfusla beraber. Ama bunları çözmek lazımdı. Geçmişi gözümüz gördü, Çerkezköy 10 yıl boyunca iktidar partisi tarafından yönetildi. Yollarımız mekanlarımız, sosyal alanlarımızın hali ortadaydı. Belki onlar başka şey düşünebilirler. Ama biz bugün Kültür Merkezi açıyoruz. Onlar kültürü popülizm aracı olarak görebilirler. Sanatı ucube olgu gibi görebilirler ama biz öyle görmüyoruz.” diye konuştu.

“ALLAH KİMSEYİ VİCDANSIZ YAPMASIN”

Yüceer, konuşmasının devamında Millet İttifakını, Zillet İttifakı olarak eleştirenlere seslendi. Yüceer, “Ne yaparlarsa yapsınlar kimse geçmişte verdiğimiz mücadelenin ne o kurtuluş mücadelemizin üzerini göremez. Birilerinin gözü kör, kulağı sağır ve vicdanı yok. Allah kimseyi vicdansız yapmasın! Gerek ittifakımız zillet, illet gerek terörist söylemleri. Bunlar bölücülük söylemleri. Bunlar kardeşi kardeşe düşürür. Bunlar oy için denilmeye değmez. Bunların bedellerini yavrularımız çocuklarımız öder.
Bayrağımız, vatanımız ortak. Biz Türkiye ailesiyiz. Bu aileyi kimse bölemeyecekler. Ama birileri vicdandan uzaklaşmış. Ama bizim abdestimizden şüphemiz yok. Dün ne dediysek bugünde aynı şeyleri söyleyebiliyoruz.” dedi.

AYGÜN: SARI KART VERECEK MİYİZ?

Yüceer’in ardından bir diğer Milletvekili İlhami Özcan Aygün kürsüye geldi. Aygün, “Birileri konuşur birileri ise icraat yapar. İlk kıvılcımı Çerkezköy Belediye Başkanımızın 29 Ekim Spor Kompleksini yaparak başladı. Bizde başkanımıza ona sonuna kadar destek vereceğimizin sözünü verdim. 3600 ek göstergenin de sözünü verdiler ama şu an hiçbir şey yok. Biz her zaman mağdurun, ezilenin yanındayız. Biz Tekirdağ’da vatandaşın halkını kolaylaştırmak için yatırımlar yaparken onlar cezaevi yapıyorlar. Bakın, ekonomik kriz var mı? A haber izleyince yok olduğunu görüyoruz. 3 aydır frezeseni çalıştıramayan esnafımız var Tekirdağ’da. Bu seçimde bu gidişata dur diyeceğiz. İktidara sarı kart verelim ki, Mart’ın sonu bahar olsun. Siz isterseniz kırmızı kart verin.  Salıncak belediyesi demiş diğer taraf, ama genel başkanları park bahçe yeşil alan çalışması yapacağız diyor. Genel Başkanlarından haberi yok bunların. Bakın mutfakta yangın var. Fileler aşağıda, fiyatlar almış başını gidiyor. Tanzim varlık diyorlar, varlıklı insanın kuyrukta ne işi var. Bu insanları kuru soğana muhtaç ettiler. Özbekistan’dan Türkiye’ye ithal ediyoruz. Depolardaki soğanlar ne olacak. Yerlimiz, üreticimiz hep ikinci sırada.” diye konuştu.

ÖZTRAK: MİLLETİN HAKKINI YİYEN BİR İKTİDAR VAR

Programda son olarak CHP Tekirdağ Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak konuştu. Öztrak, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum üzerine konuştu. Faik Öztrak, “5 yıldır Tekirdağ Büyükşehir görevde. 5 yıl boyunca sizler devlete 27 Milyar TL vergi ödediniz. Peki Ankara bize ne verdi 837 milyon verdi. Benim belediyelerim bu 5 yılda 4 milyar TL harcadı. Koca Ankara’nın gönderdiği paranın 4 katı para harcadı. Bunların yaptıkları her zaman böyle. 35 milyar dolar Suriyelilere yardım etmişler ama EYT’lilere hiçbir şey verilmedi. Sihirli formülünüzü neden çiftçilere, atanamayan öğretmenlere, EYT’lilere vermiyorsunuz. 27 milyar TL çiftçiye destek vermeleri lazımken 17 milyar TL ödüyorlar. Meydanlar mangalda kül bırakmıyor ama Erdoğan. Milletin hakkını yiyen bir iktidar ile karşı karşıyayız. Bugün Türkiye ciddi bir krizde. Türkiye’deki işsizliği hepimiz biliyoruz. 4 milyon geçilmesin diye matematik oyunu yapsalar da gerçek rakam 7 buçuk milyon işsiz var. Bu işsiz sayısı dünyada 93 ülke nüfusundan daha fazla. Biz tencere boş diyoruz, onlar bize terörist diyor. Şunu söyleyeyim, CHP Atatürk’ün kurduğu ve eserim dediği iki şeyden biridir. CHP’de teröriste gerilla diyen Belediye Başkanı yoktur. Ama onların Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı bunu diyebiliyor. Cumhurbaşkanı zırhı giymiş AKP Genel Başkanı kendisine laf eden CHP’lilere hemen dava açarım diyor. Bu genel seçim değil, üç beş belediye kaybedeceğim diye insanları bölmek niye? Ama bizim Cumhurbaşkanımız insanların arasına nifak sokmaktan başka bir şey yapmıyor.” dedi.

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ

Konuşmaların ardından, Atatürk Kültür Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:47
Güneş 08:19
Öğle 13:09
İkindi 15:28
Akşam 17:49
Yatsı 19:15
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Beşiktaş 14 27
3. Trabzonspor 14 26
4. Başakşehir 14 26
5. Fenerbahçe 14 25
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 14 18
11. Çaykur Rizespor 14 17
12. Gaziantep FK 14 17
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 14 14
15. Kasımpaşa 14 12
16. Antalyaspor 14 12
17. Kayserispor 14 10
18. Ankaragücü 14 9
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 14 24
4. Bursaspor 14 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 14 22
7. Menemen Belediyespor 14 22
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Giresunspor 14 19
11. Adana Demirspor 14 18
12. Altay 14 17
13. İstanbulspor 14 15
14. Altınordu 14 13
15. Osmanlıspor 14 11
16. Boluspor 14 11
17. Adanaspor 14 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 16 38
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Wolverhampton 16 24
7. Tottenham 16 23
8. Sheffield United 16 22
9. Arsenal 16 22
10. Crystal Palace 16 22
11. Newcastle 16 22
12. Brighton 16 19
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 16 16
17. Aston Villa 16 15
18. Southampton 16 15
19. Norwich City 16 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 16 31
4. Real Sociedad 16 27
5. Getafe 16 27
6. Athletic Bilbao 16 26
7. Atletico Madrid 16 26
8. Valencia 16 26
9. Granada 16 24
10. Osasuna 16 23
11. Real Betis 16 22
12. Levante 16 20
13. Villarreal 16 19
14. Real Valladolid 16 19
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 16 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 16 13
19. Leganés 16 9
20. Espanyol 16 9
11°
parçalı bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577