banner265

banner579

banner306

banner578

Bu konu mecliste tartışılmıyorsa kapatın gitsin

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, bugün mecliste görüşülecek olan ve Büyükşehir Belediyesi’ne yetki verilmesini içeren imar ile ilgili gündem maddesine sert tepki gösterdi.   Öğe “Çerkezköy’ün en önemli sorunlarından biri imar konusudur. İmar konusu Çerkezköy Belediye Meclisinde tartışılmıyorsa, kusura bakmayın bu belediye meclisini kapatın. Biz burada ona buna çeyrek altın takılacak, şu karşılanacak, şöyle pahalı konserler verilecek diye karar veren meclis istemiyoruz. Çerkezköy’ün en önemli sorunu imar sorunudur. Yıllardan beri çözülemeyen, hangi dönem olursa olsun ben bunu söylerim. Eğer gümrük üzerindeki imar hala çözülemediyse bunun altında başka bir sebepler var. Cesaret edin çözün, burada bir mağduriyet var. Eğer Kızılpınar’daki mahalledeki bizim mahallemizdeki 1/1000’lik uygulamayı da yapamıyorsanız bırakın belediyeciliği. Bu çiçek böcek işi değil.” dedi.

Gündem 03.09.2018, 13:05 03.09.2018, 13:48 Bakış Haber Merkezi
Bu konu mecliste tartışılmıyorsa kapatın gitsin
© Çerkezköy bakış

Çerkezköy Bakış - Bugün saat 15.00’da 9 gündem maddesi ile toplanacak olan Çerkezköy Belediye Meclis Toplantısı öncesi AK Partili meclis üyeleri, İlçe Başkanı Abdullah Öğe başkanlığında grup toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, belediye meclisi gündemindeki 3 ve 7. maddeler değerlendirildi. Ardından da Öğe ve beraberindeki meclis üyeleri birlikte basın toplantısı düzenledi.   
Belediye meclisinde bugün gündeme gelecek olan Kızılpınar ve Veliköy Mahallesi’ni ilgilendiren 7. madde ile ilgili açıklama yapma gereği duyduklarını açıklayan Abdullah Öğe, “Belediye meclisimizin gündeminde olan birkaç konuda sizleri bilgilendirme ve görüşlerimizi açıklama ihtiyacı duyduk. Çerkezköy’ü ilgilendiren konularda Çerkezköylü hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını, belediyenin üzerine düşen konuları meclis üyelerimizin doğru karar almalarını bu konuda Çerkezköy’de yaşayanların menfaatine karar almalarını hepimiz canı gönülden istiyoruz. Bu konuda bizler de elimizden geldiği kadar AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı olarak hassasiyetimizi meclis üyelerimizle birlikte gösteriyoruz. Belediye meclisinde bu ay gündemde olan bir madde ile alakalı basın açıklaması yapmak istedik. Meclisteki 7 madde ile ilgili Plan Proje Müdürlüğünün böyle bir dilekçesi var. Dilekçe şöyle:
Plan ve Proje Müdürlüğünün 27. 08. 2018 tarihli 117 sayılı Kızılpınar İmar Planı değişikliği ve ilavesi hakkında müzakerenin müzakeresi belediye meclis gündemine alınmış bulunmakta. Bu konuda bir karar aldık. “İmar Planı değişikliği ve ilave imar planı yapımında kabul, onay ve askı sürecinde yaşanacak zaman kaybını önlemek amacıyla Kızılpınar Mahallesi Bedirhan deresi ve Veliköy Mahallesi sınırları arasında yer alan bölgeye ait 1/5000 ölçekli nazım imar planına esas 1/1000  ilave uygulama imar planı ve kısmı uygulama imar planı değişikliği teklifi ve eklerinin aynen veya değiştirilerek onaylanmasına ilişkin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne yetki verilmesi hususunda gerekli karar ihtasını arz ederim. 
 

“ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ NE İŞ YAPACAK?”
Kızılpınar ve Veliköy arasında sol tarafta bulunan alanda bir imar plan değişikliği söz konusu buradaki imar plan değişikliği biliyorsunuz 5 binlik imar plan uygulaması Büyükşehir yetkisinde olan bir imar plan değişikliği. Çerkezköy Belediyemiz şöyle bir gerekçeyle diyor ki: Biz binlik imar yani uygulama imar planı değişikliğini de Büyükşehir’e devretmek istiyoruz. Şimdi ben buradan Çerkezköylü belediye yetkililerine seslenmek istiyorum. Çerkezköy Belediyesi ne iş yapacak? Eğer Çerkezköy’ün mahallelerinde Kızılpınar mahallesinde bir imar planı değişikliği varsa binlik uygulama imar planı da Çerkezköy Belediyesinin yetkisindeyse bizim Çerkezköy belediye meclis üyeleri veya imar komisyonundaki arkadaşlar bu uygulamayı tartışacak kapasitede değil mi? Neden büyükşehir Belediyesine Kızılpınar’da bulunan bu alanların binlik uygulama planı Çerkezköy’de yapılırken neden Büyükşehir’e devretme ihtiyacı duyuyoruz. 4,5 yıldır neden bu yapılmadı? Neden şimdi gündeme geliyor. Birçok konu özellikle seçime yakın bu dönemde önümüze gelecek. Ama enteresan olan bir konu bunun gerekçesi ‘olarak da onay ve askı sürecinde yaşanacak zaman kaybı’ deniyor. Bizim, Çerkezköy Belediyesi’nin bir haberi, vatandaşın bir bilgisi olsun. Vatandaş burada yapılacak olan değişiklikleri Kızılpınar’daki değişiklikleri Kızılpınar Mahallemizin sakinleri, Çerkezköy’deki vatandaşımız buradaki imar planını bilmesi en doğal hakkıdır. Buradan bir şey mi kaçırılıyor? Neden Büyükşehir’e devrediyoruz.” ifadelerini kulandı.
 

“NEDEN BÜYÜKŞEHİR’E DEVREDİYORSUNUZ”
Öğe, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Birçok hizmet söz konusu olduğu zaman bunu neden yapmıyorsunuz denildiği zaman belediye’nin en önce arkasına saklandığı bahane ‘burası Büyükşehir’in yetkisinde’ demesidir. Madem bunu şikayet ediyorsunuz, neden Çerkezköy Belediye’sinde mecliste ve komisyonlarda görüşülebilmesine rağmen Büyükşehir’e devrediyorsunuz. Şimdi Büyükşehir’de Meclis üyeleri var. Şarköy’den Büyükşehir Belediye Meclis üyesi, Hayrabolu’dan Belediye Meclis üyesi, Kızılpınar’daki bizim 1/1000’lik imar projesi ihtiyacımızı ne kadar bilebilir. Biz o zaman bu Meclis Üyelerini neden seçtik. Buradan da açıkca Cumhuriyet Halk Partili Meclis üyelerine de seslenmek istiyorum. Biz gurubumuz olarak bu maddenin reddine karar verdik. Meclisten komisyona da sevk edilse biz bu maddenin reddine oy vereceğiz. Ancak CHP’li meclis üyelerine sesleniyorum. Bu konunun sizlerde Çerkezköy’de sizin önünüzde o masada karar alınması için bu konunun CHP’li Meclis üyelerince de reddedilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bunun gibi birçok konu ilerleyen zamanlarda önümüze gelecek. Kızılpınar’daki bu alanla ilgili imar değişikliğini Çerkezköy Belediyesi yapamayacaksa ne iş yapacak. Ben bunu Çerkezköy Belediye Meclis Üyelerine tüm partili üyelerin bu konularla ilgili çalışmaları imar komisyonunda yapabileceğine inanıyorum. CHP’li Belediye yönetimi kendi meclis üyelerine bu konudaki kararlarına güvenmiyor mu? Buradan bu sonuç ortaya çıkıyor. Bizim yetkimizde olan bir yerde neden Büyükşehir karar alıyor.

“SEBEBİ GAYET AŞİKARDIR”
 Bir konuyla ilgili daha bilgi verelim. Bazı caddeler Büyükşehir’in yetkisine devredilmesi konusudur. “Gündem maddelerinden 3. maddede Çerkezköy hudutları dahilinde ilgili kanun madde kapsamında aşağıdaki caddelerin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait ana halter yol olarak değerlendirmesi hususunda gerekli kararı arz ederim.” Bunun istenmesinde yasal bir sıkıntı yok. Ancak 4,5 yıl geçmiş. 4,5 yıldır kendi yetkisinde olan caddeleri sayıyorum; Fatih Caddesi, Narin Caddesi, Orkide Caddesi gibi birkaç cadde daha var. Bu caddeler Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallemizde kalan Ambardere mevkiinde olan caddeler. 4,5 yıldır kendi yetkinizde olan bu caddeler seçime 6 ay kala Büyükşehir Belediye’sine devredilmek isteniyor. Sebebi gayet aşikardır. Vatandaş bu caddelere neden hizmet götürülmediğini sorduğunda ‘bu caddeler Büyükşehir Belediyesi’ne ait’ diyebilmek içindir. Eğer Büyükşehir Belediyesi’nde bu caddelere hizmet edilecekse bunu neden 4 buçuk yıl önce göreve geldiğiniz zaman yapmadınız? Bu caddeleri Büyükşehir’e devretmiş olsaydınız buralardaki altyapı ve yol sorunları çözülmüş olurdu zaten. Gerçi biz Büyükşehir Belediyesi’nden böyle bir yetenek ve çalışma beklemiyoruz. Şuanda Tekirdağ’ın birçok ilçesinde olduğu gibi bir yağmurda caddeler sular altında kalıyor. TESKİ’nin başarısız bir yönetimi var. Değerli arkadaşlar Çerkezköy, Çerkezköy’ün yetkisi içerisinde Çerkezköylüler tarafından yönetilmelidir. Çerkezköy’ü birlikte yönetiyoruz diye iddialarda bulunmak sadece tabelalarda yazmakla olmuyor. Ben Şarköy’deki Malkara’daki meclis üyesinin Çerkezköy ile ilgili planlarda karar verme yetkisi olduğunu düşünmüyorum.Evet yetkili olabilir ama yeterli bilgiye kesinlikle sahip değildir. Bizler pahalı konserlere ücret verilsin mi? bazı yerlere gezi düzenlensin mi? bazı yerlerde pahalı karşılamalar yapılsın diye mi karar alıyor meclis üyeleri? Meclisi ilgilendiren konuların başında Çerkezköy’ün imar konusudur.”
 

EN ÖNEMLİ KONU İMAR
Meclisi ilgilendiren en önemli konunun imar sorunu olduğuna dikkat çeken AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe “Çerkezköy’ün en önemli sorunlarından biri imar konusudur. İmar konusu Çerkezköy Belediye Meclisinde tartışılmıyorsa, kusura bakmayın bu belediye meclisini kapatın. Biz burada ona buna çeyrek altın takılacak, şu karşılanacak, şöyle pahalı konserler verilecek diye karar veren meclis istemiyoruz. Çerkezköy’ün en önemli sorunu imar sorunudur. Yıllardan beri çözülemeyen, hangi dönem olursa olsun ben bunu söylerim. Eğer gümrük üzerindeki imar hala çözülemediyse bunun altında başka bir sebepler var. Cesaret edin çözün, burada bir mağduriyet var. Eğer Kızılpınar’daki mahalledeki bizim mahallemizdeki 1/1000’lik uygulamayı da yapamıyorsanız bırakın belediyeciliği. Bu çiçek böcek işi değil.” dedi.
Konu önem arz ettiği için basın açıklaması yapma ihtiyacı duyduklarını dile getiren Öğe “Belediyenin gerekçesi şu: Kabul onay ve askı süresinde yaşanacak zaman kaybını önlemek amacıyla diyor. Yani gösterilen mazeret bu. Vatandaş Kızılpınar ile alakalı yeri askıda görsün.  4,5 yıl zaman kaybı olmamış da şimdi 6 ay da mı zaman kaybı olacak. Biz buradaki imar düzenlemesini belediye meclisinde tartışalım istiyoruz. Belediye meclis üyeleri bu konudaki görüşlerini belirtsin istiyoruz. Şimdi bunun altında bir şey arıyoruz demiyoruz ancak varsa bir şeyler zaten çıkacaktır. Bizi ilgilendiren konu, konuyu Çerkezköy’de değerlendirelim. Madem Çerkezköy’ü birlikte yönetiyoruz, hadi buyurun birlikte yönetelim. Daha sonraki konu eğer 1/1000’lik uygulama planları Çerkezköy’de tartışılırsa işte o zaman çıkacaktır. O bölgede kim menfaat çıkar ilişkisi varsa çıkacaktır. Bizler vatandaşın mağduriyetini istemeyiz. Bu konuyla alakalı grup toplantılarında özellikle bir hassasiyetimiz var. Biz grup toplantılarımızda vatandaşı ilgilendiren, vatandaşın mağduriyetini giderecek olan konularda kesinlikle meclis üyelerimizle birlikte vatandaştan yana karar alma yönündeyiz.” dedi.
Konunun takipçisi olacaklarını ifade eden Öğe “Büyükşehirde de olsa bu konunun peşini bırakmayacağız. Konunun takipçisi olup, Çerkezköy kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.
CHP’li meclis üyelerine seslenen Öğe “Bu konuyla ilgili özellikle istirham ediyorum. Değerli meclis üyeleri bu konuyu sizler tartışın, Çerkezköy meclisinde tartışın.” dedi.
Öğe söz konusu alanın Kızılpınar Mahallesindeki Bedirhan deresi ile Veliköy Mahallesi arasındaki yer olduğunu ve 600 dönümlük bir alan olduğunu ifade etti.
 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 20 Ocak 2020
İmsak 06:56
Güneş 08:28
Öğle 13:18
İkindi 15:37
Akşam 17:58
Yatsı 19:24
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 18 40
2. Başakşehir 18 36
3. Trabzonspor 18 35
4. Fenerbahçe 18 34
5. Alanyaspor 18 32
6. Galatasaray 18 30
7. Beşiktaş 18 30
8. Göztepe 18 26
9. Malatyaspor 18 24
10. Gaziantep FK 18 24
11. Denizlispor 18 22
12. Çaykur Rizespor 17 20
13. Gençlerbirliği 17 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 18 15
16. Antalyaspor 18 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 18 31
3. Bursaspor 18 30
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Keçiörengücü 18 28
6. Ümraniye 18 28
7. Menemen Belediyespor 18 28
8. Adana Demirspor 17 24
9. Balıkesirspor 17 24
10. Altay 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 18 23
13. İstanbulspor 18 20
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 18 16
16. Adanaspor 18 13
17. Boluspor 18 13
18. Eskişehirspor 18 9
Takımlar O P
1. Liverpool 21 61
2. Man City 23 48
3. Leicester City 23 45
4. Chelsea 23 39
5. M. United 22 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 23 33
8. Tottenham 23 31
9. Crystal Palace 23 30
10. Arsenal 23 29
11. Everton 23 29
12. Newcastle 23 29
13. Southampton 23 28
14. Burnley 23 27
15. Brighton 23 25
16. West Ham 22 23
17. Watford 23 23
18. Aston Villa 23 22
19. Bournemouth 23 20
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Barcelona 20 43
2. Real Madrid 20 43
3. Atletico Madrid 20 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 20 31
7. Valencia 20 31
8. Athletic Bilbao 20 30
9. Villarreal 20 28
10. Granada 20 27
11. Real Betis 20 27
12. Levante 20 26
13. Osasuna 20 25
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 20 22
17. Mallorca 20 18
18. Celta de Vigo 20 16
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 20 14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner573
banner575
banner576
banner577