Çerkezköy ona ‘Kitt’lendi

Almanya’da yaşayan Şanlıurfalı Ramazan Çelik, 1980’li yılların efsane dizisi ‘Kara Şimşek’in unutulmaz aracı ‘Kitt’in aynısını yaptırarak, Çerkezköy’deki arkadaşlarını ziyarete geldi. Çerkezköy sokaklarında ‘Kitt’i gören vatandaşlar ise büyük bir ilgi göstererek hatıra fotoğrafı çekildi.

Çerkezköy ona ‘Kitt’lendi

Çerkezköy Bakış - Aslen Şanlıurfalı olan ve Almanya’nın Münih kentinde yaşayan Razaman Çelik, 5 yıllık bir çalışmanın ardından, 1980’lerin efsanevi dizi olan Kara Şimşek’te konuşabilen yapay zekalı otomobilin aynısını yaptırarak, Almanya’dan Çerkezköy’e geldi ve Çerkezköy Modifiye ekibini ziyaret etti. Çelik, Kara Şimşek benzeri aracı ile, çalan dizi müziği “Knight Rider Theme Song” eşliğinde Çerkezköy sokaklarını dolaştı. Çelik, arıcını Cumhuriyet Meydanında kısa süre park ederken, vatandaşlar ise aracı inceleme ve fotoğraf çektirme fırsatı buldu.

“KARA ŞİMŞEK’İ KOMŞULARDA İZLERDİK”

Aslen Şanlıurfalı yoksul bir ailenin çocuğu olan Ramazan Çelik, Kara Şimşek’e olan bağlılığını anlattı. Çocukluktan beri Kara Şimşek hayranı olduğunu ifade eden Çelik, “Biz yoksul bir ailede büyüdük. O zamanlar televizyonda sadece TRT1 vardı. Televizyon ise herkesin evinde bulunmazdı. Ben ağabeyimle birlikte komşuya giderdik Kara Şimşek’i izlemeyi çok severdik. Ağabeyimle birlikte en büyük hayalimizdi Kitt’i yapmak. Ardından ben 1997 yılında çalışmak için Almanya’ya gittim. Burada en çok istediğim şeylerden biri ise Kitt’e sahip olmaktı. Biraz araştırma yaptıktan sonra bir hurdalıkta 1982 model olan bu aracı buldum. Ben bulduğum zaman araba kullanılmayacak haldeydi. Arabayı aldım ve araştırmaya başladım. Nereden, nasıl parçaları bulabilirim diye. Lüksemburg, Almanya, Kanada ve Amerika’da aracın orijinal parçalarını buldum. Hepsini tek tek araştırdım. Göründüğü kadar kolay bir iş değil. Çok uğraştım ve 5 yıl sonunda bu aracı tamamlamayı başardım.” dedi.

40 BİN EURO’YA TOPLADI

Kitt’i yapabilmek için çok uğraştığını ifade eden Çelik, “Birçok araştırma yaptım parçaları bulmaya çalışırken. 40 bin Euro gibi bir maliyeti oldu bana. Birçok kişi almak istedi bu aracı benden.  Yeni model birçok araba teklif edildi. Türkiye’den bir kişi 80 bin dolar teklif etti fakat satmadım. Bu araba benim için çok özel. Birçok reklam filminden de teklif geldi fakat bu aracı ben bir kazanç kapısı olarak görmüyorum. Başka araçlarım da var fakat bir yere gideceğim zaman yine de bunu kullanıyorum.” ifadelerini kullandı.

GÖRENLER ESKİ GÜNLERE DÖNÜYOR

Aracı bir yere bıraktığı zaman birçok kişinin yanına geldiğini ifade eden Çelik, “Bir yere gittiğim zaman büyük ilgi görüyor. Gören insanlar hemen gelip bakıyorlar, fotoğraf çekilmek istiyorlar. Bu aracı görmek onları eski günlere 80’li yıllara götürüyor.  Belki de o anları yeniden yaşıyorlar.” şeklinde konuştu. 

MİCHAEL KNİGHT’İN ARKASINDA SAHNE ALACAK

Kara Şimşek’in başrol oyuncusu David Hasselhoff’un (Michael Knight) yakın tarihte vereceği bir konserde ise Çelik’in aracı sahnede yerini alarak Hasselhoff’a eşlik edecek. 

90 BÖLÜM YAYINLANDI

Kara Şimşek, 1982-1986 yılları arasında ABD'de yayınlanan ve Türkiye dahil Dünya'nın birçok ülkesinde de yayınlanarak popüler olmuş efsanevi televizyon dizisi. TRT tek kanallı iken ekrana gelen dizi 90 bölüm sürmüştü.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 17:01

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510