Çerkezköy Oto Pazarı açıldı

Çerkezköy’ün Açık Oto Pazarı Kızılpınar’da kuruldu. Pazar’ın işletmecisi Erşan Tapancı, pazara ilginin olduğunu ifade ederek, “Bugün üçüncü haftamız. Vatandaşların ilgisi oldukça güzel, daha da artacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Çerkezköy Oto Pazarı açıldı

Çerkezköy Bakış - Organize Sanayi Bölgesinde bulunmasından dolayı yılda ortalama 10 bin göç alan Çerkezköy’de araç sayısı da oldukça fazla. Araba almak veya satmak isteyen vatandaşların ise galeri dışında Çerkezköy’de araba alabilecekleri bir yer yok. Çerkezköy’de bir oto pazarı eksikliği olduğunu hisseden galerici Erşan Tapancı, kendisine ait alanda oto pazarı kurdu. Oto pazarına ilginin yoğun olduğunu belirten Tapancı, “Burada hafta içi kendi satışlarımızı yapıyoruz. Hafta sonu Cumartesi günleri ücretsiz halka açık, pazar günü ise 10 TL karşılığında vatandaşlar burada arabalarını tanıtma imkanı buluyor. Hemen hemen her imkanı sağlamaya çalışıyoruz. 3. Haftamızı tamamladık. Vatandaşların ilgisi oldukça güzel, bu ilgi daha da artacak gibi duruyor. Her bütçeye göre araç var. Hafta sonu günlük yaklaşık 300 araç buraya geliyor. Çerkezköy halkının rahat bir şekilde araç alıp satabileceği bir alan oluşturduk.” dedi.

“ÇERKEZKÖY İÇİN GÜZEL OLDU”

Arabasını satmak için açık oto pazarına gelen İsmail Cambaz, “Oto pazarı Çerkezköy için güzel oldu. Buraya en yakın pazar Lüleburgaz’da, orası da haliyle uzak kalıyor. Oraya kadar gitmek ulaşım açısından da çok kolay olmuyor. Yakınımızda böyle bir yer olması güzel oldu.” diye konuştu.

banner287
“ÇERKEZKÖY’ÜN BUNA İHTİYACI VARDI”

Bir diğer araç satıcısı Şener Sevim, “Bu alan gayet güzel oldu. Görünüşe göre talep iyi. Bir tek Lüleburgaz’da vardı oto pazarı burada da olması ayrıca sevindirici. Çerkezköy’ün böyle bir şeye ihtiyacı vardı. Nasıl biz gidiyorsak, buraya da çevre ilçelerden gelenler olacaktır. Sadece Çerkezköy ile de sınırla kalmayacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Oto pazarında araç bakan İbrahim Gülsu ise, “Gerçekten çok güzel olmuş. Pazarı gezdiğimiz zaman 7 bin 500 TL’ye de 100 binin üzerinde de araba görebiliyorsunuz. Her kesime hitap eden bir yer olmuş, daha da güzel olacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ABDULLAH ARSLAN
ABDULLAH ARSLAN - 4 ay Önce

çok gözel harika bence bu geç bile kalınmış

Erkan imza
Erkan imza - 4 ay Önce

Maşallah erşan bey hayırlı olsun abim yakışır güzel ve mantıklı bir yatırım halkal olsun

Murat önder
Murat önder - 4 ay Önce

Araç getirenlerin ruhsat ve kimlik karşılaştırması yapılıp izin verilmesi lazım bu konuda titiz davranılmalı kimse mağdur edilmemeli ...

haluk
haluk - 2 ay Önce

yer adresino yazarmisiniz yarin gelmek isdiyorum

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510