Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Öğe'den çok özel hediye

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, özel yaptırdığı tabloyu TBMM’de katıldığı Grup Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etti. Erdoğan, tüm Tekirdağ’a selamlarını iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Öğe'den çok özel hediye

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Ankara çıkarması yaptı. Burada partililer TBMM’de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarda bulunduğu AK Parti Grup toplantısını canlı takip etti. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ise Grup Toplantısını Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül ile birlikte milletvekili sıralarından izledi.
Grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan af, ittifak ve öğrenci andı tartışmalarıyla ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhur ittifakı zeminini hazırlayan milletimizin kendisidir. Yeni yönetim sisteminin inşaası gibi temel konularda aynı çizgilerde olmak her konuda birlikte hareket etmeyi gerektirmiyor. MHP ile son dönemde af, erken emeklilik, öğrenci andı gibi kimi hususlarda farklı düşündüğümüz görülüyor. Politikalarımızı sonuna kadar savunuruz ama kimseye kişisel olarak saygısızlık etmeyi aklımızdan dahi geçirmeyiz. Temel ilke bir devlet kendisine karşı işlenen suçları affedebilir ama kişilere karşı işlenen suçları af yetkisine devlet sahip değildir. Eğer adalet mülkün temeliyse o zaman biz bu mülkü ayakta tutmak zorundayız. Biz devlet olarak uyuşturucu baronları ile de mücadele ettik torbacılarla da mücadele ettik ve etmeye devam ediyoruz. Bunları birbirinden ayırmak mümkün değildir. Şu anda 50 binin üzerinde cezaevlerinde sadece uyuşturucu mahkumu var. Şimdi soruyorum milletime bunlara kader mahkumu diyebilir miyiz? Efendim aldatılmış, ne demek aldatılmış? Katillere mi kader mahkumu diyeceğiz, hırsızlık bunlara mı kader mahkumu diyeceğiz? Say sayabildiğin kadar. Liste önünüze geldiği zaman zaten tabloyu görebiliyorsunuz. Devlete karşı işlenen suçlarda yapılabilecek olanları yerine getirmeye gayret edebiliriz.”dedi.

MİLLETİMİZİN EN BÜYÜK ANDI İSTİKLAL MARŞI'MIZDIR"

Andımız ile ilgili tartışmalara da değinen Erdoğan,  “Danıştay öğrenci andından yetki aşımı yaparak maalesef bu düzenlemeyi iptal etmiştir. Bu karar bir takım eski alışkanlıkların maalesef sürdüğünü gösteriyor. Türkiye’nin hak etmediği bir tartışmaya sürükleyen bu karar bir takım eski hastalıkların bünyemizde yaşadığını gösteriyor. Bize göre milletimizin en büyük en etkili andı İstiklal Marşı’mızdır. İstiklal Marşı dışında bir ant tanımıyoruz, tanımayacağız. Bu tür tartışmalar günlük siyasetin ötesinde sembolik anlamı olan hususlardır. Türküm, Türküm ben, ama şunu söyleyeyim ben Türkçü değilim, ırkçılık bizim dinimizde yasaklanmıştır. Her etnik unsur kendi unsuru ile iftihar edebilir. Şimdi sizin Türkçülük yapma hakkınız var. Ama öbür tarafta siz böyle yaptığınız zaman da benim Kürt vatandaşımızın diğer tarafta Kürtçülük yapma hakkı doğar. Bunu yaptığınız anda ayrımcılık yapmış olursunuz. Sembolik unsurlarımızın hepimizi kucaklaması gerekir. Bizim rabiamız işte tam da bunu kapsamaktadır. Ne diyoruz biz tek millet… Türkiye’de ne kadar unsur varsa hepsini tek millette topluyoruz. Ve ikinci tek bayrak derken istiklalimizi alameti farikası olan bir değerimizi vurguluyoruz. Tek vatan derken her bir karış toprağın hepimize ait olduğunu vurguluyoruz. Tek devlet derken maziden atiye uzanan son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet tanımadığımızı belirtiyoruz. Bizim ortaya koyduğumuz bu fotoğrafta tek tipçi rejim özentisi bir metnin çocuklarımıza her sabah okutulmasının bir etkisi var mıdır?” ifadelerine yer verdi.
Ülkeyi ve milleti sevmek çocuklarımızı buna uygun bilgi, beceriyle donatmakla olur. Biz 2053, 2071'i inşa etmek için ittifak kurduk. Bunun için artık bu tür meselelerdeki görüş farklılıklarının Cumhur İttifakı'na gölge düşürmesine izin vermemeliyiz. Biz bu ittifakın ruhuna zarar verecek hiçbir işin içinde olmadık, olmayız.

İTİTFAK AÇIKLAMASI

banner287
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’deki grup toplantısında af konusunda kendilerine destek vermeyen AK Parti’ye atıfta bulanarak “31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz aşamada artık kalmamıştır.” Yönündeki açıklamasına da burada değinen Erdoğan, “Milletimizin emaneti olan Cumhur İttifakını günlük siyasetin üzerinde tutmak istedik. Gördük ki MHP farklı bir tercih yaptı. Madem 'Biz yolumuza' diyorlar, biz de 'Herkes kendi yoluna' deriz. Ülkemiz, milletimiz, partimiz için hayati gelişmelerin olacağı bir dönem olacak. "dedi. Erdoğan grup toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ise "Cumhur İttifakı noktasında bizim bir sıkıntımız yok. Cumhur ittifakına leke gelmesini istemeyiz. MHP de biz de kendi adaylarımızla meydanlarda olacağız" dedi.

TABLO HEDİYE ETTİ

Grup toplantısının ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Yel ile AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kısa bir görüşme yaptı. Burada Öğe, özel hazırlattığı tabloyu, Yel ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etti. Erdoğan hediye için teşekkür ederken, Çerkezköy ve Tekirdağ selamlarını iletti.

YEL YEMEKTE AĞIRLADI

Grup Toplantısının ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Çerkezköy İlçe Teşkilatı üyelerini, öğle yemeğinde ağırladı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 13:23

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul city..
İstanbul city.. - 10 ay Önce

Sayın başkanım.çerkezköy.kızılpınar millet caddesi nin yarısı yapıldı.yarısı kaldı. İstanbul city konutları yolu.annaşılan sandıktan akp çıktı.yolun yarısını böldü ler elatmanızı rica ederiz..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510