banner265

banner571

Demokrasi nöbetleri tamamlandı

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan demokrasi nöbetleri tamamlandı.

Gündem 11.08.2016, 15:58 11.08.2016, 21:08 Bakış Haber Merkezi
Demokrasi nöbetleri tamamlandı
banner301
Çerkezköy Bakış - 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan demokrasi nöbetleri tamamlandı. Cumhuriyet Meydanı’nı ellerinde Türk Bayraklarıyla dolduran Çerkezköylüler, demokrasi nöbetinin son gününde de eli kanlı terör örgütü FETÖ’yü lanetlediler.

SON DEMOKRASİ NÖBETİ

Her gece olduğu gibi Çarşamba akşamı da Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran Çerkezköylüler ellerinde Türk Bayraklarıyla eli kanlı terör örgütü FETÖ’yü kınadılar. Saat 21.30’da başlayan program sabahın erken saatlerine kadar sürdü.

KUR’AN TİLAVETİYLE BAŞLADI

Programa Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Koç’un okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Sonrasında İstiklal Marşı okunarak programa devam edildi.

DEV EKRANDAN TAKİP ETTİLER

Çerkezköylüler, Ankara Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden Başbakan Binali Yıldırım ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dev ekrandan canlı izledi.

ÖĞE: BU TOPRAKLAR ŞEHİT KANLARIYLA YOĞRULDU

Açılış konuşmasını Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan İlçe Başkanı Öğe “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu meydanlara çıktık. Her gece sizlerle birlikte burada buluştuk. Bu gece de 27.gecede sizlerle bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Ülke topraklarının şehit kanıyla yoğrulduğunu belirten Öğe, “Bugün Güneydoğu Anadolu’dan gelen şehit haberlerini duyduk. Bundan dolayı hüzünlüyüz. Ancak bu hainler bizleri asla yıldıramayacak. Bu toplum, Çanakkale ruhunu, Kurtuluş Savaşı ruhunu, 15 Temmuz ruhunu taşıyor. Okyanus ötesinden aldığı emirlerle hareket edenlere karşı dimdik ayakta duruyor, bundan sonra da durmaya devam edecek.” dedi.“DERSİMİZİ ALDIK”

Demokrasi nöbetinin son gecesine yoğun ilgi gösteren Çerkezköylülere teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Öğe “Bu meydanlarda ders aldık, tatbikat yaptık. Asla bugünleri unutmayacağız. Bu meydanları asla aklımızdan eksik etmeyelim. Ayrıca vatan sevgisini aklımızdan çıkarmayacağız. Çünkü bizler vatan sevgisinin imandan geldiğinize inanan bir toplumuz.  ‘İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız.’ Şeklindeki Hadis-i Şerifteki anlayışla birbirimizi seveceğiz, birlik ve beraberliğimizi perçinleyeceğiz. Ve Cumhurbaşkanımızın talimatlarında belirttiği gibi uyanık olacağız, olayları dikkatlice takip edeceğiz. Gözümüz kapalı olsa da ruhumuz her zaman için açık bulunacak” diye konuştu.

KOZUVA: ORTAK BİR TEPKİ GÖSTERİLDİ

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşmasını tamamlaması sonrasında Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva bir konuşma yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmaya başlayan Süleyman Kozuva “15 Temmuz akşamı başlayan FETÖ’cü darbe girişimi, sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ve milletimizin kahramanlığı sayesinde şehitlerimizin canı pahasına püskürtülmüştür. Ve sonraki günlerde anlaşılmıştır ki bu alçak saldırı sadece orduda değil, emniyette, yargıda, eğitimde, siyasette her bir tarafta yapılanmış bir hainler çetesidir. Bu hainlere karşı siyasi görüşü ne olursa olsun herkes vatan için meydanlara koşmuştur. Ortak sembol Türk Bayrağı, ortak kaygı vatan olmuştur. İşte bu ruh, Çanakkale ruhudur, İstiklal Savaşı ruhudur” dedi.

 “HAİN OYUNLAR BOŞA ÇIKARILMIŞTIR”

Kozuva konuşmasında özetle şu ifadelere yer verdi: “Bu kutsal mücadelede sayın cumhurbaşkanımız, TBMM Başkanımız, Başbakanımız, CHP ve MHP Genel Başkanlarımız olmak üzere tüm Türkiye dosta, düşmana karşı birlik ve beraberlik örneği göstermiştir. Ülkemiz üzerindeki planlanan hain oyunları boşa çıkarmıştır. İş dünyamız, sanayicimiz, bankalarımız, esnafımız bu zor dönemde diğer kurumlarımız gibi devletinin yanında olmuştur. Bugün artık devletimizi milletine teşekkür ederek normal hayata dönmemizi istemiştir”.

TEŞEKKÜR ETTİ

Kozuva konuşmasında ayrıca katkılarından dolayı Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile İlçe Yönetimi’ne, TSK’ya, emniyet teşkilatına, siyasi parti liderlerine, idari ve mülki idare amirlerine, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, Organize Sanayi Bölgelerine, sanayici ve iş adamlarına, sivil toplum kurum ve kuruluşlarına, basın mensuplarına ve tüm Çerkezköylülere teşekkür etti.

ÜNAL: VATAN BİZİM NAMUSUMUZDUR

Programa Ak Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nesibe Ünal’ın konuşmasıyla devam edildi. Nesibe Ünal konuşmasında özetle şunları söyledi: “Yüzyıllardan beri bu vatana namahrem eli değdirtmedik. Bundan sonra da hiç kimse buna cesaret edemeyecek. Ve başaramayacaktır. Vatan bizim namusumuzdur. Bu millet 15 yıldan beri meydanlarda ‘dik dur eğilme, bu millet seninle’ dedi. Siz bunu hiç kaale almadınız mı? İlla denemek, tecrübe etmek mi istediniz? Neticesini gördüler. 15 yıldır devletinin, hükümetinin, reisinin arkasında olan bu millet, en zor gecede de ülkesine ve vatanına sahip çıkmayı bilmiştir.”

YÜKSEL: ÇERKEZKÖY İLE GURUR DUYUYORUM

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel de demokrasi nöbetinde bir konuşma yaptı. ‘Vatan sana canım feda’, ‘Her şey Vatan İçin’, ‘Ya Allah Bismillah’ sloganlarıyla konuşmasına başlayan Cüneyt Yüksel “Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanımız Abdullah Öğe kardeşim her gece Çerkezköy’de yapılan demokrasi nöbetinin fotoğraflarını gönderdi. Her gece onur ve gurur duydum.” dedi.

“SAFLARI SIKLAŞTIRIYORUZ”

Cüneyt Yüksel şöyle devam etti: “Bu millet yeri geldiğinde safları öyle bir sıklaştırıyor ki, şeytan bile araya girmeye korkuyor. Bundan sonra bize çok iş düşüyor. Artık kalbimiz uyumayacak. Her zaman duyarlı bulunacağız. Peygamber Efendimiz ‘fitne kapısı ardına kadar açık olmuştur’ dedi. Artık büyüyoruz. Artık kendi ayaklarımız üzerinde durabiliyoruz. Artık dünyaya ne kadar büyük olduğumuzu gösteriyoruz. Kendi silahımızı, kendi uçağımızı, kendi topumuzu, kendi tüfeğimizi yapabiliyoruz. Artık kimseye boyun eğmiyoruz. Ne IMF’ye ne de bir başka kuruluşa faiz ödemiyoruz. Bunun farkındalar. Yeri geldiğinde gücümüzü gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. 27 gecedir uyumuyoruz gerekirse 270 gece uyumayız. Biz canımızı vermeye hazırız. Biz yerlerin ve göklerin rabbine iman etmişsiz. O’nun bir hesabı var. Bizi ne ile korkutacaklar? Bizim ilimizden vatan haini çıkmadı. Asker kıyafeti giymiş hainler, kalleşler çıkmadı. Bunların hesapları bitmeyecek.”

UYARILARDA BULUNDU

Cüneyt Yüksel, demokrasi nöbetlerinin tamamlandığı kaydederek, bundan sonra herkesin duyarlı olmasını istedi. Yüksel, uyarılarda bulunarak “İnternet kesilirse, elektrikler kesilirse, telefonlara ulaşılamıyorsa, bir anormallik hissedilirse meydanlarda toplanacağız. Aynı anda herkese haber vererek bir araya geleceğiz. Düşman uyumuyor, biz de bunlara karşı uyanık olacağız.” ifadelerine yer verdi. Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel konuşmasını dua yaptırarak tamamladı.

KAYMAKAM: VATANINIZA SAHİP ÇIKTINIZ

Son olarak Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay bir konuşma yaptı.  Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Kubilay “Vatan haini, millet düşmanı, asker üniforması giymiş paralelci çetelerin 15 Temmuz’da gerçekleştirmiş oldukları, darbe teşebbüsünden itibaren bu meydanları boş bırakmadığınız için, sayın cumhurbaşkanımıza devletimize, milletimize, bayrağımıza, vatanımıza, milli iradeye demokrasiye sahip çıktığınız için sizlerle gurur duyuyor, sizlere teşekkür ediyorum. Vatan haini, millet düşmanı Fetullahçı Terör Örgütü, Paralel Devlet Yapılanmasını bir kez daha şiddetle kınıyor, lanetliyoruz. Hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla bir kez daha anıyor, tüm gazilerimize bir kez daha acil şifalar diliyoruz.”  dedi.

“ÇERKEZKÖY’DE GÖREV YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Kaymakamlık mesleğinde 25’inci yıla girdiğini anlatarak konuşmasını sürdüren Kaymakam Kubilay “Türkiye’nin her bölgesinde görev yaptım. Çerkezköy’de de 15 Ağustos 2013 tarihinden itibaren görev yapıyorum. Çerkezköy’de görev yapmaktan gurur duyuyorum. Meslek yaşamımdaki en önemli hatıraları bu meydanlar oluşturacaktır” diye konuştu.

YARDIM KAMPANYASI SÜRÜYOR

FETÖ'nün darbe teşebbüsünde şehit olanların yakınları ve yaralananlar için düzenlenen ‘15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na da değinen Kaymakam Kubilay, “kampanyanın 8 iş gününde Çerkezköy’de kampanyaya 550 bin liranın üzerinde yardım toplandı. Tüm iş adamlarımızı, sanayicilerimizi, meslek odalarımızı, esnafımızı, tüm vatandaşlarımızı, bu dayanışma kampanyasına 15 Temmuz Şehitleriyle katılmaya daha davet ediyorum.” dedi. Konuşmaların tamamlanması sonrasında Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Çanakkale Destanı ve 15 Temmuz Demokrasi Destanı konulu şiir programı sahnelediler. Demokrasi Nöbeti sabah saatlerinde sona erdi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
banner683
Namaz Vakti 03 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31