Deniz’den Anadolu vurgusu

Çerkezköy Malatyalılar Dernek Başkanı Esat Deniz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Anadolu vurgusu yaptı. Çerkezköy’de seçimlerde CHP’li Vahap Akay ile AK Partili Süleyman Kozuva’nın yarıştığına dikkat çeken deniz, iki isminde yerel isimlerden olduğunu belirterek, Anadolu seçmeninin oyların mevcut başkandan yana kullandığını tahmin ettiğini dile getirdi.

Deniz’den Anadolu vurgusu

Çerkezköy Bakış - Yerel seçimler sürecinde bütün siyasileri dernek binasında ağılayan Çerkezköy Malatyalılar Dernek Başkanı Esat Deniz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Deniz, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Çerkezköy deyince ilk akla; Organize Sanayi Bölgesi ve fabrikalardaki istihdam nedeniyle Anadolu’dan gelen yoğun göç gelir. Bir Türkiye mozaiği olan Çerkezköy’de yerel seçimlerde iki ittifakta, Trakya’da kalan ancak Anadolu insanının yoğun olduğu Çerkezköy’ün bu demografik yapısını dikkate almadı. Sayılar ortada TÜİK’in son verilerine göre 166.789 olan Çerkezköy nüfusunda sadece 20.824 Tekirdağlı yaşıyor. Buna rağmen hem Cumhur İttifakı hem de Millet ittifakı seçimlere yerel adaylarla yani Çerkezköylü isimlerle girdi. Millet İttifakının adayı Vahap Akay CHP’den, Cumhur İttifakı adayı da AK Parti’den bir diğer Çerkezköylü isim olan Süleyman Kozuva. Anadolu seçmeninin karşısına da iki yerel isim gelince, onlar da haliyle daha yakından tanıdığı Akay’ı tercih etti ve bu da sandığa yansıdı. Bir dahaki seçimlerde Çerkezköy’ün bu yapısı dikkate alınmalı diye düşünüyorum. Meclis listesine giren ortağım özellikle Adem İçli’yi ve Belediye Başkanı seçilen Vahap Akay’ı ve yönetimini tebrik ediyorum.”

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu kafa  ve anlayış cahilce
Bu kafa ve anlayış cahilce - 7 ay Önce

Trakyali deyince tekirdağ edirne kırklareli ve tüm göçmenleri hesaplayın
Yanliş yerden anlayıp yanlış yorum yapmayın .rakamları böyle toplayın kendinize pay çıkarıp bundan nemalanmaya calişmayin.

ali çelik
ali çelik - 7 ay Önce

yani dernek başkanı vahap akaya göz kırktı deseniz haber daha net ve açık olurdu.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510