Doğan: Belediye Başkanı kızar mantığıyla açıklama yapmak çok üzücüdür

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan’ın AK Parti Gençlik Kolları üyelerinin dernek üyeleri ile birlikte ilçede engelli bireylerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için yaptığı gezintiye, ‘Bizi siyasete bulaştırmayın’ açıklaması yapmıştı. Bu açıklamaya AK Parti Kapaklı İlçe Sosyal Politikalar Başkanı Muammer Doğan’dan cevap gecikmedi. Doğan, “Belediye Başkanı kızar mantığıyla açıklama yapmak çok üzücüdür.” dedi.

çerkezköy bakış
Doğan: Belediye Başkanı kızar mantığıyla açıklama yapmak çok üzücüdür

Çerkezköy Bakış - AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları üyeleri, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesinin bazı üyeleri ile birlikte engelli bireylerin ilçede yaşadığı sıkıntıya dikkat çekmişti. Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi Başkanı Hayati Çakan ise siyasi parti temsilcileri ile dernek üyelerinin böyle bir tepki için aynı karede bulunmasını eleştirmişti. Bu eleştirinin üzerine Kapaklı AK Parti İlçe Sosyal Politikalar Başkanı Muammer Doğan bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
 

banner287
“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI SİYASETE ALET ETMEK GİBİ BİR NİYETİMİZ OLMADI”
 

Engelli bireyleri siyasete alet etme niyetinde olmadıklarını belirten Doğan, “AK Parti hükümeti iktidara geldiği günden beri, engelli vatandaşlarımızı siyasete alet etmek gibi bir niyetimiz olmadı. Tam aksine devlet tüm kurum ve imkanları ile engelli vatandaşlarımıza engel olan tüm materyal araç ve gereçleri onların rahat kullanabilmeleri ve mevcut engellerini engelsiz bir yaşam alanları sunarak kolaylaştırmıştır. AK Parti hükümetleri döneminde engelli vatandaşlarımıza çok büyük imkan ve kolaylıklar sağlanmış, iş imkanları, eğitim, sağlık ve yaşam alanları oluşturmuştur. Dernek Başkanının Belediye Başkanı kızar mantığı ile açıklama yapması çok üzücüdür. Maalesef devlet engelli vatandaşlarımız için bir şeyler yaparken Kapaklı Belediyesi bir kaldırım yapmayı becerememiştir. Gençlik kollarımız buna dikkat çekmek için böyle bir çalışma yapmıştır. Dernek başkanının eleştiri yapacağına bu konuya dikkat çekildiği için AK Parti teşkilatımıza teşekkür etmesini beklerdik. Heykel sevici belediye başkanı değil, kaldırımıyla, yoluyla, alt yapısıyla, sosyal donatıları olan ticari alanlar oluşturan sermayeyi Kapaklı sınırlarında kullanılmasını teşvik eden projelerle iş yapan hizmet eden bir Belediye ve Belediye Başkanı olmasını arzu ediyoruz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 9 ay Önce

Ak parti üyeleri değil idarenin aklını değiştirmesi gerekir boş siyaset değil kapaklı ya hizmet için çalışmaları gerek bu kafayla daha çok seçim kaybederiz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306