Eğitim aşkı

Emekli eğitim müfettişi Hüseyin Okkalı, 52 yaşında 4'üncü kez üniversite eğitimi almak için Trakya Üniversitesine kaydoldu.

Çerkezköy bakış
Eğitim aşkı

Çerkezköy Bakış - Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Okkalı 1986 yılında Trakya Üniversitesi'nden mezun olması sonrası öğretmenlik ve müfettişlik yaptı, memuriyeti sırasında 2 üniversitede daha akademik eğitim aldı.Okkalı, eğitim müfettişliğinden emekli olması sonrası 4. kez üniversite eğitimi almak için sınava girdi, sınav sonucu Trakya Üniversitesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 

banner287
Hüseyin Okkalı, kayıtların devam ettiği Balkan Yerleşkesi Kayıt Merkezi'ne gelerek bölümüne kaydını yaptırdı.Açıklamada görüşlerine yer verilen Okkalı dil, tarih ve kültürü çok sevdiğini belirtti. 
Kazandığı bölümü arzu ederek tercih ettiğini ifade eden Okkalı, şunları kaydetti:"Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı’nı tercih etmemde, yirminci yüzyılın en önemli Yunanlı şair, yazar ve düşünürü Nikos Kazancakis’in Zorba isimli eseri son derece etkili oldu. Okumayı tamamladığım bu eserin ardından, Yunan Dili ve Edebiyatı’na karşı derin bir merak ve ilgi beslemeye başladım. Okudukça ve araştırdıkça bu merakım daha da arttı. Ayrıca, Yunan varlığının hem nüfus hem de kültürel izler açısından devam ettiği bir coğrafyada doğmuş olmam, Yunan ve Türk kültürünün yüzyıllarca iç içe olması, Yunan dili, kültürü ve tarihine olan ilgimi artırdı. Diğer taraftan halihazırda, Yunan turistlerin turizm sezonu içerisinde rağbet gösterdiği bir yerde işletme sahibiyim. Yunanistan ile olan kültürel, tarihi, turistik, ekonomik ve politik ilişkiler de bu kararı vermemde etkili oldu. Eğitimin içinden gelen biri olarak okuma arzumuzu hiçbir zaman kaybetmememiz gerektiğine inanıyorum."AA

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306