"Hedefimiz Reisimizi Başkan yapmak"

24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimi için AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adayı olan Abdullah Öğe, “Bizim öncelikli hedefimiz kimin milletvekili olacağı değil. Bizim en önemli hedefimiz; Cumhur ittifakının adayı olan, milletin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan Cumhurbaşkanımız, reisimiz Sayın Recep Tayip Erdoğan’ı başkan yapmaktır.” dedi.

Çerkezköy Bakış - Geçtiğimiz Cuma günü yaklaşık 4 yıldır sürdürdüğü AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adaylığını açıklayan ve büyük bir kalabalıkla birlikte gittiği Tekirdağ’da başvurusunu İl Başkanı Cüneyt Yüksel’e teslim eden Abdullah Öğe, Bakış Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

Aldığı adaylık kararının nedenlerini açıklayan Öğe, “Ülkem, milletim, bölgemiz ve Tekirdağ’ımıza nasıl daha iyi hizmet edebiliriz bunu düşündük. Hangi kulvarda bize görev verilirse en iyi hizmet etme gayretiyle yola çıktık. Partimizin tüm kademelerinde hizmet veren diğer arkadaşlarımız gibi bende ülkemize, milletimize hizmet etmek için bu yola çıktık.” dedi

“ÇOK DUYGULANDIM”

Aday adaylığını açıklamasının ardından ilçeye girişi sırasında kendisini yüzlerce araçlık konvoy ile karşılayan herkese çok teşekkür ettiğini belirten Öğe, “Öncelikle oraya kadar gelen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Aslında benim için bir sürpriz oldu. Böyle bir karşılamadan son anda haberim oldu. Bizim Çerkezköy’de teşkilatımızın yapmış olduğu bu karşılamada Çerkezköy’e onlarla birlikte gelmemiz bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bizler illa bir makama gelmek değil, böyle düşünceli dava arkadaşlarımızın olmasını görmek dahi bize yeter. Ben böyle bir yolda o gün orada dava arkadaşlarımla birlikte olmaktan çok duygulandım ve demek ki doğru karar vermişiz diye düşündüm. Aday olmasak da Milletvekili olmasak da insanların teşkilatların böyle bir beklentisi olduğuna böyle bir ihtiyacı olduğunu görmek ve buna da bu şekilde cevap verebilmek bizi ziyadesiyle mutlu etti. Doğru karar vermişiz diye düşünüyorum. İnşallah hayırlısı olur.” dedi.

“REKORLAR YAŞANIYOR”

Aday adaylık başvuru süresinin bittiğini belirten Öğe, “Tekirdağ’da da yoğun bir aday adayı listesi var.
Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Tekirdağ’da da AK Parti aday adaylığı başvurularında da rekorlar yaşanıyor. Pazar günü aslında son gündü, sonrasında ise Çarşamba gününe kadar uzatılmıştı. AK Partiye 7 bin 220 aday adayı başvurusu yapıldı. Bu bir rekor. AK Parti her zaman olduğu gibi kendi rekorlarını kırarak egale ediyor. Bu AK Partinin Milletin partisi olduğunun bir göstergesidir. Cumhuriyet Halk Partisinde yanılmıyorsam parlamentodaki koltuk sayısı kadar başvuru olmamış, bu partinin kendisi dahi bu kadar Milletvekili çıkaramayacağına inanıyor. Bizim partimiz bu konuda her zaman dinamik olmuştur. Bu tür başvurularda AK Parti hep rekorlar kırmıştır. Aynı sandıklarda olduğu gibi. Partimizde bir heyecan bir hava oluştu. İnanın Tekirdağ İl başkanlığımız tıklım tıklım doluyor. Aday adayları beraberinde destekçileri geliyor ve büyük bir yoğunluk yaşanıyor. AK Partimizde Cumhurbaşkanımızın kurduğu bu partide zaten sürekli dinamik olan seçim olmasa dahi sürekli bir çalışması olan, her zaman sahada olan bir partidir. 24 Haziran seçimlerinde teşkilatlarda büyük bir yoğunluk yaşanıyor ve bu bizi çok mutlu ediyor. Dava arkadaşlarımızla partililerimizle bir arada oluyoruz. Bütün aday adayı kardeşlerimizle birlikte oluyoruz. Hepimizin bir geçmişi ve hikayesi var. AK Partide bu yoğunluklar bu aday adaylığı başvurularındaki çokluk bizim partimize olan ilgiyi gösteriyor. Bizde bundan ziyadesiyle memnun oluyoruz. “ifadelerine yer verdi.

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILACAK

Cumartesi günü temayül yoklaması yapılacağını hatırlatan Öğe, “Öncelikle Cumartesi günü Tekirdağ’ımızda tüm ilçe teşkilatlarımız, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkanları ve meclis üyelerimizin katılacağı, aday adayları içerisinden kendilerinin uygun gördüğü bu işi yapabileceğini düşündükleri aday adayları içerisinden isimleri temayülde yazarak orada oy kullanacaklar. Bu aday adayları arasından arkadaşların seçimi konusunda teşkilatlar, liyakatli, sadakatli, ehliyetli insanları seçmek için gayret göstereceklerdir. Bizim bu temayül yoklamalarımız karar aşamasında genel merkezlerimiz açısından çok önemli. Çünkü bizler teşkilatların, seçmenin bu partiye gönül vermiş milletin görüşlerini çok önemsiyoruz. Biz milletin partisiyiz. Bu vesileyle buradaki taban yoklamaları bizim partimizin de anket çalışmaları ve saha çalışmalarına çok önem veren bir partinin temayül yoklamasında da bunları bir nevi fizibilite edip doğru sonuçlar almak için elinden gelen gayreti yapıyor. Cumartesi günü teşkilatlar orada aday adaylığı tercihlerini kullanacaklar. Sonrasında genel merkezden gelen bir yetkili o oyları mühürlü olarak genel merkeze götürecek. Orada değerlendirmesini yapacaklar ve bu sürecin önemli bir ayağı olan durumu ortaya koyacaklar.” dedi.

“BİZİM ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ CUMHURBAŞKANIMIZI, REİSİMİZİ BAŞKAN YAPMAKTIR”

Yaklaşık 4 yıl AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevinde bulunduğunu belirten Öğe, “Elimizden geldiği kadar AK Partiye yakışır, Cumhurbaşkanımıza yakışır, liyakatli, itibarlı, kurumsal bir teşkilat oluşturma gayretinde bulunduk. 2 kongreyle, ilkinde 2 listenin olduğu 5. Olağan Kongre ve 6. Olağan Kongreyle göreve geldik. Cuma günü itibariyle görevimizden istifa ederek, yeni bir görev için yola çıktık. Bu süreçte ilçe teşkilatlarını ziyarette bulunduk ve gittiğimiz her yerde hep şu mesajı verdik:  Bizim öncelikli hedefimiz kimin milletvekili olacağı değil, bu seçimlerde bizim öncelikli hedefimiz Cumhurbaşkanımızı, reisimizi başkan yapmaktır. Kim milletvekili olacaksa olacak bunun kararını teşkilatlar en iyi şekilde verecektir. Ancak bizim en önemli hedefimiz Cumhur ittifakının adayı olan, milletin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan Recep Tayip Erdoğan’ı başkan yapmak için uğraşacağız. Sonrasında ise Tekirdağ’ımızda milletvekili sayımızı en yüksek şekilde çıkartarak, Milletvekili seçimlerinde de en liyakatli insanları mecliste milletvekili olarak görevlendirmektir.
Bir diğer husus ise 30 Mart yerel seçimleri teşkilatımız bütün heyecanıyla biz hep birlikte AK Parti teşkilatları üyesinden İlçe, İl Başkanına kadar Tekirdağ’da öncelikle Büyükşehir’i sonrasında ise ilçeleri AK Parti belediyeciliğine kavuşturmalıyız. İnşallah AK Parti belediyeciliğini AK Parti bayrağını, belediyelerin çatısına dikeceğiz. Çünkü Tekirdağ artık AK Parti belediyeciliğini AK Parti hizmetlerini istiyor ve özlüyor. Bu sayede Tekirdağ hak ettiği hizmeti alarak daha güzel olacak.” açıklamalarında bulundu.

“VATANDAŞIMIZA HİZMET BORCUMUZ VAR”

Seçim çalışmalarını devam ettiğini sözlerine ekleyen Öğe, “Seçim çalışmaları sırasında çok mutlu olduğum bir tabloyla karşılaştım. Öncelikle AK Parti’nin bir üyesi olmak bu partiden aday adayı olmak bizi çok mutlu etti ve çok gurur duyduğumuz bir çalışmanın içine girdik. Sahada dolaşıyoruz, teşkilatları dolaştık. İlçe Başkanlarımızı ziyaret ediyoruz. İl Teşkilatımızı ziyaret ettiğimizde oradaki atmosfer bize doğru kararı verdiğimizi bir kez daha kanıtladı. Bu atmosferi görüp de daha az çalışmak mümkün değil. Daha çok çalışacağız. İnsanımızın beklentisi var ve bunun karşılığını getirmek gerekiyor. Çünkü bizim vatandaşımıza hizmet borcumuz var. Bunu yapmak bizim boynumuzun borcudur ve biz buna bir vebal olarak bakıyoruz. Bu vebalin altından kalkabilmek için üzerimize düşen hizmet görevini en iyi şekilde yerine getirmemiz gerektiğine inanıyorum. İlçelerimizi dolaştık, ilçe teşkilatlarımızı dolaştık, nezaket ziyaretlerinde bulunduk, inanın çok heyecanla ve dikkatli bir şekilde dinleyerek onlarla aile ortamında bir nevi hasbihal etme fırsatı bulduk. Bütün ilçeleri Şarköy’den Saray’a kadar inanın Tekirdağ’ın her ilçesinin hizmete ihtiyacı var. Bundan önceki dönemlerdeki milletvekillerimizin yaptığı hizmetlerin üzerine daha iyi hizmetler koyarak devam etmesi gerektiğine herkesin inancı var. Çok güzel atmosferle karşılaştık, çok memnun olduk. Bu bize bir nevi tempoyu arttırmamız için motivasyon kazandırdı. Partimiz çok dinamik bir parti, devamlı sahada olan bir parti. Vatandaşıyla, milletiyle ve teşkilatıyla olan bir parti gittiğimiz yerlerde teşkilat mensupları ve insanlarımızla bir arada olmak bizi çok mutlu etti enerjimize enerji kattı diyebilirim.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 09:51

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
türk..
türk.. - 1 yıl Önce

MUHARREM İNCE ..AVUCUNU YALAR..))

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510