Kazak Gölü boşaltılıyor

Kazak Gölü’ne giren 29 yaşındaki Murat Koca, dalgıç polisler ve AFAD ekiplerinin çalışmalarına rağmen bulunamadı. Gölün suyunun boşaltılmasına karar verildi.

Çerkezköy Bakış - Kazak Gölünü yüzerek karşıya geçmeye çalışırken gözden kaybolan ve sudan çıkamayan evli ve 3 çocuk babası Murat Koca’yı dalgıç polisler ve AFAD ekiplerinin sabah saatlerinden bu yana süren arama çalışmalarından sonuç alınamadı. 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Yapılan değerlendirmenin ardından Kazak Gölü’ndeki suyun boşaltılmasına karar verildi. Ekipler boşaltıp işlemi için boruları göle indirdi.

KAYMAKAM YÜZER BİLGİ ALDI

banner287
Kaymakam Yüzer olay yerine gelerek dalgıç polislerden son durum hakkında bilgi aldı. Yüzer, ağ getirilip aranması yönünde talimat verdi. Daha sonra acılı aile ile görüşen Kaymakam Yüzer, devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini ifade etti.BULUNANA KADAR SU BOŞALTILACAK

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, kayıp genç bulunana kadar çalışmaların süreceğini belirterek,  “Bulunana kadar suyu boşaltmaya devam edeceğiz. Yer seviyesinden 20 santimetreye kadar su çekilecek.”dedi.Başkan Mandalı, “Dalgıç polisler gerekli çalışmaları yaptı. Gölün altı sazlık alan. Maktul tahminimce sazlıklara dolanmış olabilir. Motopomplarımızla gölde su seviyesini düşüreceğiz. Eğer bulunamazsa gölden su çekme işlemi devam edecek.”dedi. Gerekli önlemler alındı mı sorusuna da yanıt veren Mandalı, “Biz gerekli tüm uyarı levhalarımızı, korkuluklarımızı göl etrafına koyduk. Üzerimize düşen tüm tedbirleri almışız. Ama sabahın erken saatinde iddia üzerine göle giriliyorsa bu kişinin tercihidir.” ifadelerine yer verdi.
 

Çalışmalar sürüyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 19:10

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510