Kızılay’dan iftar

Türk Kızılay’ı Çerkezköy Şubesi tarafından vatandaşların katılımıyla iftar yemeği verildi. Yemeğe katılan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Ramazan’ın son günlerini yaşıyoruz. Bunun hüznünü yaşıyoruz. İnşallah Ramazan’ın kalan günlerini de en güzel şekilde geçirir hep birlikte güzel bir bayram yaşarız.” dedi.

Kızılay’dan iftar

Çerkezköy Bakış - Polis Evinde düzenlenen iftara Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Torun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Türk Kızılay’ı Çerkezköy Şube Başkanı Hasan Karaca, Tekirdağ eski Milletvekili Ayşe Doğan, Hayırsever Seval Ahmet Çetin çifti ve çok sayıda vatandaş katıldı. Okunan ezanın ardından oruçlar açıldı.


İftarda kısa bir konuşma yapan Vali Yıldırım, “Ramazan’ın son günlerini yaşıyoruz. Bunun hüznünü yaşıyoruz. İnşallah Ramazan’ın kalan günlerini de en güzel şekilde geçirir hep birlikte güzel bir bayram yaşarız. Bayramlar, bizim kültürümüzde paylaşmanın arttığı günlerdir. Bayramlarımızda büyüklerimize gitmek, gariban insanların ziyaretinde bulunmak, onların bayramlarını kutlamak ayrı bir kültür göstergesidir. Bizde hem çocuklarımıza, gençlerimize bunları aktararak hem de kendimiz bizzat yaparak bu kültürü yaşatmak borcumuz vardır. Yarınlara kültürümüz kalacak. Belki hepimiz yok olacağız, unutulacağız ama kültürlerimiz yaşayacak. Kültürümüzün yaşaması içinde bizlerin kültürümüzü yaşatması gerekiyor. Bende bu vesileyle gelmekte olan Kadir Gecenizi ve bayramınızı kutluyorum.” dedi.  
İftara katılan ailelerinin çocuklarına ise çeşitli hediyeler verildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 15:22

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510