Korsan taşımacılık yapan araçlara ceza yağdı

Çerkezköy’de jandarma ve polis ekipleri, yaptığı uygulamada, korsan taşımacılık yaptığı belirlenen minibüs sürücülerine ceza yazdı.

Korsan taşımacılık yapan araçlara ceza yağdı

Çerkezköy Bakış - İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, korsan taşımacılığın önüne geçmek için ilçenin çeşitli noktalarında uygulama yaptı. İlçe Merkezi ve mahallelerinde her gün gerçekleşen uygulamalarda, ekipler son bir ay gibi kısa bir sürede yaklaşık 25 tane korsan taşımacılık yapan araç tespit etti. Uygulamada yakalanan araçlara ise ceza yağdı.

banner287
“İŞLETMELERİN DE İMAJI ZEDELENİYOR”

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa As, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda uyarılarda bulunmuştu. As, “Korsan plaka ile taşımacılık yapan araçlar yerine kayıtlı araçlar tercih edilmeli. Emniyet ve Jandarma ekiplerine de bu konuda teşekkür ediyorum. Aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyorlar ve bizlere yardımcı oluyorlar. İşletmelerin de personel taşımacılığını korsan plakalı araçlara yaptırmamaları konusunda dikkat etmeleri gerekir. Bu araçlar tespit edildiği anda cezalandırılıyor. Bu durum işletmelerin de imajını zedeler. Herkesin hassa olması gereken konulardan bir tanesi.” ifadelerini kullanmıştı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet erler
mehmet erler - 5 ay Önce

Darısı Çorlunun başına Çorlu Şoförler Odası'nın da teşekkür ettiği günleri görmek umuduyla

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306