Mahallenin ilk ve tek muhtarı

Çerkezköy’ün İstasyon Mahallesinden ayrılan ve Cumhuriyet Mahallesi ismini alan mahallenin kurulduğu günden beri muhtarlığını yapan Hikmet İşcan, 4. dönemine başladı.

Mahallenin ilk ve tek muhtarı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’ün yeni 5 yıllık döneminde görev yapacak muhtarları ile yaptığımız röportajlarda bu hafta, dördüncü dönemine başlayan Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Hikmet İşcan ile konuştuk. 1 kız, 1 erkek olmak üzere iki çocuk babası olan İşcan, 1960 yılında Çerkezköy’de doğdu. Lise eğitimini Çorlu Endüstri Meslek Lisesinde tamamlayan İşcan, mahallesini tanıttı.
Mahallenin kurulduğu dönemlerde sadece emlak konutlarının bölgede yer aldığını belirten İşcan, “Mahallemiz kurulduğu dönemde sadece emlak konutlarından oluşuyordu. O zamanlarda nüfusumuz 2 bin civarındaydı. Ben, burada bir sitenin başkanıydım. Gelen istek üzerine muhtarlığa da aday oldum. Babam da 1960-1972 yılları arasında GMKP Mahallesinde muhtarlık yapmıştı, bize de nasip oldu. İlk dönem 7 aday içerisinden vatandaşlarımız tercih hakkını benden yana kullanmıştı. O zamanlar da ulaşımın zor olduğu, yollarının kötü, piknik alanının bakımsız olduğu bir mahalleydik. Nüfusumuzun artışı, yol ve piknik alanlarının güzel bir görünüme kavuşması ile birlikte Çerkezköy’ün nezih mahallelerinden bir tanesi olduk. Bu dönemde nüfusumuz 5 bin 700’e ulaştı. 4 aday ile girdiğim yarışı da 1542 oy ile kazandım. Şimdi ise vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadar, kaldığımız yerden yardıma devam edeceğiz.” dedi.

MAHALLENİN SORUNLARINDAN BAHSETTİ

Büyük bir gelişim yaşamasına rağmen hala eksiklerinin de bulunduğunu belirten İşcan, “Mahallemiz her geçen gün gelişip güzelleşiyor fakat bunların yanında eksiklerimiz de var. Bunların başında ise kanalizasyon sorunu geliyor. Başı boş köpekler, çevre yolu bağlantısı ve cumartesi, pazar günleri piknik nedeni ile vatandaşlarımız buraya geldiği zaman park sorunu da ortaya çıkıyor. Bir otopark ihtiyacımız da var. Başlıca sorunlarımızı bu şekilde anlatabiliriz.” diye konuştu.

banner287
CUMHURİYET MAHALLESİNİ ÖZEL KILAN YERLER

Mahallesini özel kılan yerlerden de bahseden İşcan, “Burada bulunan 23 Nisan Çocuk Parkı ve piknik alanının yeniden düzenlenmesi, mahallemizin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden. Tepe Ortaokulumuzun başarılı bir eğitim sunması da insanların buraya gelmesini sağlayan nedenlerden.” dedi.

TEŞEKKÜRLERİN İLETTİ

Mahallenin kuruluşundan beri ilk ve tek muhtarı olan İşcan, 4. Döneminde de kendisini destekleyen ve bugüne kadar yanında duran mahalle sakinlerine teşekkürlerini iletti. İşcan, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mahalle sakinlerinin huzuru için elinden geleni yapacağını belirtti.  

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rüzgar kaya
Rüzgar kaya - 4 ay Önce

Muhtar adam gibi adam

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510