Öğe: Sandıkta son çiviyi sizlerle birlikte çakacağız

AK Parti Tekirdağ Milletvekili adayı Abdullah Öğe, 24 Haziran’da destek için Tokatlılar, Köşem Kıraathanesi ve Sivaslılar derneğini ziyaret etti. Destek isteyen ve başkanlık sistemini de anlatan Öğe, “Sandıkta son çiviyi sizlerle birlikte çakacağız.” dedi.

Öğe: Sandıkta son çiviyi sizlerle birlikte çakacağız

Çerkezköy Bakış - Son güne kadar çalışmalarını sürdüren Öğe, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri için vatandaşlardan destek istedi. Tokatlılar Derneği, Köşem Kıraathanesi ve Sivaslılar Derneğini ziyaret eden Öğe, başkanlık sistemi için önümüzdeki 100 yılı bu sistem yönetecek dedi.

“SİZLERİN İRADESİNİ YOK SAYIYORLAR”

Konuşmasına öncelikle kendini tanıtarak başlayan Öğe, sonrasında yeni sistemin önemine vurgu yaptı. Öğe, “16 Nisan’da hep beraber başkanlık sistemi için ‘Evet’ dedik. Şimdi diyorlar ki ‘Biz gelirsek  Parlamenter sisteme geri döneceğiz.’ Bu sistemi sizler istediniz. Yüzde 51’i yok sayıyorlar. Sizin düşüncelerinize ket vurmaya çalışıyorlar. Biz bu sisteme inanıyoruz. Bakın bu ülke koalisyonlar sonrası 2000 yılında dibi gördü. Nasıl mı? 200 yılında memur maaşlarını ödemek için 1999 yılında toplanan deprem paralarını verdiler. 1 Milyar TL için IMF ile anlaşmalar yapılıyordu. Devletimiz bugün iki bayramda 24 milyar TL para veriyor. Eski sistemle askerin meclisten alçak uçuşla geçerek güvenoyu aldığı dönemler var. Buna ilkönce Adnan Menderesler, Turgut Özallar, Necmettin Erbakan Hocalar karşı durmaya çalıştı. Ama sistem buna müsaade etmedi. Bu milletin adamları hep alaşağı edildi. Sizlerin iradesi hep yok sayıldı. Bizi eleştiriyorlar başkanlık sistemi için. Bakın parlamenter sistemle İtalya 8 aydır hükümet kuramıyor. Belçika parlamenter sistemiz diyor hala monarşik kralları var, İngiltere aynı. Ama bunlar ne zaman Türkiye söz konusu olsa, bağımsızlık söz konusu olsa Türkiye’deki maşalarla mani olmaya çalıştılar. Aynı adamlar FETÖ gibi, PKK gibi, PYD gibi ekiple çalıştı. 2001’de bir lider geldi. 2002’de ‘Yeter söz, Tokatlının, Sivaslı’nın, Erzurumlunun, Yozgatlının, söz milletin’ dedi. Bizi hep tanımladır. 16 yıldır sağlanan istikrarı parlamenter sistem sağlamadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bu istikrar sağlandı. Öncesini hatırlayın bizim başörtülü annelerimiz asker evlatlarının yemin törenini tel örgülerin arkasından izliyordu, başörtülü arkadaşlarımız üniversiteye giremiyordu. Bugün başörtülü subaylarımız var. Biz başı açık olanlara da müdahale etmiyoruz.” dedi.

“MİLLET İLE ALAKASI OLMAYAN BİR İTTİFAK”

Milletin değerleri ile dalga geçildiğini ifade eden Öğe, “Sözde adı ‘Millet İttikafı’ olan ama millet ile hiçbir alakası olmayan teröristlerle bir arada olan ittifaktan bahsediyoruz. Bu ittifakın içerisinde ‘Ben ikinci tura kalırsam es başkan, teröristleri arka bahçesi olarak gören Selahattin Demirtaş’ı Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapacağını söylüyor. Böyle bir ittifaktan bahsediyoruz. Hatırlayın FETÖ bunlarla iş tutmadı mı? 15 Temmuz sürecinde bunların genel başkanı Kılıçdaroğlu, darbe başarılı olsun diye beklemedi mi? Bunlar ülkelerini her yurtdışına gittiklerinde şikayet etmedi mi? 24 Haziran’da sandığa giderken Ömer Halis Demirleri, Fethi Sekinler unutmayalım.” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZ SEÇİLMEDİKTEN SONRA BİZ SEÇİLSEK NE OLUR, SEÇİLMESEK NE OLUR”

16 Haziran’da nasıl olursa kazanırız düşüncesi ile sandığa gitmemezlik yapmayın. Bir tane oyu bile zayi etmeyeceğiz. Saray Belediyesi iki oy ile kaybedildi. Erkenden gidelim Cumhur İttifakı’na oylarımızı kullanalım Ben burada Abdullah Öğe’ye oy istemiyorum. Cumhurbaşkanımız seçilmedikten sonra biz seçilsek ne olur, seçilmesek ne olur. İnşallah sandıkta son çiviyi sizlerle birlikte çakacağız.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510