Okuyorlar, değerlendiriyorlar, mütalaa ediyorlar

Çerkezköy Raif Dinçkök Ortaokulu 7’inci sınıf öğrencileri ‘7’ler Okuyor’ projesi kapsamında her hafta okudukları kitabı değerlendirip, mütalaa yapıyorlar. Okul Müdürü Furkan Bayındır, yapılan etkinliğin öğrencilere çok faydalı olduğunu ifade ederek, proje öğretmenlerine teşekkür etti.

Okuyorlar, değerlendiriyorlar, mütalaa ediyorlar

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Raif Dinçkök Ortaokulu’nda öğrenciler, kitap okumayı eğlenceli bir hale getiriyorlar. Okulda 7’inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ‘7’ler Okuyor’ projesi kapsamında öğrenciler hafta boyunca okudukları kitapları, hafta da bir gün okul kütüphanesinde öğretmenleri eşliğinde değerlendirip, mütalaa ediyorlar.  Öğrenciler daha sonra okudukları kitapları kendi aralarında değiştirerek, birden fazla kitap okumuş oluyorlar.

“OKUYAN, DÜŞÜNEN VE YORUMLAYAN NESİL”

Okul Müdürü Furkan Bayındır, öğrencilerin okuyan, düşünen ve yorumlayan bir nesil olmaları gerektiğini ifade ederek, “Öğrencilerimizin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran; geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi hâline getiren, arkadaşlarıyla kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onların bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve meslekî gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunmak amacıyla okulumuzda Okuyan 7ler Kitap Okuma Etkinliği başlamıştır.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510