banner265

banner571

Özcan, Albayrak’ı bitiremediği projeler üzerinden eleştirdi

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, 11 hafta 11 ilçe toplantı kapsamında Çerkezköy’de İl Yönetim Kurulu ve Çerkezköy İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Özcan, burada yaptığı canlı yayında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kadir Albayrak’ı eleştirdi. Özcan, Albayrak’ın Çerkezköy için verdiği sözleri tutmadığını söyleyerek sadece Çerkezköy’de değil Tekirdağ genelinde halkın hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. Özcan ayrıca TESKİ’nin borç batağında olduğunu da vurgulayarak belediye yönetmenin fabrika yönetmeye benzemediğini ifade ederek Albayrak’a beceriksiz ithamında bulundu.

Gündem 18.08.2020, 11:22 18.08.2020, 16:00 Bakış Haber Merkezi
Özcan, Albayrak’ı bitiremediği projeler üzerinden eleştirdi
banner301

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, 11 hafta 11 ilçe toplantı kapsamında Çerkezköy’de İl Yönetim Kurulu ve Çerkezköy İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi.
“TEDBİRLERİ GEVŞETMEYELİM”

Çınar restoranda düzenlenen programa Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Recep Biyik, diğer ilçe başkanları, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nın Facebook hesabı üzerinden de canlı yayınlanan basın toplantısı öncesinde Tekirdağ’da vatandaşların temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına kesinlikle uymaları konusunda uyardı.

Başkan Özcan,  “Temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralımızı kesinlikle unutmuyoruz. Pandemi dönemi maalesef bizi çok zorladı. Şehir olarak güzel bir noktaya geldik ancak aman yine dikkat edelim. Covid-19 uyarılarımızı bir kez de Çerkezköy’den yapmış olalım. Bugün 11 hafta 11 ilçe toplantılarımızın 10’uncusunu Çerkezköy’de gerçekleştiriyoruz.” dedi.

KÖK: TESKİ, AK PARTİ DÖNEMİNDEKİ ALTYAPI İLE ÇERKEZKÖY’Ü İDARE EDİYOR

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök de yaptığı açıklamada Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştirdi. Kök, TESKİ’nin Çerkezköy’de AK Parti döneminde yapılan alt yapı ile idare ettiği iddiasında bulundu. Kök, “Sizleri burada misafir etmekten şeref duyuyorum.

Bugün il başkanımla beraber programımıza burada başlamadık. Öğleden sonra bazı programlar yaptık. Çerkezköy’ün kıymetli muhtarlarıyla buluştuk, muhtarlarımızın sıkıntılarını, dertlerini kamu tarafı olsun yerel yönetim, büyükşehir ayağında ne sıkıntıları var burada biz nasıl yardımcı olabiliriz ne yapabiliriz konusunda bir istişare toplantısı yaptık.

Güzel bir toplantı oldu. Burada yine Çerkezköy’ün en temel problemi şunu gördük, bütün muhtarlarımız aynı şeyi ifade ettiler, alt yapı problemi. Biliyorsunuz yaklaşık 6-7 yıldır bir CHP yönetimi Çerkezköy’de var ve ilk dönemde ve bu seçimde gördük ki şunu hep ifade ettiler ilk 5 yıllık dönemlerinde belediye olarak alt yapıyla ilgilendiklerini bütün çabalarını buna harcadıklarını söylediler.

Biz de seçimde şunu söyledik, devamında da söyledik TESKİ hala AK Parti dönemindeki alt yapıyla devam ediyor. Aradan geçti neredeyse 7 yıl bu böyle devam ediyor. Defalarca dile getirdiğimiz büyükşehir belediyesi 2014 yılında kuruldu.

Çok da büyük bir bütçesi var. Aynı zamanda bir TESKİ var. İkisinin toplam 1.7 milyar civarı bütçesi var. Ama biz Tekirdağ’a bırakılan bu bütçeyi Çerkezköy olarak gördük mü derseniz göremedik. Görebileceğimizi de düşünmüyorum. Umudum da açıkçası kalmadı. Çünkü hizmet etmek, önce dertlenmek lazım.” dedi.

“AK BELEDİYELERİN GAYRETİNİ GÖRÜYORLARDIR”

Kök açıklamasının devamında ise şu ifadeler yer verdi: Ben Büyükşehir Belediyesi’nde bunu maalesef göremiyorum. Belki 2-3 yıl sonra yine aynı şeyleri konuşacağız. Yine Çerkezköy’ün alt yapı, üst yapı problemlerini dile getireceğiz.

İnşallah biz çalışacağız, çabalayacağız AK Parti olarak Çerkezköy’de, Tekirdağ’da 3 tane ilçede başlayan bu değişimi bütün Tekirdağ’da tamamlayıp inşallah şu an AK belediyelerin verdikleri çabayı, gayreti Tekirdağ’ın diğer ilçelerinde getirmek için elimizden gelen her şeyi hep beraber yapacağız.

Çerkezköy’lü vatandaşlara seslenen Kök, “Lütfen bu başımıza gelen şeyden kurtulmak için herkesi çaba sarf etmesini, mesafe, maske, temizlik kurallarına uymasını talep ediyorum. Çünkü aylardır söylenen 2. dalga inşallah başımıza gelmez.

Türkiye Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı devlet yetkilileri olarak inanın her şeyi yapıyorlar. Gece gündüz çalışıyorlar. Lütfen biz de kendimiz için devletimiz için elimizden geleni yapalım. İnşallah bu beladan hep beraber kurtulalım.” ifadelerini kullandı.

ÖZCAN: ÇERKEZKÖY’DE ALT YAPI SORUNLARINI GÖRÜYORUZ

Kök’ün ardından AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan söz aldı. Başkan Özcan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a yönelik eleştirilerde bulundu. Mestan Özcan, “Bugün Çerkezköy’deyiz. Bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik.

Belli dönemlerde değeli muhtarlarımız ile bir araya gelerek onları dinlemeye mahallelerimize ait sorunların çözümleri için gerekli çalışmaları tespit etmeye devam ediyoruz. Bugün yine muhtarlarımız ile buluştuk. Bu organize ettiğimiz toplantılarda aslında bizim tek amacımız var, muhtarlarımızdan gelen talepleri o an hemen kurum yetkililerimiz ile bunu paylaşarak çözümlerini sağlamak istiyoruz.

Bugün de Çerkezköy’de muhtarlarımızın taleplerini dinledik. Aşağı yukarı Çerkezköy’deki alt yapı sorunları ile ilgili özellikle yağan yağmur sonrası etkilenen mahallelerimizin olduğunu gördük. Yine sokak hayvanları ile ilgili problemler olduğunu görüyoruz. Yine asfalt çalışmaları ile ilgili sıkıntılar olduğunu görüyoruz.

Bunlar tabii yerel yönetimler ve Büyükşehir Belediyesi’nin konuları belki ama mahallelerde muhtarlarımızın bize özellikle söylediği bu talepleri de buradan yetkili arkadaşlarımıza, belediye başkanlarımıza duyurmuş olalım. Çok şükür yine kurumlarla ilgili TREDAŞ ile ilgili, Sağlık İl Müdürlüğü ile ilgili problemleri dile getirmişlerdi. Onlarla ilgili de çalışma yaptık. Tabii biz bugün burada şaşırdık aslında. Çünkü zulüm belediyeciliğinin Çerkezköy halkına yaşattıklarına inanamadık.” dedi.

“HAYRETE DÜŞÜYORUM”

Büyükşehir Belediyesi eleştirilerine devam eden Özcan, “Seçim yok diye çalışmayan, millete hizmeti erteleyen, görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen tüm zihniyeti buradan kınıyoruz öncelikle. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak, sabahları biliyorsunuz erkenden kalkarak işe başlıyormuş.

Fakat sizin çalışmanız Sayın başkanım aynen bu görseldeki gibi, çok çalışmak mı yoksa doğru çalışmak mı çok önemli? Aynı görseldeki gibi bizim belediye başkanımızın çalışma şekli. Ne yaptığınız belli değil. Belediye yönetmek malum fabrika yönetmeye benzemiyor. Böyle liyakatsiz yetkin olmayınca böyle problemler yaşatıyorsunuz.

İşte bu yüzden Büyükşehir ve ona bağlı işletmelerin ya da şirketlerin de hali ortada. TESKİ’yi takip ediyoruz, borç batağında. Sayın başkanım yönetim eksiklikleriniz Tekirdağ toplumunun yaşamını risk altına sokmaktadır. Lütfen yaptığınız hizmete biraz dikkat edin. Dikkatli hizmetler yapın.

Biz 16 aylık Büyükşehir Belediyesi’nin karnesine Çerkezköy için bir bakalım. Bağlık Mahallesi viyadük inşaatı, yine caddelerde kaldırım düzenlemeleri, belediye meydan yeraltı otopark düzenlemeleri, Altı yol kavşağı dalcık projesi, Atatürk Viyadüğü yolunun genişletilmesi, kültür merkezi, Kentpark veya üst geçit projesi, aşevi sosyal yardımlaşma merkezi, bilim merkezi ve gezegen evi, tepe emlak konutları TEM bağlantı kavşağı, Bağlık Mahallesi kapalı spor salonu, Ambardere regülatör inşaatı, içme suyu hatlarının yenilenmesi, Akbank’ın arkasında kapalı otopark, devlet hastanesinin karşısında katlı otopark, şelale park katlı otopark, Kavaklı Dere rekreasyon alanı,  Pınarça’da 2. Etap dere ıslahı hiçbiri maalesef gerçekleştirilmemiş.

Bırakın gerçekleştirmeyi bunlara başlanmamış bile. Mesela Çerkezköy yüzme havuzu projesi var. Bir bakalım dedik ne alemde, yapım aşamasında maliyeti 9 milyon 637 bin 650 TL. Sözleşme tarihi 5 Mayıs 2017. İş bitiş tarihi 26 Eylül 2018. Bakıyoruz halen devam ediyor bitmemiş. Yine Bağlık Mahallesi köprü projesi sözü verildi 2020 yılında yapılacak diye.

Tam üzerinden 8 ay geçti ortada ihale dahi yok. Atatürk ve Öztrak Caddesi’nde içme suyu ve yağmur suyu hattı bu yıl başlayacaktı. Ortada hiçbir şey yok. Bu çalışma Çerkezköy’ün ana iki caddesinin uzun bir süre meşgul edeceğinden hem vatandaşlar hem esnaflar mağdur olacak zamanında bitirilmemesi dahilinde.

Yine Çerkezköy ile Kapaklı ilçelerinin tam ortasında her iki ilçenin de faydalanacağı otogar için iki ilçe belediye başkanımız mutabakata varmış ve Kadir Albayrak’a bu konuda yetki vermişti. Ama hiçbir yer de hiçbir şey yok. Bakın Bağlık’taki viyadük sözü 2014’te de verilmiş. 2014 nere 2020 nere. Bu kadar ehliyetsiz, iş bilmez bir belediye yönetimi nasıl oluyor ben gerçekten Çerkezköy’de gelip de burada olup biteni izleyip hayrete düşmemek mümkün değil.” diye konuştu.

“AMERİKA İLE KOL KOLASISINIZ”

Başkan Mestan Özcan, Albayrak’ın vitesi boşa aldığını söyleyerek, “Vatandaşlarımızın sesini duymazsanız, ortak aklı kullanmazsanız işte bu sonuçlarla karşılaşırsınız. Halk ciddi bir hayal kırıklığı yaşıyor. Bunu vatandaşlarla her sohbetimizde biz zaten biliyoruz. İlçede fiziksel duruma bakıldığında da durum net ortada aslında.

Sayın başkanım anlıyorum tamam ama seçim olmadığı için siz vitesi boşa almışsınız. Boşa aldığınız vites evet serbest bıraktınız ama bu böyle olmaz. Biz burada belediyelerimizi ayıplıyoruz. Bu millet size güvendi, oy verdi bunların güvenlerini boşa çıkarmayın. Oyların karşılığı bu olmaması gerekiyor.

Tekirdağ ileri gitmesi gereken yerde ama maalesef geri gidiyor. Ne yapmaya çalıştığınız belli değil. Bir yandan HDP ile bir aradasınız, bir yandan Amerika ile kol kolasınız, öte yandan CHP zihniyetinin demokratik olduğunu gösteren demokrasi size bol gelir diyen biliyorsunuz İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı demokrasi size bol gelir diye nidalarda bulunuyor.

Böyle bir belediye başkanı var İzmir büyükşehirde. Asıl büyükşehir belediye başkanlığı size bol geliyor. Amacınız ne hedefiniz ne Türkiye’yi bölmeye mi çalışıyorsunuz bunları takip ediyoruz.” dedi.

BASIN MENSUPLARININ SORULARINI YANITLADI

Özcan basın açıklamasının ardından programı takip eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çerkezköy hükümet konağı, Kapaklı hükümet konağı ve Çerkezköy’deki hekim eksikliği ile ilgili sorulara yanıt veren Mestan Özcan, “Hekim eksikliğimiz var. Sadece Çerkezköy’de değil, tüm Türkiye’de böyle bir sıkıntı var aslında.

Tabii bunun birçok sebebi var. Fakat alınan tedbirler ve bilhassa hekim yetiştiren üniversitelerimizle ilgili geçmiş dönemlerde hekim sayımızın bu dönemde az olması müsebbili birçok konu bertaraf edildi, giderildi. Şu anda yeterli sayıda tıp fakültemiz var.

Burada güzel eğitim alan öğrencilerimiz de var. Allah kısmet ederse şu 5 yılda alınan tedbirler neticesinde çok kısa bir süre içerisinde hekim sayıları ile ilgili sıkıntılı durumu bertaraf etmiş olacağız. Hükümetlerimiz bunu öngörerek bu stratejiyi ortaya koydular ki durmadan açılan şehir hastaneleri bu hastanelerin içerisinde kaliteli hizmet verecek donanımlı hekimlerimiz olacak.

Bununla ilgili kimsenin şüphesi olmasın. Tekirdağ özelinde de şunu söylemek istiyorum, burası taşra olarak da azledilmediği için bazen hekim arkadaşlarımız geliyor, belli bir süre burada duruyor. Bazen gelirleriyle ilgili endişeleri sebebiyle yer değiştirmek istiyor. Dolayısıyla bizim şehrimiz için de bir nedeni de bu aslında.

Fakat şunu bilmenizi istiyorum, bugün muhtar arkadaşlarımız özellikle Çerkezköy’de mahallelerde sağlık ocakları ile ilgili bazı dertlerini söyledi. Biz sadece Çerkezköy değil, Allah kısmet ederse 11 ilçemizin tümünde hemen hemen her mahallede sıkıntı gördüğümüz sağlık ocakları ile ilgili ya da hekim eksiklikleri ile ilgili bir çalışma yaptık.

Şimdi bu çalışmayı da Allah kısmet ederse TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop Hocamıza, milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül’e ulaştıracağız. Allah kısmet ederse hızlı bir şekilde hekim problemini, sağlık ocağı problemini hızlı bir şekilde çözeceğiz.

Kapaklı’daki hükümet konağımız açılmak üzere, oraya artık son nihai kabuller yapıldı. Çerkezköy’de ki yeni hükümet konağı hangi aşamada bilmiyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31