banner265

banner579

banner571

Özcan, Albayrak’ı bitiremediği projeler üzerinden eleştirdi

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, 11 hafta 11 ilçe toplantı kapsamında Çerkezköy’de İl Yönetim Kurulu ve Çerkezköy İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Özcan, burada yaptığı canlı yayında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kadir Albayrak’ı eleştirdi. Özcan, Albayrak’ın Çerkezköy için verdiği sözleri tutmadığını söyleyerek sadece Çerkezköy’de değil Tekirdağ genelinde halkın hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. Özcan ayrıca TESKİ’nin borç batağında olduğunu da vurgulayarak belediye yönetmenin fabrika yönetmeye benzemediğini ifade ederek Albayrak’a beceriksiz ithamında bulundu.

Gündem 18.08.2020, 11:22 18.08.2020, 16:00 Bakış Haber Merkezi
Özcan, Albayrak’ı bitiremediği projeler üzerinden eleştirdi

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, 11 hafta 11 ilçe toplantı kapsamında Çerkezköy’de İl Yönetim Kurulu ve Çerkezköy İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi.
“TEDBİRLERİ GEVŞETMEYELİM”

Çınar restoranda düzenlenen programa Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Recep Biyik, diğer ilçe başkanları, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nın Facebook hesabı üzerinden de canlı yayınlanan basın toplantısı öncesinde Tekirdağ’da vatandaşların temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına kesinlikle uymaları konusunda uyardı.

Başkan Özcan,  “Temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralımızı kesinlikle unutmuyoruz. Pandemi dönemi maalesef bizi çok zorladı. Şehir olarak güzel bir noktaya geldik ancak aman yine dikkat edelim. Covid-19 uyarılarımızı bir kez de Çerkezköy’den yapmış olalım. Bugün 11 hafta 11 ilçe toplantılarımızın 10’uncusunu Çerkezköy’de gerçekleştiriyoruz.” dedi.

KÖK: TESKİ, AK PARTİ DÖNEMİNDEKİ ALTYAPI İLE ÇERKEZKÖY’Ü İDARE EDİYOR

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök de yaptığı açıklamada Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştirdi. Kök, TESKİ’nin Çerkezköy’de AK Parti döneminde yapılan alt yapı ile idare ettiği iddiasında bulundu. Kök, “Sizleri burada misafir etmekten şeref duyuyorum.

Bugün il başkanımla beraber programımıza burada başlamadık. Öğleden sonra bazı programlar yaptık. Çerkezköy’ün kıymetli muhtarlarıyla buluştuk, muhtarlarımızın sıkıntılarını, dertlerini kamu tarafı olsun yerel yönetim, büyükşehir ayağında ne sıkıntıları var burada biz nasıl yardımcı olabiliriz ne yapabiliriz konusunda bir istişare toplantısı yaptık.

Güzel bir toplantı oldu. Burada yine Çerkezköy’ün en temel problemi şunu gördük, bütün muhtarlarımız aynı şeyi ifade ettiler, alt yapı problemi. Biliyorsunuz yaklaşık 6-7 yıldır bir CHP yönetimi Çerkezköy’de var ve ilk dönemde ve bu seçimde gördük ki şunu hep ifade ettiler ilk 5 yıllık dönemlerinde belediye olarak alt yapıyla ilgilendiklerini bütün çabalarını buna harcadıklarını söylediler.

Biz de seçimde şunu söyledik, devamında da söyledik TESKİ hala AK Parti dönemindeki alt yapıyla devam ediyor. Aradan geçti neredeyse 7 yıl bu böyle devam ediyor. Defalarca dile getirdiğimiz büyükşehir belediyesi 2014 yılında kuruldu.

Çok da büyük bir bütçesi var. Aynı zamanda bir TESKİ var. İkisinin toplam 1.7 milyar civarı bütçesi var. Ama biz Tekirdağ’a bırakılan bu bütçeyi Çerkezköy olarak gördük mü derseniz göremedik. Görebileceğimizi de düşünmüyorum. Umudum da açıkçası kalmadı. Çünkü hizmet etmek, önce dertlenmek lazım.” dedi.

“AK BELEDİYELERİN GAYRETİNİ GÖRÜYORLARDIR”

Kök açıklamasının devamında ise şu ifadeler yer verdi: Ben Büyükşehir Belediyesi’nde bunu maalesef göremiyorum. Belki 2-3 yıl sonra yine aynı şeyleri konuşacağız. Yine Çerkezköy’ün alt yapı, üst yapı problemlerini dile getireceğiz.

İnşallah biz çalışacağız, çabalayacağız AK Parti olarak Çerkezköy’de, Tekirdağ’da 3 tane ilçede başlayan bu değişimi bütün Tekirdağ’da tamamlayıp inşallah şu an AK belediyelerin verdikleri çabayı, gayreti Tekirdağ’ın diğer ilçelerinde getirmek için elimizden gelen her şeyi hep beraber yapacağız.

Çerkezköy’lü vatandaşlara seslenen Kök, “Lütfen bu başımıza gelen şeyden kurtulmak için herkesi çaba sarf etmesini, mesafe, maske, temizlik kurallarına uymasını talep ediyorum. Çünkü aylardır söylenen 2. dalga inşallah başımıza gelmez.

Türkiye Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı devlet yetkilileri olarak inanın her şeyi yapıyorlar. Gece gündüz çalışıyorlar. Lütfen biz de kendimiz için devletimiz için elimizden geleni yapalım. İnşallah bu beladan hep beraber kurtulalım.” ifadelerini kullandı.

ÖZCAN: ÇERKEZKÖY’DE ALT YAPI SORUNLARINI GÖRÜYORUZ

Kök’ün ardından AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan söz aldı. Başkan Özcan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a yönelik eleştirilerde bulundu. Mestan Özcan, “Bugün Çerkezköy’deyiz. Bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik.

Belli dönemlerde değeli muhtarlarımız ile bir araya gelerek onları dinlemeye mahallelerimize ait sorunların çözümleri için gerekli çalışmaları tespit etmeye devam ediyoruz. Bugün yine muhtarlarımız ile buluştuk. Bu organize ettiğimiz toplantılarda aslında bizim tek amacımız var, muhtarlarımızdan gelen talepleri o an hemen kurum yetkililerimiz ile bunu paylaşarak çözümlerini sağlamak istiyoruz.

Bugün de Çerkezköy’de muhtarlarımızın taleplerini dinledik. Aşağı yukarı Çerkezköy’deki alt yapı sorunları ile ilgili özellikle yağan yağmur sonrası etkilenen mahallelerimizin olduğunu gördük. Yine sokak hayvanları ile ilgili problemler olduğunu görüyoruz. Yine asfalt çalışmaları ile ilgili sıkıntılar olduğunu görüyoruz.

Bunlar tabii yerel yönetimler ve Büyükşehir Belediyesi’nin konuları belki ama mahallelerde muhtarlarımızın bize özellikle söylediği bu talepleri de buradan yetkili arkadaşlarımıza, belediye başkanlarımıza duyurmuş olalım. Çok şükür yine kurumlarla ilgili TREDAŞ ile ilgili, Sağlık İl Müdürlüğü ile ilgili problemleri dile getirmişlerdi. Onlarla ilgili de çalışma yaptık. Tabii biz bugün burada şaşırdık aslında. Çünkü zulüm belediyeciliğinin Çerkezköy halkına yaşattıklarına inanamadık.” dedi.

“HAYRETE DÜŞÜYORUM”

Büyükşehir Belediyesi eleştirilerine devam eden Özcan, “Seçim yok diye çalışmayan, millete hizmeti erteleyen, görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen tüm zihniyeti buradan kınıyoruz öncelikle. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak, sabahları biliyorsunuz erkenden kalkarak işe başlıyormuş.

Fakat sizin çalışmanız Sayın başkanım aynen bu görseldeki gibi, çok çalışmak mı yoksa doğru çalışmak mı çok önemli? Aynı görseldeki gibi bizim belediye başkanımızın çalışma şekli. Ne yaptığınız belli değil. Belediye yönetmek malum fabrika yönetmeye benzemiyor. Böyle liyakatsiz yetkin olmayınca böyle problemler yaşatıyorsunuz.

İşte bu yüzden Büyükşehir ve ona bağlı işletmelerin ya da şirketlerin de hali ortada. TESKİ’yi takip ediyoruz, borç batağında. Sayın başkanım yönetim eksiklikleriniz Tekirdağ toplumunun yaşamını risk altına sokmaktadır. Lütfen yaptığınız hizmete biraz dikkat edin. Dikkatli hizmetler yapın.

Biz 16 aylık Büyükşehir Belediyesi’nin karnesine Çerkezköy için bir bakalım. Bağlık Mahallesi viyadük inşaatı, yine caddelerde kaldırım düzenlemeleri, belediye meydan yeraltı otopark düzenlemeleri, Altı yol kavşağı dalcık projesi, Atatürk Viyadüğü yolunun genişletilmesi, kültür merkezi, Kentpark veya üst geçit projesi, aşevi sosyal yardımlaşma merkezi, bilim merkezi ve gezegen evi, tepe emlak konutları TEM bağlantı kavşağı, Bağlık Mahallesi kapalı spor salonu, Ambardere regülatör inşaatı, içme suyu hatlarının yenilenmesi, Akbank’ın arkasında kapalı otopark, devlet hastanesinin karşısında katlı otopark, şelale park katlı otopark, Kavaklı Dere rekreasyon alanı,  Pınarça’da 2. Etap dere ıslahı hiçbiri maalesef gerçekleştirilmemiş.

Bırakın gerçekleştirmeyi bunlara başlanmamış bile. Mesela Çerkezköy yüzme havuzu projesi var. Bir bakalım dedik ne alemde, yapım aşamasında maliyeti 9 milyon 637 bin 650 TL. Sözleşme tarihi 5 Mayıs 2017. İş bitiş tarihi 26 Eylül 2018. Bakıyoruz halen devam ediyor bitmemiş. Yine Bağlık Mahallesi köprü projesi sözü verildi 2020 yılında yapılacak diye.

Tam üzerinden 8 ay geçti ortada ihale dahi yok. Atatürk ve Öztrak Caddesi’nde içme suyu ve yağmur suyu hattı bu yıl başlayacaktı. Ortada hiçbir şey yok. Bu çalışma Çerkezköy’ün ana iki caddesinin uzun bir süre meşgul edeceğinden hem vatandaşlar hem esnaflar mağdur olacak zamanında bitirilmemesi dahilinde.

Yine Çerkezköy ile Kapaklı ilçelerinin tam ortasında her iki ilçenin de faydalanacağı otogar için iki ilçe belediye başkanımız mutabakata varmış ve Kadir Albayrak’a bu konuda yetki vermişti. Ama hiçbir yer de hiçbir şey yok. Bakın Bağlık’taki viyadük sözü 2014’te de verilmiş. 2014 nere 2020 nere. Bu kadar ehliyetsiz, iş bilmez bir belediye yönetimi nasıl oluyor ben gerçekten Çerkezköy’de gelip de burada olup biteni izleyip hayrete düşmemek mümkün değil.” diye konuştu.

“AMERİKA İLE KOL KOLASISINIZ”

Başkan Mestan Özcan, Albayrak’ın vitesi boşa aldığını söyleyerek, “Vatandaşlarımızın sesini duymazsanız, ortak aklı kullanmazsanız işte bu sonuçlarla karşılaşırsınız. Halk ciddi bir hayal kırıklığı yaşıyor. Bunu vatandaşlarla her sohbetimizde biz zaten biliyoruz. İlçede fiziksel duruma bakıldığında da durum net ortada aslında.

Sayın başkanım anlıyorum tamam ama seçim olmadığı için siz vitesi boşa almışsınız. Boşa aldığınız vites evet serbest bıraktınız ama bu böyle olmaz. Biz burada belediyelerimizi ayıplıyoruz. Bu millet size güvendi, oy verdi bunların güvenlerini boşa çıkarmayın. Oyların karşılığı bu olmaması gerekiyor.

Tekirdağ ileri gitmesi gereken yerde ama maalesef geri gidiyor. Ne yapmaya çalıştığınız belli değil. Bir yandan HDP ile bir aradasınız, bir yandan Amerika ile kol kolasınız, öte yandan CHP zihniyetinin demokratik olduğunu gösteren demokrasi size bol gelir diyen biliyorsunuz İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı demokrasi size bol gelir diye nidalarda bulunuyor.

Böyle bir belediye başkanı var İzmir büyükşehirde. Asıl büyükşehir belediye başkanlığı size bol geliyor. Amacınız ne hedefiniz ne Türkiye’yi bölmeye mi çalışıyorsunuz bunları takip ediyoruz.” dedi.

BASIN MENSUPLARININ SORULARINI YANITLADI

Özcan basın açıklamasının ardından programı takip eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çerkezköy hükümet konağı, Kapaklı hükümet konağı ve Çerkezköy’deki hekim eksikliği ile ilgili sorulara yanıt veren Mestan Özcan, “Hekim eksikliğimiz var. Sadece Çerkezköy’de değil, tüm Türkiye’de böyle bir sıkıntı var aslında.

Tabii bunun birçok sebebi var. Fakat alınan tedbirler ve bilhassa hekim yetiştiren üniversitelerimizle ilgili geçmiş dönemlerde hekim sayımızın bu dönemde az olması müsebbili birçok konu bertaraf edildi, giderildi. Şu anda yeterli sayıda tıp fakültemiz var.

Burada güzel eğitim alan öğrencilerimiz de var. Allah kısmet ederse şu 5 yılda alınan tedbirler neticesinde çok kısa bir süre içerisinde hekim sayıları ile ilgili sıkıntılı durumu bertaraf etmiş olacağız. Hükümetlerimiz bunu öngörerek bu stratejiyi ortaya koydular ki durmadan açılan şehir hastaneleri bu hastanelerin içerisinde kaliteli hizmet verecek donanımlı hekimlerimiz olacak.

Bununla ilgili kimsenin şüphesi olmasın. Tekirdağ özelinde de şunu söylemek istiyorum, burası taşra olarak da azledilmediği için bazen hekim arkadaşlarımız geliyor, belli bir süre burada duruyor. Bazen gelirleriyle ilgili endişeleri sebebiyle yer değiştirmek istiyor. Dolayısıyla bizim şehrimiz için de bir nedeni de bu aslında.

Fakat şunu bilmenizi istiyorum, bugün muhtar arkadaşlarımız özellikle Çerkezköy’de mahallelerde sağlık ocakları ile ilgili bazı dertlerini söyledi. Biz sadece Çerkezköy değil, Allah kısmet ederse 11 ilçemizin tümünde hemen hemen her mahallede sıkıntı gördüğümüz sağlık ocakları ile ilgili ya da hekim eksiklikleri ile ilgili bir çalışma yaptık.

Şimdi bu çalışmayı da Allah kısmet ederse TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop Hocamıza, milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül’e ulaştıracağız. Allah kısmet ederse hızlı bir şekilde hekim problemini, sağlık ocağı problemini hızlı bir şekilde çözeceğiz.

Kapaklı’daki hükümet konağımız açılmak üzere, oraya artık son nihai kabuller yapıldı. Çerkezköy’de ki yeni hükümet konağı hangi aşamada bilmiyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:50
Güneş 08:18
Öğle 13:28
İkindi 16:03
Akşam 18:27
Yatsı 19:50
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Fenerbahçe 20 42
3. Galatasaray 20 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Alanyaspor 20 34
6. Trabzonspor 20 33
7. Hatayspor 20 32
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Kasımpaşa 20 25
13. Rizespor 20 25
14. Sivasspor 20 24
15. Başakşehir 20 24
16. Konyaspor 20 23
17. Kayserispor 20 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 20 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. İstanbulspor 18 37
3. Samsunspor 18 36
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 18 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 18 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Menemen Belediyespor 18 19
15. Akhisar Bld.Spor 18 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. Man City 19 41
2. M. United 19 40
3. Leicester City 19 38
4. West Ham 20 35
5. Liverpool 19 34
6. Tottenham 18 33
7. Everton 17 32
8. Arsenal 20 30
9. Aston Villa 17 29
10. Chelsea 19 29
11. Southampton 19 29
12. Leeds United 19 26
13. Crystal Palace 20 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 20 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 20 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Athletic Bilbao 19 24
10. Celta de Vigo 20 24
11. Cádiz 20 24
12. Levante 19 23
13. Getafe 19 23
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13
hafif kar yağışlı
banner573
banner575
banner576
banner577