Özüpak: Hak mücadelesi veriyoruz

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, hak mücadelesi verdiklerini belirterek, “Bu yolda emin adımlarla ilerledik. Geldiğimiz noktada da bu mağduriyetin herkesçe bilinmesini sağladık. Sayın cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve muhalefet partilerimizin desteğiyle de çok güzel sonuçlar elde edeceğiz, taviz vermeyeceğiz, hakkımızı sonuna kadar alacağız.”dedi.

Özüpak: Hak mücadelesi veriyoruz

Çerkezköy Bakış - Erna Center İş Merkezi’nde düzenlenen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği’nin Trakya Şubesinin açılışına, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, EYT Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, Trakya EYT Başkanı Nihan Zafer Cebeci’nin yanı sıra siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı. Açılışa katılanlar ve Özüpak, çalan davul ve zurna eşliğinde birlikte göbek attı.


“BİZ BARIŞÇIL BİR GRUBUZ, BİZ HAKLI BİR GRUBUZ”
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından, Trakya EYT Başkanı Nihan Zafer Cebeci bir konuşma yaptı. Cebeci, “Çok az insanla başlayan, ancak şuan çok ciddi potansiyeli olan bir derneğiz. Bir ivme kazanmış durumdayız. Ancak bu ivme sonuca ulaşana kadar, emekli olana kadar, aylık bağlanma oranlarımız bizi insani şekilde yaşatana kadar ve diğer hak mağdurlarının hakları verilene kadar da biz bu çabaya devam edeceğiz. Bizler hep beraber güçlüyüz, hep beraber haklıyız. Hakkımızı da almak için adilane, onurlu ve bizlere yakışan şekilde mücadelemizi yapacağız. Biz barışçıl bir grubuz, biz haklı bir grubuz. “ dedi. 


“EYT’Yİ ARTIK BİLMEYEN, DUYMAYAN, KONUŞMAYAN KALMADI”
Ardından EYT Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak bir konuşma yaptı. Özüpak, “Dernekleşmek için beklemekte olan 7-8 ilimiz daha var. 2018’in başlarından beri benim de devreye girişimle, sizlerle beraber gelmiş olduğumuz bu süreçte 1.5 yılda EYT’yi artık bilmeyen, duymayan, konuşmayan kalmadı. Elimizi taşın altına koyarak bunu bizler başardık. Sonucunu da yine bizler gerçekleştireceğiz. Sonuç alana kadar, son EYT’li arkadaşımız emekli olana kadar da bu mücadelemiz devam edecektir. Her şey istediğimiz gibi olacak, dik duracağız, yılmayacağız, pes etmeyeceğiz ve kazanan biz olacağız. Trakya derneğimizin açılışını çeşitli illerden gelen dernek yönetici arkadaşlarımla birlikte yapacağız. Bugünü burada sizlerle birlikte geçirmekten gururluyum. Çünkü gün geçtikçe daha da güçlendik. Edirne’den Kars’a kadar da bu mücadeleyi yayacağız, bilmeyen kalmayacak. Demin halaylar çektik diyorlar ki, “neyi kazandınız da neyin halayını, eğlencesini yapıyorsunuz”? Biz alanlarda mücadelemizi de veririz,  kardeşliğimizi de gösteririz. Halaylarımızdan da eksik kalmayız. Çünkü biz böyle güzeliz. Yakan yıkan değil, kardeşçe dostlukla bu mücadeleyi sürdürenleriz. Son olarak şunu da eklemek istiyorum. 5 Eylül tarihinde Çankaya Köşkünde sayın Prof. Dr. Vedat Bilgin ile bir görüşme yaptık. Aylık bağlanma oranı, EYT’lilerin sorunu, staj mağdurları, kısaca SGK’dan yaşadığımız bütün mağduriyetleri ekibimizle birlikte en ince ayrıntısına kadar anlattık. Bir süreç başladı. Sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla, bir rapor istendi. Artık böyle bir mağduriyetin varlığını kabul ettiğinin göstergesi olarak yorumlamak istiyoruz. Ve bu rapor sonrasında da eminiz ki yeni bir mağduriyet yaşanmadan, son emekli olabilecek arkadaşımızı 8 Eylül 1999 tarihinde giren arkadaşımızın dahi hakkının gasp edilmeden aylık bağlanma oranlarının eski oranlara çevrilip insanca yaşanır bir maaşımızla hayallerimizi gerçekleştirme çabası içerisinde olduğumuzu ve bundan da asla taviz vermeyeceğimizi belirtmek isterim. Çünkü bizimkisi bir hak mücadelesi. Ve bu yolda emin adımlarla ilerledik. Geldiğimiz noktada da bu mağduriyetin herkesçe bilinmesini sağladık. Sayın cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve muhalefet partilerimizin desteğiyle de çok güzel sonuçlar elde edeceğiz, taviz vermeyeceğiz, hakkımızı sonuna kadar alacağız. Bu dernek sizin derneğiniz, sizin hakkınızı savunan bir dernek. Desteğinizi esirgemeyeceğinizi biliyorum. Sizlerin sayesinde bu dernek ayakta kalacak. Elini taşın altına koyan arkadaşlarıma desteğinizi vereceğinizden şüphem yok.” dedi.

banner287

“BU SES DUYULACAK, BU YASA ÇIKACAK” 
Açılışta son konuşmayı, her zaman EYT’lilerin yanında olduğunu vurgulayan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay yaptı. Akay’ “EYT haklı bir mücadele ve bu örgütlü haklı mücadele birçok sivil toplum örgütüne örnek olacak. Hedefine doğru adım adım gitmeye çalışırken yanlış yapmadan, eksik bir şeyi tamamlayarak ilerleyen bir mücadele. Ve bu mücadeleye 2015 yılından bugüne emek veren sayın başkanıma, yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Cesurca bir hak talep etmenin ne demek olduğunu EYT başından bugüne kadar titizlikle gösteriyor. Bu mücadele içerisinde olanlar Türkiye’deki siyasi düşünceleri bir kenara koyarak sadece ve sadece geçmişte var olan haklarını, çocuklarının haklarını gelecekleri için geri alma mücadelesi veriyorlar.  Bu mücadele içerisinde olan herkese bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. İnanıyorum bu gidişle hedefe doğru hassasiyetle giden, titizlikle giden bu bakış, esası bulacak, bu ses duyulacak, bu yasa çıkacak. Destek olan herkese, sayın genel başkana kıymetli üyelere bir kez daha teşekkür ediyorum, yolunuz açık olsun. “ dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, EYT Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak ve STK temsilcileri tarafından kesildi. Tören dernek katında yapılan ikramlarla devam etti. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 11:20

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ses
ses - 1 hafta Önce

Milletin akliyla alay gecmeyi birakin insanlarin hayellerini siyasete malzeme yapmayin ..Bu ulkede hangi parti iktidara gelse de 5 milyona yakin insani daha 33 yasinda 35 yasinda 40 45 yasinda emekli yapmayacagini sizde gayet cok iyi biliyorsunuz...Bu yasayi 99 yilinda gecirenler sahada tersini soyluyorlar.Degerli kardeslerim kendiniz ustun den siyaset yaptirmayin saygilarimla

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510