Polisten ‘mecburi gereç’ denetimi

Ülke genelinde polis ekipleri, araçlarda bulundurulması mecburi gereçlerin kullanımına yönelik denetim gerçekleştirildi.

Polisten ‘mecburi gereç’ denetimi

Çerkezköy Bakış - Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, mevsim koşullarına bağlı olarak hava ve araç motor aksamları ile araç içi cihazların sıcaklıklarının artması, araçlarda standart dışı soğutma sistemi/cihazların kullanılması, periyodik bakım ve muayenelerin düzenli yapılmaması vb. nedenlerle araç yangınlarının meydana geldiği, ancak araçlarda bulundurulması mecburi gereçlerin bulunmadığı ya da kullanılır durumda olmadıkları gözlemlendiği açıklandı. 
Açıklamada, karayolu üzerinde, arıza ve acil durum hallerinde yol üzerinde durma/duraklama yapan araç sürücülerinin, reflektörlerle yeterli işaretleme yapmaması ve gerekli güvenlik tedbirlerini almaması neticesi telafisi mümkün olmayan olaylar/kazalar meydana gelmekte ve can kayıpları yaşandığı vurgulandı.
Belirtilen olumsuzlukların önüne geçilmesi, trafik güvenliğinin sağlanması, sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması amacıyla ülke genelinde polis ekipleri tarafından “Araçlarda Bulundurulması Mecburi Gereçlerin Kullanımına” yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde; 85bin 206 araç/sürücü denetlendi. 5 bin .693 sürücünün araçta yangın tüpü bulundurmadığı tespit edildi. 814 araç trafikten men edildi, 138 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı. Toplam 13 bin 704 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.
Açıklamada, ifadelere yer verildi: Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimize kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarına uymalarını ve gerçekleştirilen bu denetimlerin trafik güvenliğinin sağlanması ile can kayıplarının azaltılmasına yönelik olarak belirlenen aralıklarla sürdürüleceğini bir kez daha hatırlatırız.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trakya
Trakya - 2 hafta Önce

Devlet önce gizice habersiz özel hastaneler i denetlesin..okadar usulsüzlük varken.. ölen kişinin aile sinden bile para alırken..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510