Sahte dosya sayısı 50’yi buldu

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İmar ve Emlak Servisinde sahte tahakkuk fişleri ile kamunun zarara uğratılmasına ilişkin son gelişmeleri paylaştı. Dosya adedinin 50’yi bulduğunu ifade eden Akay, 1 milyon 50 bin 645 TL’yi bulan bedelin, 488 bin TL’sinin tahsil edildiğini açıkladı.

Sahte dosya sayısı 50’yi buldu

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, sahte olduğu tespit edilen tahakkuk fişleri ile bazı müdürlük birimlerinde işlem yapıldığını tespit ettiklerini ve konuyla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. Akay, İmar ve Emlak Servisinde yaşanan ve ilçe gündemini oldukça meşgul eden sahtekarlıkla ilgili son gelişmeleri paylaştı. Geriye dönük tarama işlemlerinin devam ettiğini ifade eden Akay, “Büyükşehir Belediyesi’nden müfettiş geldi. İncelemelerini yaptı ve ayrıldı. İçişleri Bakanlığı’ndan istediğimiz müfettiş ile ilgili de biz durumu zaten izah ettik. Bekliyoruz.” dedi. 

DOSYA ADEDİ 50’Yİ BULDU

Tarama işlemlerinin devam ettiğini belirten Başkan Akay, “Geriye dönük taramalarımız devam ediyor. Dosya adedi 50’yi buldu. Oluşan meblağ ise 1 milyon 50 bin 645 TL. Bunun 488 bin TL’sini tahsil ettik.” diye konuştu.

banner287
RUHSATTA 2013 YILINA KADAR GELİNDİ 

Tarama işlemlerinde çalışmaların sürdüğünü ve yeni çıkan bir şey olduğu anda savcılığa iletildiğini ifade eden Akay, “Ruhsatta 2014 yılını bitirdik. 2013 yılı için taramalar başladı. İskan ise biraz daha uzun sürüyor. Onda ise 2016 yılı bitti.” dedi. 
Belediye personeli ile ilgili son durumu da aktaran Akay, 1 kişinin kaçak olduğunu, 2 kişinin açığa alındığını ve 2 tane şirket personeli büro elemanın işine son verildiğini belirtti. 

NE OLMUŞTU?

Çerkezköy Belediyesi İmar ve Emlak Servisinde ruhsat ve iskan harçları ile ilgili sahte tahakkuk fişleri ile belediyeye yatması gereken paralar başka kişi yada kişilerin eline geçmiş ve belediye zarara uğratılmıştı. Olayın tespitinin ardından Akay tarafından tespit edilen belgeler ile savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve olay yargıya intikal etmişti. Konu ile ilgili savcılık soruşturması ise devam ediyor. 
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
istanbul city..
istanbul city.. - 3 ay Önce

SAYIN BAŞKAN.KIZILPINAR MAH.MİLLET CADDESİ.NO.65/4 SEYİR KONUTLARI..ÖNÜNE ACİL TÜMSEK...SİTEYE GİRİŞ ZOR ARAÇLAR 120 KM HIZLA GİDİYOR..

Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş @istanbul city.. - 3 ay Önce

Bi bitmediniz be...!

Belediye eski guvenligi
Belediye eski guvenligi - 3 ay Önce

Sayın baskanim ben orada çalışırken hep duyduk fen işlerinden ve arazilerden kendilerine pay ve arsa aldıklarını

Türbedereli
Türbedereli - 3 ay Önce

Ah be başkan nasıl böyle bişeyle gündeme geldin ya. Senin olduğun yerde böyle bişey olmasına ihtimal vermezdim. Her yerde rahat rahat savunup anlatıyorduk seni. Milletin eline koz verdin. Bir de kendi kendine açıklama yaptın. Hiç açıklama falan yapmayıp savcılığa haber verseydin keşke kimsenin haberi olmazdı şimdi. Neyse gene de arkandayım ben merak etme. İlk defa senin zamanında mı oluyo sanki böyle şeyler. Unutulur gider yıpratma kendini. Bir an önce projelere başlaman lazım.

Nurten Bingöl
Nurten Bingöl - 3 ay Önce

bir an once açığa çıkmasını istiyoruz vatandaş olarak

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510