Üniversiteleri kıskandıracak okul

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı üstlenilen ve 1 sene önce temeli atılan 16 milyon TL’lik yatırımla yapılan 32 derslikli okulun inşaatında sona gelindi. Son teknoloji donatımı ve fiziki yapısıyla birçok üniversiteyi kıskandıracak Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu’nun yeni eğitim öğretim yılında öğrenci kabul etmesiyle hemen yanında bulunan Mevlana İlkokulu ve Ortaokulu da tekli eğitime geçmiş olacak.

Üniversiteleri kıskandıracak okul

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve hayırseverler işbirliğiyle Çerkezköy’deki eğitim yatırımları son sürat devam ediyor. Bu yatırımlar kapsamında Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından Bağlık Mahallesinde yapımına 1 yıl önce başlanan ortaokul inşaatında sona gelindi. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapılan, iç ve dış donanımlarıyla dikkat çeken ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu ismiyle açılacak olan okul 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrencileriyle buluşacak.

32 DERSLİKTEN OLUŞUYOR

Bodrum, zemin ve artı 3 kat olmak üzere yapılan ve çalışmalarda sona gelinen okul son teknoloji ile donatıldı. Yaklaşık 16 milyon liraya mal olan 8 bin metrekarelik alana sahip olan okul 32 derslikten oluşuyor. Sınıfların 56 metrekare olduğu, koridorların granit zeminle kaplandığı, sınıflarda PVC kaplama bulunan ve ahşap sınıf kapılarının yangına dayanıklı olduğu okulda yedek depoları da bulunan, tam donanımlı 7 laboratuvar sınıfı bulunuyor. 

banner287
117 KİŞİLİK KONFERANS SALONU

Klimaların bulunduğu, LED aydınlatmalarla donatılan okulda 117 kişilik konferans salonu da bulunuyor. Açık ve kapalı spor salonlarının olduğu okulda hava koşullarına karşı özel kapalı tören alanı da yer alıyor. Teknolojisiyle dikkat çeken okulda ayrıca her sınıfta özel data ve WiFi hattı da bulunuyor.

MEVLANA İLKOKULU TEKLİ EĞİTİME GEÇECEK

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu’nun yeni eğitim öğretim yılında öğrenci kabul etmesiyle hemen yanında bulunan Mevlana İlkokulu ve Ortaokulu da normal eğitime geçmiş olacak.

 
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sacit mahim
Sacit mahim - 1 hafta Önce

Eğitim her zaman gerekli eğitim tesisleride bunların başında gelmektedir.boyle güzel projeler desteklenmeli yapılmalı sağlıklı eğitimler için hayırlı olsun

Gizem Nur
Gizem Nur - 1 hafta Önce

Üniversiteuede Bi el atılması gerektiğini şiddetle öneriyorum bahçesinde ne bir spor alanı ne bir oturma alanı var üniversiteli öğrenciler için biraz önem gösterilmesini rica ediyorum

bağlık
bağlık - 1 hafta Önce

başlık çok yerinde olmuş. bir çok üniversitemiz çevresinde at olmadığı için hemen dibinde gecekondu olmadığı için hatta uyusturucu dahil her türlü suçun işlendiği bir mahalle olmadığı için bu okulu kışlanın.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510