“Ver de insaflı ver”

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Tepe mevkiindeki 23 Nisan Çocuk Parkının 4 milyon lira gibi yüksek bir rakama yapılmasını eleştirmiş, Akay ise Öğe’ye “Verdik kardeşim” diye cevap vermişti. Öğe, düzenlediği basın toplantısında Akay’ın bu açıklamasıyla ilgili gelen soruya, “Sanki biz parkın yapılmasına karşıymış gibi bir algı oluşturulmaya çalışıyorlar. Biz parka karşı değiliz. Ödenen yüksek fiyata karşıyız. Benim açıklamama “Verdik kardeşim” diye cevap vermiş kendisi. Verde insaflı ver, ayıptır” dedi.

Çerkezköy bakış
“Ver de insaflı ver”

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin “Sizin parkın fiyatıyla a ilgili yaptığınız açıklamaya Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, düzenlediği basın toplantısı “Verdik kardeşim” cevabı verdi. Bununla ilgili bir değerlendirmeniz olacak mı? yönündeki sorusuna Öğe, parkın yapılmasına karşı olmadıklarını,oyuncakların fiyatını eleştirdiklerini belirterek, “Belediye başkanıherhâlde anlayışta biraz sıkıntı yaşıyor. Şöyle ki; biz Çerkezköy’de Tepe Emlak Konutlarında yaptığımız açıklamada parka karşıyız ifadesini kullanmadık. Çocukların ihtiyacı olan parkın yapılmasında biz bu hizmetin yanında olacağımızı söyledik. Canlı yayınlar da yapıldı, kayıtlar da var. Biz parkın oyuncaklarından örnek verdik. Ağaç Ev’in bu fiyat edip etmeyeceğinden bahsettik. Çerkezköy’de başka ihtiyaçlar da var bunları konuştuk. Belediye Başkanı,‘siz parka karşısınız’ diye olayı çarpıttı. Eğer Çerkezköylü hemşerilerim de olayı böyle anlamışlarsa yanlış anlamışlar. Biz parktaki oyuncakların fahiş fiyatlarla ne yolla koyulduğunu sorduk. O da gayet bir pişkinlikle ‘evet verdik, vermeye de devam edeceğiz’ dedi. Maalesef kendisi olayı aldı başka bir noktaya getirdi ama yemezler. Yine ‘cambazlık’ yapmaya devam ediyor. Biz fiyatı sorduk o da ‘verdik kardeşim’ dedi. Kimin malını kime veriyorsun? Madem bu açıklama gereksizdi niye basın mensuplarını tepeye toplayıp açıklama yapma gereği duyuyorsun? Demek ki kamuoyu bunları takip ediyor. Söylediğimiz yanlış bir şey mi var. Oyuncak grubunu bu fiyata yapmış dedik kamuoyunu bilgilendirdik” dedi.

banner287
ÇERKEZKÖY’ÜN MAHALLELERİ BİR İKİ CADDEDEN İBARET DEĞİL”
Belediye’nin Çerkezköy’ün çöp konteynerlerine bile tenezzül ettiğini ifade eden Öğe, “Hiç çaylak sokağa çıktınız mı? Şuan ki adı Martı Sokak, gidin bakın bakalım kaç seneden beri bir çivi çakılmış mı? Şöyle bir iddiası da var ya, ‘Çerkezköy’ün bütün mahallelerine giriyoruz’ diye, nereye giriyorsun kardeşim. Ben bütün mahalleleri geziyorum. Çerkezköy’ün mahalleleri bir iki caddeden ibaret değil ki bunları da söküp takıyorlar. Biz bunu yıllardan beri söylüyoruz Çerkezköy’ün çöp konteynerlerine ve bankalarına tenezzül ediyorlar. Edirne’nin Uzunköprü İlçesinin Bıldır Köyü’nde çıkıyor bunlar. Bunlar buna bile tenezzül edecek kadar bir belediye yönetimi. Haber çıktıktan sonra apar topar kaldırıldı, burası kimin köyü?” diye konuştu.

“FİYATI 3 BİN TL OLAN KAR KÜRESİ GÜNLÜK 3 BİN TL’YE KİRALANDI”Çerkezköy’ün parkının korkuluklarının Çanakkale’den bir kaynakçının yapmasını da eleştiren Öğe, “Doğrudan temin diye bir ihale şekli var. Maalesef Çerkezköy’de bu ihale yöntemi işi birilerine yaptırma yöntemi olarak algılanıyor. 4,5 yıldan beri doğrudan teminleri yapıyorsunuz, bunlar belediyenin acil yapması gereken konulardır. Belediyenin aracının lastikleri patladı diye ihaleye çıkılmaz. Çanakkale’de olan bir kaynakçıya Çerkezköy’ün parkının demirinin korkuluklarını kaynattırmak doğrudan temin ile yapılacak bir iş değil. Çerkezköy’de esnaf mı bitti? Çanakkale’de birine 55 bin TL’ye kaynak işlerini veriyorsun. Bunlar sadece örnek. Doğrudan temini çok yanlış anlamışlar. Çerkezköy’de evet, beğenirsiniz beğenmezsiniz önceki yönetimlerde doğrudan temin ile yapılan bütün işler internette yayınlanıyordu. Sen de yayınla şeffafız diyorsun ya. İnsaf, olur da bu kadar olmaz. Belediye’nin önünde bir kar küresi vardı hatırlıyor musunuz? Vatandaşlar içine girip fotoğraf çekiliyordu. Normal fiyatı 3 bin TL olan oyuncağı 3 günlüğüne 10 Bin TL artı KDV’ye kiralayan bir belediyeden bahsediyoruz. Bu kadar basit olmayın. İnsanlar fotoğraf çekilsin tamam, güzel, ama ederi 3 bin TL olan şeyin günlüğünü 3 bin TL’yekiralama. Kimin parasını kime veriyorsun? Bu bizim ödediğimiz fahiş fiyatlı su faturalarından alınarak veriliyor. Bunlar saymakla bitmez. Evet, Çerkezköy’e bir yatırım yapılacaksa biz de üzerimize düşeni yapalım. Ama bu yapılırken ‘cambaza bak’ derken başka şeyler yapılıyorsa ben Çerkezköy’ün menfaatlerini korumak zorundayım. Ben de burada iktidar partisinin ilçe başkanıyım. Kamuoyunun vicdanına bıraktık. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Yeri geldiği zaman anlatmaya devam edeceğiz. Bazı bahanelerin arkasına sığınma dönemi bitmiştir. Bunu yeni eleştirmiyoruz, bizim siyasi bir kaygımız yok. Karşımızda kim olursa olsun AK Parti bayrağının belediyeye dikeceğiz. Herseferinde ‘siz ne bıraktınız, ben bu arkadaşların dediklerini anlamıyorum.’ Neyini anlamıyorsun kardeşim. Açıkaçık söylüyoruz. Sen cevap ver, cevabını verdi, ‘verdik kardeşim’ diyor. Ne veriyorsun? Ver de insaflı ver. Ayıptır. Belli bir dönemlerle kendini karşılaştırma, kendi yaptıklarını anlat. Ali Ertem döneminde ne olduğu gibi, vatandaş seni tercih etmiş, bitti. Sen kendi yaptıklarını anlat. Bazı yatırımları da ‘kendimiz yaptık’ gibi anlatmaya devam ediyorlar. Dere ıslahı ile alakalı bir projesi vardı. Etrafının düzenlenmesi ile ilgili 4 yıldan beri Büyükşehir’in burayı kamulaştırması bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306