Yardımları kapı kapı dolaşarak dağıttılar

Beşir Derneği Çerkezköy Temsilciliği tarafından ilçedeki ihtiyaç sahiplerine çeşitli erzak yardımı yapıldı.

Yardımları kapı kapı dolaşarak dağıttılar

Çerkezköy Bakış - “Gönüller yapmaya geldik” diyerek ihtiyaç sahiplerine destek vermeye çalışan Beşir Derneği, hayata geçirdiği ‘’Nitelikli İnsani Yardım Modeli’’ ile yüzleri güldürmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi aileler, bu yardım modelinde ihtiyaçlarını online veya sözlü olarak Beşir Derneği’ne bildiriyor. Alınan siparişlere göre hazırlanan yardım paketleri, ailelerin kapısına kadar bırakılıyor.
Beşir Derneği’nin geliştirdiği “Nitelikli İnsani Yardım Modeli” ile yardıma muhtaç olan aileler, ihtiyaç duydukları kuru gıda, makarna, yağ, tuz, şeker gibi gıda ürünlerini, temizlik ve kozmetik ürünlerini, giyim malzemelerini ve diğer ayni yardım kalemlerinden kendilerine tanımlanan puan miktarınca sipariş ediyor. Sipariş ettikleri ürünler, dernek gönüllüleri aracılığıyla kendilerine ulaştırılıyor.

banner287
Bu kapsamda Beşir Derneği Çerkezköy Temsilciliği, ilçede bulunan kayıtlı ihtiyaç sahibi ailelerden aldığı siparişler doğrultusunda hazırladığı yardım paketlerini kapı kapı dolaşarak teslim etti. Geçtiğimiz aylarda düzenli olarak aldıkları yardımları Ekim ayında da alan aileler, Beşir Derneği’ne teşekkürlerini iletti.
Beşir Derneği geliştirdiği bu sistemle hem büyük bir kaynak israfının önüne geçiyor, hem de acil çözülmesi gereken ihtiyaca cevap verebiliyor. Kişilere özel hazırlanmış yardım paketleriyle örneğin pirince ihtiyacı olana mercimek götürülmemiş oluyor. Böylece dağıtım yapmaya değil, yardım yapmaya odaklanılıyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510