Hasret sona erdi

Çerkezköy yaklaşık 4 yıl sonra hasret kaldığı beyaz örtüye kavuştu. Kuraklığın etkili olduğu bu günlerde lapa lapa yağan kar toprağa can suyu olurken, ilçede beyaza büründü. Çocuklar park ve bahçelerde doyasıya kartopu oynayıp, kardan adam yaptı.

Hasret sona erdi

Çerkezköy Bakış- Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Çerkezköy’de gece boyunca yağan yağmur yağışı, sabah kara döndü.
Lapa lapa yağan kar yağışı sonrası yaklaşık 4 yıldır kara hasret kalan Çerkezköy beyaza büründü. Kar yağışı ulaşımda bir aksamaya yol açmadı.

ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Kar yağışı en çok her zaman olduğu gibi çocukları sevindirdi. Pandemi nedeniyle evde sıkılan çocuklar, sabah gözlerini beyaz örtüye açınca sokaklara akın ettiler.  Park ve bahçeleri dolduran çocuklar, gönüllerince kartopu oynayıp kardan adam yaptılar.
Kar yağışının bugün etkisini kaybedeceği ve soğuk bir havanın etkili olacağı öngörülüyor. Meteoroloji verilerine göre hava sıcaklığı Perşembe ve Cuma günü sıfırın altında 4 dereceye kadar düşecek. Yetkiler, don ve buzlanmaya karşı vatandaşları uyardı.