HFZ'li öğrencilerden Kut'ül-Amare draması

Tarihin en önemli zaferlerinden biri olarak kabul edilen Kut'ül-Amare, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları drama gösterisi ile sahnelendi.

HFZ'li öğrencilerden Kut'ül-Amare draması

Çerkezköy Bakış - 29 Nisan 1916’da Irak Cephesinde Osmanlı’nın galibiyetiyle sonuçlanan 1. Dünya Savaşı’nın temel muharebelerinden olan Kut’ül-Amare Zaferinin 103. Yıldönümü dolayısıyla Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencileri Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenen programda tarihi zaferi drama gösterisi ile sahneye taşıdılar. Programa Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.

DRAMA SAHNELENDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Gökhan Türk yaptı. Konuşmanın ardından ise Kut’ül-Amare isimli drama sahnelendi. Drama da, öğrenciler tarafından Yemen’e giden askerlerimiz için yakılan ağıt olan Dağlıca Türküsü mızıka eşliğinde çalındı.  Dramanın ardından okul korosunun şiir dinletisi ile devam etti. Son olarak okul öğrencileri ve müzik öğretmeni Bahadır Afan tarafından bestelenen zafer türküsü ile program sona erdi.