İl İstihdam ve Meslek Eğitim Toplantısı yapıldı

Tekirdağ İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Aziz Yıldırım başkanlığında yapıldı. Toplantıya Türk-İş Tekirdağ temsilcisi ve Türk Metal Sendikası (TMS) Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak da katıldı.

İl İstihdam ve Meslek Eğitim Toplantısı yapıldı

Çerkezköy Bakış- Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan İl İstihdam ve Meslek Eğitim Toplantısına Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Osman Abdullah Günaydın, TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak ve İl İstihdam Kurulu Üyeleri katıldı.
Toplantıda Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 2020 faaliyet ve çalışmaları hakkında İl Müdürü Yaşar Esen tarafından bilgi sunuldu.
Ardından 2020 yılı Faaliyet Raporu’nun uygun görülmesi halinde onaylanması ve basılması görüşüldü. 2021 yılı Yıllık İşgücü Eğitim Planı görüşüldü, uygun görülmesi halinde onaylandı. Engelli ve Eski Hükümlü ile ilgili olarak, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’ne ve bağlı Hizmet Merkezlerine sunulan projeler, Çocuk İşçiliği ile Mücadele Ulusal Programı kapsamında yapılan işlemler görüşüldü.
Son olarak Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Tekirdağ ilindeki okullarda açılacak olan alan ve dal talepleri görüşüldü.
Dilek temennilerin ardından toplantı sona erdi.