Kanal D'nin sevilen dizisi İnci Taneleri, heyecan verici bir gelişmeyle adından söz ettiriyor. Yılmaz Erdoğan'ın kaleminden çıkan ve başrolünde yer aldığı dizide, merakla beklenen Azem'in kızı Nehir karakterini canlandıracak isim belli oldu: Sera Kutlubey kimdir, nereli kaç yaşında?

Zalim İstanbul ve İyilik gibi başarılı yapımlarla adından söz ettiren genç oyuncu, İnci Taneleri'ne katılarak diziye yeni bir soluk getirecek.

İnci Taneleri'nde Nehir Karakteri Kim

Açık hava sinemasında "Sadık Ahmet" filmi izlendi Açık hava sinemasında "Sadık Ahmet" filmi izlendi

İnci Taneleri dizisinde Azem Yücedağ'ın kızı Nehir'in hikayesi, izleyicilerin merakla beklediği konular arasında yer alıyordu. Nehir, babasının hayatındaki önemli bir figür olarak karşımıza çıkacak. Sera Kutlubey'in canlandıracağı Nehir karakterinin, diziye nasıl bir etki yapacağı ise şimdiden merak konusu.

Sera Kutlubey Kimdir?

24 Ekim 1997 tarihinde Ankara'da doğan Sera Kutlubey, oyunculuk kariyerine 2016 yılında Kehribar dizisiyle adım attı. Daha sonra Babam ve Ailesi dizisinde rol alan genç oyuncu, asıl çıkışını 2019-2020 yılları arasında yayınlanan Zalim İstanbul dizisindeki Cemre Yılmaz karakteriyle yaptı. Son olarak İyilik dizisinde Damla karakterini canlandıran Kutlubey, başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Sera Kutlubey, oyunculuğun yanı sıra yazarlık yönüyle de tanınıyor. İlk romanı Plüton'un Düşüşü, 2022 yılında yayınlandı.

Genç oyuncunun kariyerindeki başarıları ise ödüllerle taçlandı. 2020 yılında Altın Zirve ve Kariyer Ödülleri'nde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu ödülünü alan Kutlubey, 2017'de Gelişim Üniversites

Kaynak: HABER MERKEZİ